Ісмаїл – значення і походження імені

Історія походження імені Ісмаїл

Ісмаїл – чоловіче ім’я, що має дві версії походження. Цікаво, що обидві вони пов’язані з одним легендарним біблійним героєм – описаним в Бутті старшим сином пророка Авраама та його рабині по імені Аґар. Виходячи з біблійної версії походження імені Ісмаїл, спочатку сина пророка звали Ішмаель, що з івриту перекладається як «так Бог почує». Ішмаель був вигнаний разом з матір’ю в Аравійську пустелю, де вижив, одружився і дав початок 12 дрібним племен бедуїнів, які заселили пустелю між Єгиптом і Ханааном. Вони контролювали рух торговельних караванів через свої території. Араби Аравійського півострова і навіть пророк Мухаммед вважаються нащадками ізраїльтян. Українською мовою частіше використовується форма імені «Ізмаїл».

Ісламський погляд на походження імені Ісмаїл, яке арабською звучить як Исмаиль відрізняється від біблійного тільки перекладом. На арабській мові ім’я має значення «так почує Аллах» або «Аллах чує». Якщо християни та іудеї відносяться до Ісмаїлу як до отщепенцу і зраднику віри, то у сповідують іслам він користується повагою як пророк і прабатько частини арабського народу. Мусульмани використовують форму імені Ісмаїл, часто з наголосом на другий склад.

На грецькій мові ім’я звучить як Ісмаїл, латинською – Ісмаель. У православній традиції Ісмаїл відзначає іменини 30 червня, 23 вересня та 17 листопада, а в католицькій – 17 червня.

Значення та характеристика імені Ісмаїл

Ім’я Ісмаїл характеризує володаря як доброго, м’якого, по-жіночому ніжного, світлого, простого, красивого, легкий у спілкуванні, трохи вайлуватого людини. Буквений аналіз ім’я створює враження про його носії як про вразливою, артистичною, миролюбної натурі, не позбавленої здорового глузду, логіки, сили і навіть владності, працьовитою і турботливою.

Маленький Ісмаїл виверткий і впертий. Хлопчик – великий фантазер і вигадник, не терпить рутинних занять, тиску. Він енергійний, сміливий, честолюбний. Крім того Ісмаїл відрізняється добротою і щедрістю. Дитина з цим ім’ям веселий, розумний, але егоїстичний, буває зухвалий.

Дорослішаючи, носій імені зберігає свою мінливість і непередбачуваність. Він дуже залежний від власного настрою і мінливих обставин. Контролювати ситуацію йому допомагає розвинута інтуїція і здатність передбачати розвиток тієї чи іншої ситуації. Ісмаїл – життєлюб, він легко відноситься до матеріальних цінностей, зате цінує нові враження та яскраві події. Він товариський до балакучості, впевнений в собі і своїй привабливості. Буває впертий і некерований в гніві.

Ісмаїл відрізняється чарівністю, фізичною привабливістю, любить флірт, вміє доглядати, користується успіхом у жінок. Він рано починає статеве життя, рано вступає в шлюб. Часто рішення одружитися приймається ним імпульсивно і необдумано, тому перший шлюб нерідко розпадається. Для Ісмаїла підійде спокійна, розважлива жінка, здатна контролювати його поривчастість і гарячковість. Дітей носій імені любить і балує, залишається для них одним і надійною опорою все життя.

Ісмаїла не можна назвати кар’єристом, але, тим не менш, він честолюбний. Йому важливо розвивати свої здібності і таланти, важливий успіх і визнання. Нерідко господар імені вибирає творчі професії (музикант, фотограф, художник) або пов’язані з подорожами і гастролями (журналіст, моряк, артист). У будь-якому випадку Ісмаїлу важливо зуміти зробити вибір і зосередитися на одній справі, не розмінюватися на дрібниці, уникати богемного життя, інакше його емоційність і поривчастість призведуть до професійного та особистісного краху.

Іменини:

17 червня, 30 червня, 23 вересня, 17 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Ісмаїл, Ізя, Іса, Ісма, Исмик, Смаїл, Смайлик, Зяма, Іш

Скорочений

Ізмаилка, Маля

За церковним

Ісмаїл

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір

Метал

олово

Рослини

груша, базилік

Тотемна тварина

вівця, ластівка

Риси характеру

завзятість, працьовитість, щедрість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ісмаїл I, Шах Ісмаїл Сефеві, Шах Ісмаїл Хатаї ((1487 – 1524) шахіншах Іранського Азербайджану (приблизно відповідає по території трьом сучасним іранських провінціях: Ардебилю, Східного Азербайджану і Західного Азербайджану), є засновником династії Сефевидів), Ісмаїл, Мауля Ісмаїл ((ок. 1646 – 1727) султан Марокко з династії Филалидов (Алавітів)), Ісмаїл ((розум.1563) ногайський бий, союзник царя Івана IV), Ісмаїл Персіянин, Ісмаїл Халкідонський (святий мученик, з Персії, постраждав 362 при імператорі Юліані в Халкидоні), Ісмаїл (Базилевський) (священномученик, ієрей), Ісмаїл (Кудрявцев) (священномученик, ієрей), Ісмаїл Сабрі ((1854 – 1923) єгипетський поет)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: