Микола – значення і походження імені

Історія походження імені Микола

Ім’я Микола прийшло на Русь із Стародавньої Греції. Також це ім’я можна розглядати як аналог староруського імені Никодим.

У християнстві ім’я Микола одне з найпоширеніших. Це ім’я носив один з найбільш шанованих українських святих – Микола Чудотворець. Святий вважається покровителем мандрівників та мореплавців. Він міг молитвою вгамувати навіть морську стихію.

Всі, хто носить ім’я Микола, можуть відзначати свої іменини більше ста п’ятдесяти разів у році, так як святих з ім’ям Микола дуже багато.

Значення та характеристика імені Микола

Ім’я Микола походить від давньогрецьких слів, як «нікос» і «лаос», які означають відповідно «переможець» і «народ». Тому ім’я Микола можна перевести, як «переможець народів». І головним життєвим випробуванням для Миколи є влада. Навіть невелика владу над людьми, дана Миколі, перетворює її в тирана. Він стає надзвичайно важливим і неприступним.

Це ім’я популярне у багатьох країнах. Найбільш відомі такі варіанти імені, як Ніклас (скандинавський), Ніколаус (німецький), Міклош, Ніколя (французький), Ніколас, Микола (українська). Також популярні такі форми цього імені, як Клаус і Нільс.

Риси характеру імені Микола

Основною рисою характеру імені Микола є самовладання. Він дуже спокійний і непохитний. Микола виглядає дещо відчужено і ніби спостерігає за життям, лише іноді беручи участь у подіях. У Миколи суперечлива натура. В його характері поєднуються енергійність і лінь, доброта і жорстокість, дружелюбність і гордовитість. Незважаючи на широту кругозору, Микола – консерватор, і йому все нове дається насилу.

Микола схильний до самоаналізу. Він володіє аналітичним складом розуму. Микола дуже самостійна людина і завжди всі рішення приймає сам. Проте іноді він може приймати дуже несподівані для оточуючих рішення, і людям буває складно зрозуміти, що Миколою рухає.

Він не виносить обман і несправедливість і гостро реагує на них. Микола не любить критику в свою адресу і поради з приводу його особистого життя. Він потайливий. Також Микола безкорисливий, чесний і щирий, а це іноді загрожує важкими ситуаціями в житті. Він не любить інтриги. Успіху в житті домагається наполегливо працюючи. Розвинене почуття гумору робить Миколи привабливим співрозмовником. До того ж він завжди доброзичливий і привітний з людьми. Микола – відданий друг, хоча друзів у нього мало.

Основними недоліками Миколая можна вважати впертість, самовпевненість, егоїстичність і деяку зверхність. Свої недоліки Микола ретельно приховує. Микола схильний до алкоголізму. І позбутися від цієї пристрасті зазвичай допомагає поставлена їм мета, до якої Микола наполегливо прагнути. Він борець за натурою, тому на шляху до своєї мети може подолати будь-які перешкоди. Тільки в такий щоденній боротьбі він звільняється від цієї згубної пристрасті. Микола повинен постійно боротися, бездіяльність і спокійне життя його можуть погубити.

Життя Миколи складається дуже непросто. Йому не судилося легке і безтурботне існування. Микола повинен долати труднощі, щоб досягти бажаного.

Сімейні та любовні стосунки Миколи

Микола дуже влюбливий і пристрасна людина. Він вже з раннього дитинства не байдужий до представниць протилежної статі. Навіть у дитячому садку цей хлопчик любить спілкуватися з дівчатами, тому що вони йому цікаві.

Якщо дівчина сподобалася Миколі, він може відразу ж запропонувати їй руку і серце. Хоча романтиком його не назвеш. Доглядає за дівчатами він скромно, спокійно, стримуючи емоції. Микола може оцінити не лише гарну зовнішність, але і душевну красу, а також розум обраниці. Миколі подобаються жінки з більш високим соціальним статусом, так як він самолюбний. Йому по душі жіночні, м’які і трохи повненькі дівчата.

Микола обов’язково одружується, тому що любить жінок. Одружившись, він стане серйозніше і буде надійним супутником у житті і прекрасним господарем в будинку. Він вміє виконувати будь-яку роботу. Працює він вдома чи на присадибній ділянці з радістю і задоволенням. Він любить затишок і буде у всьому допомагати дружині. Микола намагається забезпечити сім’ї безбідне існування. Він прекрасно уживається і дружить з родичами, завжди гостинний і любить проводити час з друзями. Його дім завжди відкритий для них.

Микола ревнивий. Він закипає навіть від дружнього поцілунку або обіймів його половини з друзями чоловічої статі. Його ревнощі може зруйнувати шлюб. Сам же Микола може собі дозволити роман з іншою жінкою. Але, якщо правда відкриється, він буде настільки ніжним і уважним з дружиною, що їй доведеться пробачити йому його слабкість і захоплення. Микола дуже прив’язаний до свого будинку і дружині. На розлучення він зазвичай не йде і бореться за шлюб усіма можливими способами. Він обожнює своїх дітей і багато часу проводить з ними.

Вдалий шлюб чекає Миколая з жінками, які носять імена: Олександра, Алла, Жанна, Валентина, Ольга, Тетяна, Тамара, Надія, Юлія і Марина.

А з Анастасією, Катериною, Оленою, Марією, Іриною та Людмилою він навряд чи буде щасливий.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Миколи

Микола ідеально підійде на посаду керуючого або системного аналітика. Микола може досягти успіху в торгівлі, армії або політиці. Він може працювати інженером, механіком, адвокатом, юристом, лікарем або педагогом.

Микола на будь-якому місці буде працювати наполегливо і старанно. Але повністю поринувши в роботу, він часто перестає спілкуватися з колегами, що негативно позначається на його відносинах з ними. Якщо Микола працює керівником, то він надзвичайно вимогливий до підлеглих.

Робота для Миколи займає важливе місце в житті. Він прагне добре заробляти, щоб стати надійною опорою дружині і дітям. Микола фізично сильний і дуже витривалий, що дозволяє йому багато працювати.

Микола невтомно вчитися і удосконалюватися в обраній ним професії. І це позначається на його швидкому просуванні по кар’єрних сходах. Микола розумний, здібний і працьовитий працівник обов’язково досягає помітних успіхів у роботі.

Але Миколі не можна ризикувати і брати участь в якихось інтригах. Йому також не рекомендується працювати з фінансами, наприклад, в банках. Микола може стати успішним підприємцем. Його бізнес буде процвітати, так як він буде докладати для цього величезні зусилля.

Здоров’я Миколи

Микола не дуже стежить за станом свого здоров’я, так як з дитинства він рідко хворіє. Це з часом призводить до появи досить серйозних проблем і погіршення здоров’я. Зазвичай у Миколи можуть розвинутися хвороби печінки і серця, а також під загрозою нервова система. Йому просто необхідно уникати перевантажень і дотримуватися режиму праці та відпочинку. Миколі також слід стежити за своїм харчуванням і добре висипатися.

Микола повинен намагатися уникати вживання алкоголю, оскільки звичка зловживати спиртним може привести його до алкоголізму. Також Микола не повинен надмірно нервувати, так як нервові зриви можуть значною мірою підірвати здоров’я.

Ім’я Микола для дитини

У дитинстві Коля здоровий, не звиклий до примх, спокійна дитина. В ньому відчувається сила і він активний. Микола дуже страждає, якщо батьки не приділяють їй достатньо уваги.

У школі кмітливий Коля зазвичай добре встигає по всіх предметах. Він легко справляється з будь-якими завданнями. Коля працьовитий і допитливий. Однак він прагне не до знань, а просто бажає бути кращим.

З товаришами Микола доброзичливий і завжди прагне завоювати авторитет у однолітків. Він навіть заради цього готовий здійснювати погані вчинки, наприклад, може зірвати урок. Батькам Миколи слід звертати увагу на його авантюристичні вчинки і намагатися вчасно реагувати на них, щоб Микола не виріс свавільним і егоїстичним. Миколі важко дається у підлітковому віці хорошу поведінку, так як він прагне стати лідером і привернути до себе увагу будь-якими засобами. Батькам Миколи потрібно пам’ятати, що для того, щоб хлопчик багато чого домігся в житті, він повинен вихований у строгості і його не можна балувати, а також заохочувати погану поведінку.

В юності Микола тяжіє до різних пригод. Авантюризм у характері поєднується в Миколу з аналітичним розумом, тому він легко вибирається з усіх непростих ситуацій. Миколі з усіх питань важливо лише власну думку. І при нестачі життєвого досвіду це часто призводить до неприємностей. Микола поступово стає більш потайливим. Він прямолінійний і з ним нелегко дружити.

Микола зазвичай займається яким-небудь активним видом спорту, наприклад, бойовим єдиноборством. Заняття спортом для Миколи обов’язкові, вони допоможуть йому стати більш стриманим.

Іменини:

6 січня, 8 січня, 10 січня, 14 січня, 17 січня, 24 січня, 31 січня, 1 лютого, 4 лютого, 6 лютого, 7 лютого, 8 лютого, 14 лютого, 16 лютого, 17 лютого, 26 лютого, 28 лютого , 2 березня, 5 березня, 7 березня, 8 березня, 11 березня, 13 березня, 15 березня, 20 березня, 22 березня, 26 березня, 18 квітня, 24 квітня, 3 травня, 4 травня, 7 травня, 9 травня, 10 травня, 16 травня, 17 травня, 18 травня, 22 травня, 29 травня, 30 травня, 1 червня, 5 червня, 10 червня 18 червня, 20 червня, 23 червня, 27 червня, 4 липня, 8 липня, 17 липня, 27 липня, 2 серпня, 6 серпня, 9 серпня, 10 серпня, 11 серпня, 13 серпня, 16 серпня, 21 серпня, 25 серпня, 26 серпня, 27 авіагасу а, 1 вересня, 5 вересня, 10 вересня, 15 вересня, 16 вересня, 17 вересня, 20 вересня, 23 вересня, 24 вересня, 25 вересня, 26 вересня, 28 вересня, 2 жовтня, 5 жовтня, 6 жовтня, 8 жовтня, 9 жовтня, 11 жовтня, 17 жовтня, 20 жовтня, 21 жовтня, 25 жовтня, 26 жовтня, 27 жовтня, 31 жовтня, 2 листопада, 3 листопада, 4 листопада, 5 листопада, 6 листопада, 10 листопада, 11 листопада, 13 листопада , 16 листопада, 17 листопада, 19 листопада, 20 листопада, 23 листопада, 25 листопада, 27 листопада, 28 листопада, 29 листопада, 3 грудня 8 грудня, 9 грудня 10 грудня 11 грудня, 12 грудня, 15 грудня, 16 грудня, 17 грудня, 19 грудня, 23 грудня, 24 грудня, 26 грудня, 27 грудня, 29 грудня, 30 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Миколка, Колючка, Ніки, Колюня, Никуша, Ніколаша, Ніколя

Скорочений

Коля, Колюха, Колюша, Коляня, Коляха, Коляша, Николаха, Ніка

За церковним

Микола

Колір

  • червоний
  • коричневий
  • блакитний

Планета

  • Юпітер
  • Марс

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

смарагд, сапфір

Метал

залізо

Рослини

ясен, гладіолус

Тотемна тварина

кінь, слон

Риси характеру

практичність, працездатність, ентузіазм

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Микола Коперник — польський астроном, творець геліоцентричної системи світу. Він першим відмовився від прийнятого в протягом багатьох століть вчення про центральне положення Землі і здійснив переворот у природознавстві, Микола Іванович Тургенєв (1789-1871) — декабрист. Брат А. В. Тургенєва, Микола II Олександрович — останній російський імператор, старший син імператора Олександра III Олександровича і імператриці Марії Федорівни, почесний член Петербурзької АН (з 1876). Канонізований разом з сім’єю Російської зарубіжної церквою, Микола I (1796-1855) — російський імператор, третій син імператора Павла I, Метнер Микола Карлович — російський композитор і піаніст, Микола Іванович Лобачевський — великий російський математик, творець неевклідової геометрії, Микола Васильович Гоголь — великий російський письменник, Микола Іванович Пирогов— російський хірург і анатом, педагог, громадський діяч, основоположник військово-польової хірургії й анатомо-експериментального напрямку в хірургії, член-кореспондент Петербурзької АН, Микола Олексійович Некрасов — російський поет. У 1847-66 редактор-видавець журналу «Сучасник»; з 1868 редактор журналу «Вітчизняні записки», Микола Степанович Гумільов – російський поет Микола Олексійович Островський — російський письменник. Учасник Громадянської війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: