Мая – значення і походження імені

Історія походження імені Мая

Ім’я Майя – це синонім, інша версія, скорочена форма написання повного імені Майя. Вимова таке ж, але більш м’яке. Майя – це зменшувально-пестливе звертання у таких жіночих імен як Маїна, Манефия, Фомаида. Як і у будь-якого імені, є кілька версій походження цього імені. За однією з них це давньогрецьке ім’я, так звали богиню, мати Гермеса, в перекладі на українську мову – матінка, годувальниця, богиня родючості. Інші вчені вважаю, що це ім’я латинського походження, означає – народжена в травні. У Римі ототожнювали Майю з покровителькою плодючої землі – богинею Майєю. Жертвоприношення для неї робили 1 травня, тому так і назвали місяць. Також ім’я зустрічається і в східнослов’янській міфології. Так звали дочку велетня-богатиря Святогора. У православних святцях святий з таким ім’ям немає, тому іменини святкують в день імені, сподобався і вибраного при хрещенні.

Значення та характеристика імені Мая

Значення імені Майя – “матінка”, “годувальниця”, богиня родючості”, “народжена в травні”, “мати Гермеса”.

У дитинстві Майя – скромна, тиха, не товариська дівчинка. Зазвичай вона народилася в сім’ї, де панує любов, тому дівчинку балують, люблять, вона зростає примхливим дитиною. Замкнута, похмура, ранима, воліє проводити час на самоті, або в колі сім’ї. Добре і старанно вчиться, малює, пише вірші. У підлітковому віці їй важко ужитися самої з собою, з одного боку, вона хоче проводити час у спокої, а з іншого – біситися і веселитися з ровесниками. Вона образлива, трохи заздрісна. У неї складний характер, вона не любить підкорятися, тому не любить школу, де потрібно слухатися вчителів.

У Маі часто змінюється настрій, вона піддається емоціям. Не завжди може зосередитися на одному певному справі. Скрізь і всюди бачить підступ, не довіряє оточуючим людям, хоча сама дуже надійна людина. Любить завжди і у всьому бути першою, виділятися серед інших, отримувати похвалу. Амбітна, розумна, з внутрішнім стрижнем. Прагне до самореалізації, але як це зробити сама не знає. Не затримується на одному місці роботи, любить зміни в житті, але якщо з колективом їй пощастить, то залишається надовго. Не любить буденність і одноманітність. Може працювати в сфері шоу-бізнесу, фахівцем в області реклами, маркетингу, стати перекладачем, істориком, археологом, художником, письменником, вченим, мистецтвознавцем, викладачем.

Майя – яскрава, жіночна, ніжна, сексуальна. Любить гарні, дорогі речі, цінні подарунки і компліменти від шанувальників і чоловіка. Супутника життя вибирає довго, шукає ідеального. Вибирає сильного, оптимістично налаштованої, веселого, комунікабельного чоловіка, який скрасить її самотність і у всьому буде її підтримувати, всі матеріальні та побутові турботи візьме на себе. Піддається гіпнозу і магії. Захоплюється літературою, мистецтвом, культурою.

Майя холодна, вимоглива і сувора до оточуючим людям. У спілкуванні завжди переслідує особисті інтерес і цілі. Отримавши те, що їй було потрібно, вона забуває про існування людини. Тому справжніх друзів у представниці цього імені немає. Але вона ніколи не зробить поганий вчинок чи підлість.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Майечка, Майюшка, Майенька, Майюня, Майюнька, Майюся

Скорочений

Май, Майка, Майюха

За церковним

немає

Колір

  • лимонний

Планета

  • Місяць
  • Марс

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

берил

Метал

срібло

Рослини

лілія

Тотемна тварина

сова

Риси характеру

чарівність, прихильність, привабливість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Майя Матевжич — словенська тенісистка і тренер; Майя Кулієва — і туркменська радянська оперна співачка (ліричне сопрано), актриса; Майя Сакура — японська співачка в жанрі енка і актриса; Майя Павлівна Абрамова — російський археолог, доктор історичних наук

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: