Тарас – значення і походження імені

Історія походження імені Тарас

Тарас – ім’я давньогрецького походження, що в перекладі означає хвилюватися, тривожитися, порушувати.

За іншою версією – ім’я Тарас означає “бунтівник”, “бунтівний”, оскільки співзвучно з грецьким словом “бунт”. Однак ця версія не знаходить достатньо фактів для підтвердження, оскільки ім’я Тарас в Греції не поширене.

Найбільше поширення отримало ім’я в Україні, в меншій мірі воно відоме в окремих регіонах Росії.

У церковному календарі ім’я Тарас зустрічається двічі – 10 березня і 20 червня.

10 березня святкують іменини святого Тарасія, Константинопольського патріарха, який відзначився добрими справами і поширенням Христової віри.

20 червня – день, присвячений священномученику Тарасія, який був страчений язичниками.

Оскільки в Україні ім’я Тарас є досить поширеним, тому не дивно наявність декількох розмовних і зменшувально-пестливих форм: Тарасик, Тараско, Тарік, Тасік.

Значення та характеристика імені Тарас

Звичайно, походження і значення імені обов’язково накладають відбиток на носія, тому не дивно, що люди з однаковими іменами нерідко володіють тими ж або схожими рисами характеру, темпераментом або способом сприйняття світу. Не є винятком і задеклароване ім’я Тарас, носіїв якого (згідно походження) приписують неспокійний характер, упертість, легку збудливість і навіть самотність.

Отже, в дитинстві маленький Тарасик – досить спокійна дитина, не доставляє батькам зайвих клопотів. Він урівноважений, тихий, може годинами грати на самоті. Його можна сміливо залишати одного в кімнаті і бути при цьому впевненим, що нічого поганого хлопець не зробить. Він розумний, ввічливий, добре вчиться в школі, встигає по всіх предметах, але віддає перевагу точним наукам, і, як показує практика, саме з ними пов’язує своє життя, обирає професію. Саме тому з Тарасов часто виходять хороші програмісти, інженери, техніки, лікарі, підприємці, тобто людина, що носить ім’я Тарас, віддає перевагу ті професії, в яких він цілком здатний реалізуватися сам, ті сфери, де цінується думка окремої особистості, а не командна робота .

Тарас – людина самостійна, який усі свої проблеми цілком здатний вирішити сам: від суто побутових (приготування їжі, прання і прасування) до вибору супутниці життя або професії. Як показує спостереження, часто супутницею життя людини з іменем Тарас стає ефемерне, відірване від життя та істота, яка витає в хмарах і не здатна до прийняття самостійних рішень. Саме таку дівчину Тарас замінює і чоловіка, і батька, і коханця.

Однак, поряд з наведеними вище позитивними рисами характеру, чоловіки, що носять ім’я Тарас, дуже часто бувають невпевненими в собі, їм важко даються навіть, здавалося б, цілком раціональні та очікувані рішення. Тараса важко назвати компанійським: у нього зазвичай небагато друзів, але ті, що є, перевірені часом. Досить часто Тараса долає лінь: якщо можна чогось уникнути і не зробити, то можете бути впевнені, що саме так він і вчинить.

Тарас любить бути в центрі уваги, йому подобається, коли його хвалять, адже тоді у нього виростають крила і він береться за роботу з потрійною силою і натхненням.

Тарас – особа досить вперта, ніколи не визнає своїх помилок: він буде звинувачувати кого завгодно, але тільки не себе, коханого.

Відомі люди, що носили і носять ім’я Тарас: Тарас Шевченко (відомий український поет і художник), Тарас Франко (письменник), Тарас Трясило (гетьман), Тарас Михалик (футболіст), Тарас Штонда (оперний співак), Тарас Біденко (боксер).

Іменини:

10 березня, 22 березня, 20 червня, 15 серпня, 25 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Тарасик, Тарасочка, Тарасонька, Тарасушка

Скорочений

Тараска

За церковним

Тарасій

Колір

  • червоний

Планета

  • Уран

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

топаз

Метал

мідь

Рослини

в’яз, водозбір

Тотемна тварина

карась

Риси характеру

завзятість, скритність, дріб’язковість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Тарас Чорновіл (Чорновіл) (український політичний діяч), Тарас Біденко (український боксер-професіонал, який виступає у суперважкій ваговій категорії), Тарас Боровець (псевдоніми: Тарас Бульба, Чуб, Гонта, найчастіше відомий як Тарас Бульба-Боровець; український націоналіст, керівник так званих бульбівців (1908 – 1981)), Тарас Франко ((1889 – 1971) український радянський письменник, син Івана Франка), Тарас Бульба (козацький полковник – герой однойменної повісті М.В.Гоголя), Тарас Царикаев (російський футболіст, захисник (раніше – нападник)), Тарас Штонда ((нар.1966) – український оперний співак (бас), соліст Національної опери України, запрошений соліст Великого театру, народний артист України (2008)), Тарас Єпіфанцев (російський актор театру і кіно)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: