Василина – значення і походження імені

Історія походження імені Василина

Походження імені Василина має кілька варіантів. Один з них – дуже рідкісне, благородне і красиве ім’я Василина має грецькі корені, воно прийшло з Візантії, походить від давньогрецького терміну – Басилевс, так називали царів та імператорів в Стародавній Греції. Це епітет богинь Афродіти, Персефони, Гери. Друга версія, що ім’я Василина модифицировалось після Жовтневої революції від імені Василина, яке було поширене ще в Старій Русі, це ідентичні імена. Інший варіант походження імені – Василина – це жіноча форма чоловічого імені Василь. У Стародавньому Римі звали Василиною мати імператора Юліана II. У православних святцях ім’я Василина не згадується, але день іменин святкується в день іменин імені Василина. Їх кілька, 21 січня, 18 лютого, 23 березня, 4, 28, 29 квітня, 16 вересня. У православній церкві кілька святих Василіс: Римсквая, Коринфська, Єгипетська та Никомидийская, яка проповідувала християнство з дитячих років, за що її мучили, хотіли згодувати левам, спалити, але вона вижила.

Значення та характеристика імені Василина

Ім’я Василина означає – “цариця”, “дружина правителя”, “царствена”, “правителька”, “несуча долю”, “щедро одаривающая”. Дівчатка з ім’ям Василина народжуються болючими, слабкими, боязкими, сором’язливі. У дитинстві чутлива, добра, довірлива. Якщо її образити, вона може закритися і стати нелюдимої. Починає рано говорити і ходити. Любить співати, малювати, танцювати, розумна, відповідальна, але в школі з-за хвилювання і напруги, може стати нервової і пригнобленої. За нею потрібно стежити, щоб вона не перезанималась або щоб не закинула уроки зовсім. У Василини розвинене почуття справедливості, мудра, чуйна. Найчастіше у неї не вистачає сили волі протистояти тиску, вона може поступитися, але не підкоритися. Може бути капризною. Непередбачувана, оригінальна, винахідлива, амбітна, не витрачає час даремно.

Василина – не конфліктна людина, не зрадить, не змінить. Чутлива і ранима натура, не любить критики і отримує задоволення від похвали і визнання заслуг. Має лідерські якості, вміє спілкуватися, знаходити спільну мову з людьми, сувора, високоморальна, зразок пристойності. Енергійна, винахідлива, відповідальна. Може стати керівником, але її не можна назвати тираном. Трудолюбива, але фізичну роботу не любить. Якщо ставить перед собою завдання, то обов’язково її виконає. Найчастіше Василина стає вчителем, юристом, бухгалтером, суддею, заступником навколишньої природи або навіть церковним служителем, цілителем. Може зайнятися науково – дослідною роботою, гіпнозом. Володіє гарним смаком, прагне до досконалості, красивою, розкішною життя. Дуже розвинена фантазія. Любить природу, може милуватися нею довгий час.

Привертає увагу протилежної статі, екстравагантна, чарівна, у Василини багато шанувальників. Її чоловік повинен бути рішучим, щирим, вольовим, статус та матеріальне становище не мають значення. Довго і ретельно вибирає супутника життя і друзів. Любить робити подарунки близьким. В сім’ї підкоряється чоловікові, любить дітей, гостинна, охайна, відмінна господиня.

Іменини:

21 січня, 18 лютого, 23 березня, 4 квітня, 28 квітня, 29 квітня, 16 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Василиночка, Василинушка, Василинонька, Васена, Васюша, Васяня, Васюня, Линочка, Линушка

Скорочений

Василинка, Вася, Волошки, Ліна, Лінка

За церковним

Василисса

Колір

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аквамарин

Метал

платина

Рослини

верба, троянда

Тотемна тварина

голубка

Риси характеру

обдарованість, чутливість, комунікабельність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Василина Маковцева (російська актриса), Василина Портен (модельєр і дизайнер)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: