Аполлінарій – значення і походження імені

Історія походження імені Аполлінарій

Походження імені Аполлінарій тісно пов’язане з давньогрецькою міфологією. Лінгвісти вважають – основою для нього послужив ім’я бога Аполлона. Саме цього бога, сина Зевса і Латони, греки вважали одним з найвпливовіших на Олімпі. Чудово складений красень Аполлон був видатним провидцем, вміла передбачати долі, надавав заступництво мистецтва, був проводирем муз. Аполлон – бог світла, так само, як і Сонце, він мав двоїсту натуру: міг пестити Землю ніжними благотворними променями, або висушувати її палючим спекою. У нашій мові ім’я Аполлінарій не отримало широкого розповсюдження. Однак при його розгляді не можна забувати про відомого художника Аполлінарії Михайловича Васнецове, стараннями якого була створена справжня художня літопис старої Москви. Глибока любов до Батьківщини, всього російського дозволила пейзажиста Васнецову стати великим художником, оспівує життя російського народу у всіх його проявах.

Значення та характеристика імені Аполлінарій

У імені Аполлінарій два значення – «належить Аполлону» і «згубний». Батьки не натішаться на маленького Аполлошу – цей хлопчик такий витриманий і урівноважений, що зовсім не доставляє ніякого занепокоєння. Його улюблене заняття – читання, Аполлінарію подобається читати про пригоди. Ставши постарше, він з таким же задоволенням буде читати і про кохання. Аполлінарій – старанний учень, він добре розуміє, навіщо потрібно освіта і абсолютно не схильний витрачати час на звичайні хлоп’ячі пустощі. Але він хороший товариш, ніколи не відмовить у допомозі однокласнику – пояснить, як вирішується приклад, або просто дасть списати домашнє завдання.

Вже в юні роки Аполлінарій стає великим шанувальником жіночої краси. Це його можна побачити біля першої красуні класу, несе її портфель по дорозі зі школи. На глузування однокласників з цього приводу Аполлінарій не звертає ніякої уваги. Природа наділила Аполлінарія хорошим здоров’ям, однак йому потрібно навчитися дотримуватися міри в роботі і їжі. Він дуже активний і життєлюбний, однак старанно ховає ці якості під зовнішньою холодністю і деякою зарозумілістю. Аполлінарій завжди прагне стати першим серед рівних, досягаючи цього власною наполегливою працею. У носія цього імені багато видатних якостей: він дуже уважний, володіє прекрасною пам’яттю і інтуїцією. При виборі професії Аполлінарію варто подумати про кар’єру вченого, хірурга, психолога, літератора.

До негативних рис характеру Аполлінарія відноситься надмірна схильність до мрійливості, фантазерству. Проте саме ця риса може вивести його на високий рівень професіоналізму, якщо Аполлінарій стане журналістом, письменником, поетом. Тонка душевна організація носія цього імені робить її дуже вразливою, він потребує розуміння і любові. Аполлінарій – відмінний сім’янин, він із задоволенням займається вихованням дітей, виявляючи до них розумну вимогливість і ласку. Вибравши професію по душі, він обов’язково досягне в ній кар’єрних висот, тому що відрізняється невичерпним працьовитістю і рідкісним завзяттям.

Іменини:

18 червня

Зменшено-лагідний варіант

Аполлонушка, Аполоша, Апола

Скорочений

Поля, Аля, Апа

За церковним

Аполлон

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Уран

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

аметист

Метал

алюміній

Рослини

барбарис

Тотемна тварина

електричний вугор

Риси характеру

багата уява, сильна воля, проникливість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аполлінарій Лаодікійський — єпископ Лаодикії в Візантії; Аполлінарій Михайлович Васнецов — російський художник, майстер історичного живопису; Аполлінарій Іванович Дудко — радянський кінооператор; Аполлінарій Іванович Томашевський — радянський льотчик-випробувач і світовий рекордсмен

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: