Дарина – значення і походження імені

Історія походження імені Дарина

Існує кілька версій про походження цього величавого і загадкового жіночого імені, і такі, що фахівці досі не можуть зійтися в думках і прийти до одноголосного рішення про істинної історії походження.

Згідно з однією, це ім’я має древнеперсидское походження, витоки появи імені в даному випадку йдуть до часів правління великого царя з династії Ахеминидов Дарія (Дараявауша).

Версія інша зводить ім’я до ірландської похідною від імені Darren. Варто сказати, що й донині це ім’я популярно в Європі.

І третій погляд на історію імені пояснює появу його в старослов’янські часи, нібито, ім’я з’явилося як скорочена, зменшувальна форма звернень до Божидаре, Теодора.

На сьогоднішній день, ім’я Дарина отримало широке поширення не тільки в сучасній Україні, але і в Європі і Азії. Статистика показує, що за останнє десятиліття ім’я Дарина входило в 30 найпопулярніших імен.

Значення та характеристика імені Дарина

Варто сказати, що, маючи кілька варіацій походження, ім’я Дарина має декілька трактувань. Так, наприклад, згідно з версією про древнеперсидском походження, ім’я визначається як «переможниця» (від Dārayava(h)uš, тлумачиться дослівно як «Тримає добро»).

Ірландська версія походження імені трактує його дослівно як «скеляста гора» (від імені ірландського Даррен).

Старословянская версія визначає ім’я як «дарована», що має у своєму підставі слово «дар». Дана версія трактування імені найбільш прижилася в уУаїні, українські лінгвісти визначають ім’я дослівно як «дарована Богом», «подарована життям».

За своїм звучанням ім’я досить твердий і мужній, енергетично сильне, але характер звучання аж ніяк не накладає відбиток на характер Дарини. Ім’я дуже добре поєднується з багатьма прізвищами та по батькові, можна сказати воно універсальне. Ім’я має багато зменшувально-пестливих і скорочених мелодійних варіацій. Святий обряд хрещення маленькі Дарини проходять під церковним ім’ям Дарія.

Носій імені Дарина – це зразок спокою, акуратності і ступеня. Дарина відрізняється вишуканим смаком, завжди приголомшливо виглядає, вона знає собі ціну, і ціна ця немаленька. Багато Дарини мають завищену самооцінку. Дарина привітна і доброзичлива, справляє на незнайомих людей гарне враження, але близькі знають її справжню натуру: вона може бути примхлива і претензійний. Друзям Дарини доводиться з нею несолодко, вона дуже ревнива і вимоглива, але зате вміє дружити по-справжньому, вірна і прив’язана до своїх друзів, завжди готова допомогти в скрутну хвилину.

Риси характеру імені Дарина

З першого погляду Дарина абсолютно флегматичні, здається, що їй дуже багато байдуже. Але думка це помилково, оскільки природна статечність і повільність Дарини приховують її справжню жвавість розуму, гостроту мови, швидкість реакції.

Дарина не сприймає одноманіття, їй завжди і у всім потрібні зміна подій і яскраві враження. Власниці цього імені дуже проникливі жінки, вони прекрасно розбираються в людях, часто бачать віщі сни, мають чудову інтуїцію, але практично ніколи їй не користуються.

По своїй натурі Дарини – яскраві лідери, вони користуються популярністю у колективі, вони подобаються чоловікам, а жінки їм заздрять. Дарини люблять підвищену увагу до себе, дуже самокритичні, але вкрай важко переживають будь-яку критику на свою адресу з боку. З-за цього і оточують себе легкими, простими у спілкуванні людьми.

На особливості характеру Дарини багато в чому накладає відбиток час року, в якому вона народилася. Так, наприклад, власниці імені, народжені взимку – активістки, з упертістю доводять оточуючим свою правоту, вони відмінні керівники. Люблять всіх вчити і наказувати.

Весняні Дарини – це зразок романтичності і ніжності. Дуже весела, добра і відкрита, вона завжди стає бажаною гостею в будь-якій компанії.

Носійки імені, народжені влітку – привабливі і розважливі жінки, чудові господині, вміло облаштовують побут.

Осінні Дарини – справжні загадки для оточуючих, завжди задумливі і загадкові, мрійливі і чарівні, чоловіки закохуються в них до божевілля.

Сімейні та любовні стосунки Дарини

Дарини мають таку особливу внутрішню енергетику і здатність зачаровувати оточуючих, так що чоловіки завжди крутяться біля неї. Але сподобатися Дарині вдається аж ніяк не кожному. У Дарини дуже жорсткі вимоги до свого партнера, вони можуть дуже довго вибирати чоловіка, ретельно розглядаючи ті чи інші його риси, оскільки заміж Дарина не поспішає. Володарка цього імені може вибрати на час собі в супутники забезпеченого дорослого чоловіка, так як має характерну особливість завжди оточувати себе тільки найкращим і красивим.

В інтимному житті Дарина досить скромна, ніж часто розчаровує чоловіків, які очікують від такої красуні щось особливе. Однак, з коханою людиною вона здатна вести себе досить розкуто.

В шлюбі Дарина – це зразкова дружина, вона неймовірно гостинна, чистоплотна, в її домі завжди панує спокій і порядок. Діти нагодовані й чисто одягнені, на столі чекає чоловіка смачну вечерю. Носійки імені однолюбки, вони безмежно люблять свого чоловіка, глибоко вірні і віддані йому. Зради не пробачать ніколи. До чоловіка Дарина пред’являє підвищені вимоги, для того, щоб він відповідав їй і її рівня. В цілому, в родині займає активну і провідну роль, це владна жінка, яка звикла до того, щоб все було під її контролем. До виховання своїх дітей ставиться дуже відповідально, діти поважають її.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Дарини

Яскрава і приваблива Дарина завжди викликає повагу у колег. В силу своєї завищеної самооцінки, вона просто не може зробити що-то не так. Дарина завжди виконує свою роботу якісно, вона націлена на відмінний результат, оскільки просто не може здатися в невигідному для неї світлі перед колегами. Керівники-чоловіки часто відчувають до Даринам симпатію, що їм зовсім на руку. Викликаючи довіру і проникливі до себе почуття, Дарина абсолютно без праці може просуватися по кар’єрних сходах вгору. Але користуються вони цим не часто, оскільки від природи не кар’єристки. Дарина швидше працює для душі, а не для заробляння грошей.

Дарина не любить виконувати звичайну, монотонну роботу, таку роботу вона без жалю залишить. Найкомфортніше Дарина буде відчувати себе в чоловічому колективі, так як жіноча стать має до неї почуття заздрості, а жінки-керівники і зовсім можуть звільнити її.

Найбільш відповідними сферами діяльності, в яких Дарини можуть проявити себе з найкращого боку стануть: ресторанний бізнес, косметологія, театр, музичне мистецтво, туристична сфера, іноземні мови.

Здоров’я Дарини

У маленькій Дарини з дитинства висока ймовірність захворювань органів дихання у вигляді різних бронхітів і трахеїти. Дівчинки часто застуджуються, характер застуди затяжна і дуже часто дає ускладнення на легені. У підлітковому віці досить міцне здоров’я, з метою підтримки імунітету і зміцнення здоров’я батькам можна віддати дівчинку в спортивні секції або танці. У дорослої Дарини чинності імпульсивність характеру велика ймовірність виникнення різних нервових розладів і зривів.

Ім’я Дарина для дитини

Маленькі Дариши – абсолютно чарівні дівчатка. Вони добродушні і товариські, шалено люблять допомагати мамі. Ангельська зовнішність викликає розчулення у дорослих і любов однолітків. У дівчинки дуже багато друзів, починаючи з дошкільного віку. Дарина – явний лідер в середовищі однолітків, вона активна, розумна і заповзятлива, завжди заводила ігор, ділиться з іншими своїми іграшками, завжди відгукнеться на будь-яке прохання. Діти обожнюють грати з нею і змагаються за місце в її друзях.

У школі маленькі представниці цього імені вчаться дуже добре, старанно. Вони допитливі і не по роках розвинені, завжди мають свою точку зору і не соромляться її говорити. Вчителі теж люблять маленьких Дарін за їх посидючість, старанність і дружелюбність, в шкільних сценках Даринам віддають головні ролі.

Дарини – маленькі егоїстки, вони не захочуть ні з ким ділити любов своїх батьків, в таких випадках дівчаткам варто завести маленького вихованця. Турбота про маленького друга сприятиме розвитку почуття відповідальності, любові і усвідомлення того, що в цьому світі є ті, хто потребують захисту і турботи.

Варто сказати про відмітною межах маленьких Дарін – це впертість, яка проявляється у всьому. У навчанні та допомоги по домашніх справах вона завжди все доучит і доробить до кінця. Батькам важливо, щоб це впертість не проявилося у дівчинки з негативної сторони, у вигляді протистояння прохання, а в подальшому – протистояння позиції батьків.

У більш старшому віці Дарини – дівчата-активістки, вони нерідко стають старостами класу або групи в інституті, беруть активну участь у житті навчального закладу, займаються в театральних трупах, беруть участь у конкурсах краси і займають призові місця.

Іменини:

19 березня, 17 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Дариночка, Даринушка, Даринчик, Дарьюшка

Скорочений

Даринка, Дарик, Дару, Дарина, Дар’я, Дуня, Ріна

За церковним

Дарія

Колір

  • червоний

Планета

  • Венера
  • Марс

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

хризоліт, кровавик

Метал

мідь, бронза

Рослини

горобина, анемон, меліса

Тотемна тварина

комар, кіт, лань

Риси характеру

комунікабельність, упертість, вимогливість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Дарина Сайдазимова (модель), Дарина Шмідт (сучасний режисер), Дарина Трегубова (ведуча телеканалу), Дарина Павлова (дружина першого болгарського мільйонера), Дарина Латипова (начальник ЮУрГУ)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: