Нелей – значення і походження імені

Історія походження імені Нелей

Нелей – чоловіче ім’я грецького походження, вперше згадується в міфології Давньої Греції. З давньогрецької мови ім’я Нелей перекладається як «безжалісний».

Перший Нелей у світовій історії – міфічний син Посейдона і заміжньою за царем Іолка німфи Slapshot, кинутий матір’ю і вихований разом з братом-близнюком Пелієм звичайним пастухом. Обидва брата згадані в «Іліаді» Гомера – це і є перша згадка імені Нелей. Нелей – засновник легендарного міста Пілос в Пелопонессе. Мав дочку і 12 синів. Всіх його дітей, крім Нестора, який успадкував Пілос, вбив Геракл. Нелей разом з сином Нестором у деяких джерелах згадуються у списках Аргонавтів. В даний час ім’я Нелей носить троянський астероїд Юпітера, названий на честь син Посейдона.

Є ще один міфологічний персонаж з ім’ям Нелей – син міфічного царя Аттіки Корду, нащадок Посейдона в 9-му коліні. Після сварки з братом за владу, Нелей покинув рідні Афіни для того, щоб заснувати колонію в Мілеті під керівництвом Артеміди.

Значення та характеристика імені Нелей

Фоносемантична характеристика імені Нелей наступна: красивий, ніжний, світлий, безпечний, добра людина. Носій імені розташовує до себе, викликає довіру.

Аналіз буквеного складу імені характеризує Нелея як амбітного, життєстійкого, проникливої людини з гострим логічним розумом і критичним типом мислення. У той же час Нелей артистичний, непередбачуваний, імпульсивний, поривчаста, буває балакучий і дріб’язковий.

Нелей відрізняється розсудливістю і спокоєм. Він цінує стабільність і комфорт, шанує традиції. Чесність і репутація для нього важливіше, ніж вигода. У складних ситуаціях він вміє зберігати оптимістичний настрій і тверезе мислення, здатний підтримати оточуючих у важку хвилину. Нелей притаманні гострий, критичний розум, внутрішня сила, проникливість, дипломатичність. У носія імені широке коло інтересів. Він стежить за своїм здоров’ям, прагне до духовного і фізичного комфорту.

Нелей – життєлюб і оптиміст. Не терпить поруч із собою грубих, підлих, нещирих людей. Не виносить критики. Буває впертий. Нелей потребує активного, насиченого враженнями й подіями життя. Різнобічно розвиненою, Нелей прагне приносити користь, винаходити, знаходити нові рішення. Носій імені комфортно відчуває себе частиною творчої команди, йому необхідно саморозвиток, обмін ідеями, рух вперед. Нелей легко заводить корисні знайомства і налагоджує ділові контакти. У господаря імені добре розвинена інтуїція. Нелей поєднує в характері щирість і відкритість з прагненням до влади, успіху. Володар імені наполегливий і впертий на шляху до мети.

Творча жилка, вміння бачити і створювати красу, артистичні або художні здібності часто призводять Нелея в мистецтво чи пов’язані з ним професії.

Шлюб для Нелея – довгострокове партнерство. Носій імені дуже вибірковий у душевних уподобаннях. Він поважає чужу свободу і вимагає того ж натомість. Для нього важливо довіру та взаємоповагу. Цей чоловік потребує дружньої підтримки і заохочення з боку другої половинки. Похвала стимулює його. Нелей надійний, добрий, щирий, щедрий і ласкавий. Поруч з ним жінка спокійна і щаслива. Нелей – відмінний батько – відповідальний і турботливий. Носій імені вміє дружити і ладити з людьми, він дуже комунікабельний і харизматичний. У нього завжди багато друзів.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

немає

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

магнетит

Метал

залізо

Рослини

часник

Тотемна тварина

вовк

Риси характеру

спокій, чесність, старанність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

немає

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: