Дем’ян – значення і походження імені

Історія походження імені Дем’ян

Дем’ян – це чоловіче давньогрецьке ім’я, можливо латинського походження. Є версія за якою ім’я Дем’ян походить від латинського чоловічого імені Damianus, що означає «присвячений Дамии». Дамия – богиня родючості і достатку у грецькій міфології.

Також має місце версія походження імені Дем’ян від давньогрецького імені Дамианос, яке утворене від слова «дамази» і переводить на українську мову як «підкорювати», «підпорядковувати» або «втихомирювати». На Русі Даміан вважався покровителем лікарів і ремісників.

Значення та характеристика імені Дем’ян

Чоловік з ім’ям Дем’ян – це емоційний, товариський і допитлива людина. Він надійний, честолюбний і енергійний, що дуже допомагає йому в житті. Він має розважливістю, чесністю і щирістю. Зовні він завжди веселий і добродушний, але за цією веселістю ховається ранима і самолюбна людина. З друзями він зазвичай доброзичливий, але іноді його дії обумовлені розрахунком.

Дем’ян відрізняється такими позитивними якостями, як спокій, делікатність, практичність, красномовність, добродушність, лагідність і поступливість. Він артистичний і має розвинене почуття гумору, що робить його цікавим співрозмовником.

Негативними рисами Дем’яна є поривчастість і різкість у вчинках і висловлюваннях, уїдливість, певна конфліктність, самолюбство, прагнення досягти успіху будь-якою ціною і лицемірство. Він злопам’ятний і пам’ятає старі образи. Дем’ян може часто відчувати депресію.

Чоловік з цим ім’ям велике значення надає своїй кар’єрі і часто досягає професійних висот завдяки своїй завзятості і працьовитості. В колективі Дем’ян користується повагою і намагається досягти керівних посад. Успішними напрямками діяльності для Дем’яна можуть стати мистецтво, фармакологія, економіка і торгівля. Хороших результатів Дем’ян може досягти у підприємницькій діяльності. Він часто заздрить успіхам інших і намагається стати більш успішним.

Дем’ян любить заняття спортом, він намагається стежити за своїм харчуванням. Багато часу приділяє своєму зовнішньому вигляду і одягу. Дем’ян романтичний і дуже привабливий. Йому подобається відчуття закоханості. Він часто закохується і також часто розчаровується в своїх обраниць. Дем’ян відрізняється непостійністю у відносинах. Одружується зазвичай по любові, хоча часто при цьому присутній певний розрахунок. Він вибирає дівчат, мають досить високий соціальний статус. В сім’ї Дем’ян любить лідерство. З дітьми він суворий і вимогливий. Йому часом не вистачає повної відвертості і довірчих відносин з близькими людьми.

Іменини:

8 березня, 14 липня, 20 жовтня, 30 жовтня, 13 листопада 10 грудня, 7 березня, 18 жовтня, 3 листопада, 14 листопада, 3 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Дем’янчик, Демьяночка, Демьянушка, Демьяша, Демушка, Дьомочка

Скорочений

Дема, Демчик, Демыч, Дем’янка

За церковним

Даміан

Колір

  • білий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

благородний опал, агат

Метал

золото

Рослини

кедр, омела

Тотемна тварина

орел

Риси характеру

вимогливість, егоїстичність, загострене самолюбство

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Дем’ян Захаров ((1899-?) радянський інженер-верстатобудівники), Дем’ян Кудрявцев ((нар.1971) російський підприємець, власник газет, також поет і прозаїк), Дем’ян Осика ((1915-1988) Герой Радянського союзу (авіація), володар багатьох медалей і орденів), Дем’ян Турчин ((нар.1985) білоруський байдарочник, багаторазовий призер чемпіонатів Європи і чемпіонатів світу, учасник Олімпійських ігор 2004 року), Дмитро Карасені ((нар.1966) молдавський політичний діяч)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: