Космос – значення і походження імені

Історія походження імені Космос

Ім’я Космос сягає корінням у часи давньогрецького держави. Слово «космос» (χώρος) походить від грецького дієслова «космео» – приводити в порядок, оздоблювати, прикрашати світ. Вважається, що першим це слово вжив Піфагор. У своєму філософському вченні він протиставив космос – струнку, організовану систему – хаосу.

В даний час ім’я Космос перекладається як «простір», «всесвіт». Їм називають хлопчиків, що мають грецьке коріння. Але в сучасній Греції це ім’я не має широкого поширення.

У Україні ім’я Космос було популярно в епоху підкорення космічного простору. Особливо після 12 квітня 1961 року, коли перший радянський космонавт Юрій Гагарін здійснив успішний політ. Поряд з іменами Ракета Союз, Атом, це ім’я нагадує про глибокий патріотизм і романтичному світосприйнятті радянської людини.

З відходом у минуле космічної романтики ім’я Космос не було забуто. Після виходу у 2002 році серіалу «Бригада», спостерігається другий виток популярності цього цікавого і незвичайного імені.

Значення та характеристика імені Космос

У дитинстві Космос нічим не виділяється на загальному тлі. Він веде себе як звичайна дитина: в міру шаліт, в міру прислухається до слів дорослих. У школі вчиться посередньо, за оцінками не женеться, особливих переваг до яких-небудь предметів не проявляє. З однолітками і вчителями вибудовує рівні відносини, приятелів у нього багато, а от справжніх, вірних друзів немає. Єдине, що захоплює хлопчика – спорт, але не в якості состязающегося, а в якості вболівальника.

Космос всіма силами прагне до свободи. Будь-які рамки і обмеження його обтяжують. Це відноситься як до родинним і дружнім зв’язкам. Космос нікому не дозволяє диктувати йому, що і як робити. Він завжди готовий до зміни місць, професії, знайомств. Легко пристосовується до нових умов. Ця постійна тяга до незалежності може зіграти з Космосом злий жарт. Рано чи пізно він відчує самотність, з якою йому буде нелегко змиритися.

У Космосу розвинене почуття власної гідності, але він погано розбирається в людях. Чоловік з цим ім’ям часто піддається лестощам. Колеги, яким потрібна чи вигідна його допомогу, готові на все, щоб її отримати. І Космосу найчастіше легко зловити на цю вудку. Він допомагає тим, хто потребує цієї допомоги і не має наміру за неї дякувати. А стикаючись з відсутністю вдячності, розчаровується в людях і може навіть змінити місце роботи.

Як правило, Космос вибирає вільні професії: журналіст, мандрівник, фотограф. Він потребує постійної зміни місць і вражень, робота в офісі не для нього. Фінансова складова Космосу також мало цікавить, він фанат своєї справи.

Укласти шлюб для чоловіка з ім’ям Космос дуже складно. Все теж прагнення до свободи робить будь-який союз з ним дуже небезпечним і трудомістким заходом. Дружина ні в якому разі не повинна нагадувати Космосу про його обов’язки, інакше він розцінить це як спробу обмежити його, і швидко зникне. У сімейних стосунках він проявляє владність і впертість, не любить, щоб йому суперечили, приймає всі рішення сам.

Іменини:

5 квітня, 18 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Косми, Космосик

Скорочений

Кос, Кіз

За церковним

Костянтин

Колір

  • сірий
  • рожевий

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

мармур, хризоліт

Метал

срібло

Рослини

бузина

Тотемна тварина

кішка

Риси характеру

волелюбність, упертість, владність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Космос Джураєв – дизайнер; Космос Олександрович Поляна – радянський лінгвіст; Космос Рахманів – педагог, автор книжок з дитячої та підліткової психології; Космос Ханас – грецький актор; Космос Миколайович Плетньов – вчений-математик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: