Ніна – значення і походження імені

Історія походження імені Ніна

Ніна – жіноче ім’я, походження якого не все зрозуміло і сьогодні. Так, за однією з версій ім’я Ніна має грузинські корені (власне в Грузії воно вимовляється як Ніно) і, можливо, перекладається як “цариця”.

Деякі дослідники схильні виводити ім’я Ніна з івриту, де слово з таким фонетичним оформленням означає “правнучка”.

Інша трактування цього жіночого імені пов’язана з грецьким Ninos – Нін – іменем легендарного засновника Ассирійської держави, чоловіка Семіраміди і одночасно назвою столиці Ассирії.

Скороченим ім’ям Ніна часто називають власниць інших повних імен: Антоніна, Нінель, Неоніла.

Ім’я Ніна свого часу було досить популярним, тому має зменшувально-пестливі форми: Нінка, Ніночка, Нінуся, Нінуля.

Значення та характеристика імені Ніна

День ангела Ніни – 15 грудня, 19 листопада, 14 травня, 27 січня.

Свята рівноапостольна Ніна особливою популярністю завжди користувалася в Закавказзі, тому й ім’я було поширеним саме там. В Україну воно приходить в часи правління Сталіна, грузина за національністю.

Хто ж така Ніна?

Народжена в Каппадокії, Ніна стала однією з перших християнських просвітителька Іверії (Грузії). За легендою, місію освіти цієї країни на Ніну поклала сама Матір Божа, вручивши святий хрест з виноградної лози.

Проповіді могутньої святий звернули в християнську віру всю Грузію. Мощі святої Ніни спочивають у жіночому монастирі в Кахетії.

Риси характеру імені Ніна

Характер Ніни можна описати в декількох словах: самостійність, перфекціонізм і гордість.

Ключові особливості характеру починають проявлятися в маленькій Ніні ще в дитинстві: вона зазвичай прагне спілкуватися з іншими дітьми, але при їх відсутності здатна прекрасно провести час і наодинці. Ніночка завжди знає, які іграшки брала з собою, а тому можете бути впевнені в тому, що вона стовідсотково принесе їх додому, ні з чиїми не переплутавши.

У шкільному віці Ніна дуже серйозно ставиться до навчання, максимально точно і повно виконує домашні завдання і зовсім не розуміє прогульників і халявщиків. Навіть не розраховуйте, що Ніна, ретельно подготовившаяся до уроків, дасть вам списати контрольну або домашнє завдання – вона впевнена, що кожен відповідає за себе і свої вчинки сам, тому ваша двійка – це ваша проблема. Зрозуміло, що такі факти людей до дівчини не приваблюють, швидше навпаки.

Ніна – перфекціоністка: вона хоче, щоб все було відточене до найдрібніших деталей, зроблено не просто добре, а ідеально. Звичайно, природжений перфекціонізм приносить Ніні у дорослому житті чимало проблем, адже ідеалу вона вимагає не тільки від себе, але і від оточуючих.

У Ніни гостро розвинене самолюбство, яке просто не дає їй відставати, хоча і до лідерства вона не прагне, адже просто не любить бути в центрі уваги. Вона впевнена, що окремі аспекти її життя не повинні бути відомі нікому.

Ніна достатньо самостійна жінка, яка не хоче, щоб все її життя була на виду. Вона чітко розділяє сім’ю і роботу, тому не дивуйтеся, коли одного разу з’ясуйте, що у колеги по роботі Ніни, як виявилося, є діти.

Ніночка добре виконає будь-яку роботу, вона дуже сумлінна і обов’язкова, але знову ж, і від інших вона вимагає повної віддачі.

Зазвичай Ніна – чарівна, тактовна жінка, яка ніколи не скаже нічого зайвого і образливого. Вони розумна і зважена, тому не має звички сунути ніс у чужі справи і не прагне давати поради, коли її про це не просять. Вона може бути прекрасною і вірною подругою, яка ніколи не зрадить довірених їй таємниць.

Ніна – добра і співчутлива жінка, завжди готова прийти на допомогу, не чекаючи при цьому нічого взамін.

У той же час Ніна відзначається реалізмом, завзятістю і наполегливістю: вона не будує повітряних замків, а чітко ставить перед собою цілком реальну мету і впевнено йде до її реалізації. Можете бути впевнені, якщо жінка, що носить це ім’я, вже щось вирішила, то переконати її змінити думку буде непросто: потрібно підібрати раціональні і об’єктивні аргументи, які зможуть достукатися до її розуму.

Ніна схильна розписати своє життя по деталях, а якщо якийсь план їй не вдається, вона стає розлюченої і непривітною. Не намагайтеся дати Ніні рада або вказати на її помилки, привівши в приклад себе: мовляв, вам же це вдалося, а їй немає, тому що вона щось зробила так, як слід. Допустивши таку помилку, ви отримали всі шанси нажити собі ворога, адже жінка, яка носить ім’я Ніна, не прощає чужого успіху, особливо якщо до неї удача повернулася спиною.

Сімейні та любовні стосунки Ніни

Перфекціонізм Ніни проявляється і в любовних відносинах, і сімейного життя. Її прагнення до ідеалу нерідко заважає щастю: Ніна ніяк не хоче зрозуміти, що ідеальних людей немає, тому з тими, що є, треба мирно співіснувати.

Ніна – дівчина видна, тому на відсутність уваги з боку протилежної статі не скаржиться, але її пошуки ідеалу і тут можуть зіграти з нею злий жарт. Ніна змінює кавалерів, як рукавички, знаходячи в кожного представника сильної половини якісь вади, які, на її переконання, обов’язково нашкодять можливого шлюбу.

Ніна гордий і самозакоханий, тому власних недоліків просто не помічає. Якщо ж ця жінка занадто вимоглива нарешті визначилася з вибором чоловіка, з яким готова вступити в шлюб, то це зовсім не означає, що вона готова миритися з його недоліками. Навіть незначні сімейні проблеми або конфлікти здатні вивести Ніну з себе, причому винними вона завжди призначить чоловіка, свекруха, дітей. Ніна ніколи не визнає своєї провини – вона швидше погодиться на розлучення, ніж на визнання того, що вона звичайна людина, якій властиво помилятися.

Ніна – особистість дуже нетерпляча і критична, тому не бачить проблеми в розлученні: для неї набагато легше розірвати стосунки, ніж розібратися в суті проблеми і спробувати її вирішити. Обпікшись раз, Ніна не збирається ставити хрест на сімейному житті: вона готова помилятися знову і знову, переконуючи себе, що цього разу їй точно пощастить.

Ніна – турботлива мама. Можете бути впевнені, що її діти добре виховані, одягнені і доглянуті, адже жінка прагне до досконалості у всьому. Єдиний нюанс – її діти не мають права на помилку. Ніна впевнена, що вони повинні бути не просто розумними, а самими розумними, не просто вихованими або стриманими, а самими-самими… Саме тому у Ніни з власними дітьми відносини складаються зовсім не ідеальні: з часом вони згадають матері кожну образу, кожне порівняння з подругою або другом, примушування до виконання домашніх завдань і повне нерозуміння того, що дітям теж хочеться погуляти і відпочити.

Щаслива в шлюбі Ніна – чудова господиня. У неї завжди на плиті свіжий обід або вечерю, а в квартирі – ідеальний порядок. Заради коханого навіть гордий і самозакоханий Ніна готова налагоджувати стосунки з родичами чоловіка. І дуже часто це їй вдається, адже її звичка прораховувати кожен крок, передбачити всі можливі варіанти розвитку подій в цьому випадку йде жінці тільки на користь.

Вважається, що ідеальний шлюб Ніни можливий з чоловіками, які носять імена Андрій, Орест, Микола, Петро, Михайло.

Ризиковано будувати тривалі й міцні відносини з Ігорем, Максимом, Юрієм і Володимиром.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Ніни

При виборі професії Ніна керується не природженими задатками, а суто матеріальною вигодою, тому віддасть перевагу спеціальність, яка дозволить їй самостійно заробити на хліб з маслом. Враховуючи той факт, що все, за що береться Ніна, вона прагне зробити ідеально, то реалізуватися їй легко в будь-якій сфері. Те, що від природи їй дається насилу, Ніна повністю компенсує посидючістю і старанням.

Вважається, що успіху жінка, що носить це ім’я, може досягти в професіях, пов’язаних з точними технічними науками, тобто там, де педантичність та старанність обов’язково принесуть результат.

Ніна найбільше прагне до незалежності, тому часто жінка вибивається в лідери, стає керівником. Менеджер з Ніни виходить дуже суворий і вимогливий: вона ніколи не зрозуміє і не пробачить запізнень, несвоєчасно або неякісно виконаної роботи. Прагнучи до досконалості у всьому, Ніна готова йти з підлеглими на відкриті конфлікти, проте змусить їх виконувати роботу належним чином.

Окремі ресурси стверджують, що фіаско Ніну чекає в професіях, пов’язаних з творчістю і генеруванням нових ідей, проте перелік відомих актрис, що носять це ім’я, змушує засумніватися в цій тезі.

Здоров’я Ніни

Щодо здоров’я Ніни інформація дуже суперечлива: окремі ресурси стверджують, що Ніна схильна артритів, артрозів, гепатитів, холециститам, енурезу, ожиріння, депресій, а інші запевняють, що нічим, страшніше респіраторних захворювань, Ніна не хворіє.

Вважається, що час року, в яке народилася жінка, впливає на формування імунітету Ніни. Так, “літні” Ніни мають слабкі кістки, тому часто страждають від переломів і хвороб суглобів, особливо у старшому віці. “Зимові” Ніни схильні до захворювань органів травлення. “Весняні” страждають від стресів і гінекологічних хвороб. “Осінні” відзначаються слабкою серцево-судинною системою.

Всі ресурси одноголосно запевняють, що слабким місцем Ніни є нервова система, а тому, як похідні стресів і депресій, можуть розвиватися енурез, псоріаз і ожиріння.

Ім’я Ніна для дитини

Ніна – цікаве і оригінальне ім’я, яке, однак, зараз не користується особливою популярністю. Називаючи дитину ім’ям Ніна, батьки одночасно прищеплюють йому обов’язковість, вимогливість до себе і до інших, прагнення до ідеалу.

Ім’я Ніна носили і носять чарівні представниці різних вікових, соціальних та професійних груп: Ніна Сазонова (актриса), Ніна Усатова (актриса), Ніна Русланова (актриса), Ніна Ананиашвили (балерина), Ніна Бейліна (скрипалька), Ніна Ромашкова (легкоатлетка) Ніна Сімон (співачка).

Іменини:

27 січня, 14 травня, 19 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Ніночка, Нінушка, Нінуля, Нінуська, Нінусик, Нінель, Нінуся

Скорочений

Нінка, Нінок, Нінуха, Нінон, Нуня, Нуся

За церковним

Ніна

Колір

  • ліловий

Планета

  • Уран

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

циркон

Метал

мідь, бронза

Рослини

кипарис, фіалка

Тотемна тварина

пугач

Риси характеру

спокій, принциповість, миролюбність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ніна Сазонова – актриса театру і кіно, Ніна Русланова – актриса, Ніна Усатова – актриса театру і кіно, Ніна Ананиашвили – грузинська і російська балерина

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: