Роза – значення і походження імені

Історія походження імені Роза

Ім’я Роза користується популярністю у всьому світі. Історія його походження зберігає багато таємниць. Це ім’я часто вживається в міфах, легендах, літературних творах. За однією з версій – це латинське ім’я, що в перекладі – красива квітка, запозичене з давньогрецької мови. Другий варіант – ім’я давньогерманське, відбулося від імені Ruodhaid, яке перекладається – слава, рід. Інші стверджують, що це латинське ім’я, що означає – цариця квітів. Ще одна версія, Роза – фонетичний варіант мусульманського жіночого імені арабського походження Рауза, яка в перекладі звучить як квітник чи припала до душі. У православних святцях святий з ім’ям Роза немає, тому іменини не святкуються. При хрещенні власниці цього красивого імені дається будь-яке інше православне ім’я.

Значення та характеристика імені Роза

Значення імені Роза – “зі славного роду”, “цариця квітів”, “квітка троянда”, “червона квітка”, “рум’яна красуня”, “королева квітів”, “квітник”, “райські кущі”, “згодна, задоволена”, “припала до душі, улюблена”.

У дитинстві Роза – непосидюча, пустотлива, весела дівчинка. Цілеспрямована, добре навчається, бере активну участь у громадських справах. Може вередувати і маніпулювати батьками, цю рису характеру слід припиняти і направляти її активність у потрібне русло. З однолітками дружить. У неї гарна пам’ять і уяву. Любить займатися домашніми справами, допомагає мамі по господарству. Творча дитина, є здібності до вивчення іноземних мов.

У дорослої Рози складний характер, її настрій і манера спілкування може різко змінюватися. Подобається оточуючим людям, з нею цікаво спілкуватися на різні теми, так як вона – різнобічно розвинена особистість. Злопамятна, нікому не прощає образ, обов’язково помститься безжально і навіть жорстоко. Незалежна, знає собі ціну, вміє подати себе оточуючим з кращого боку. Працьовита, цілеспрямована, рішуча, наполегливо домагається поставленої мети, якщо це матеріально вигідно і вибране справа їй по душі. Імпульсивно, з легкість витрачає гроші, але не завжди на потрібні покупки. Може стати вченим, лікарем, журналістом, викладачем, перекладачем, актрисою, співачкою, художником, театральної дівою.

Приваблива, чарівна, мила красуня не обділена чоловічою увагою, у неї багато шанувальників. Заміж Роза рано не виходить, довго шукає собі матеріально забезпеченого і врівноваженого чоловіка. Може завести службовий роман, але про це ніхто і ніколи не дізнається. Чоловікові зраду теж простить, лише б зберегти сім’ю. В сім’ї стає лідером. Хороша, гостинна господиня, любить порядок, комфорт і затишок. Не любить, коли про неї і її сім’ї пліткують, тому всі сімейні проблеми тримає в таємниці.

У Рози багато приятелів, але не багато справжніх друзів. Вона – надійний, добрий, турботливий і щедрий друг. Не завистлива, рада успіхам інших. У будь-якій компанії почуває себе легко і вільно, вміє пристосуватися до будь-яких обставин.

Любить активний відпочинок. Багато читає, дивиться нові фільми, стежить за модою, прагне виглядати краще за всіх. Здоров’я у Рози міцне, але є схильність до повноти.

Іменини:

7 травня, 17 липня, 23 серпня, 4 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Розочка, Розушка, Розонька, Розуля, Розулька, Розуня, Розунька, Розуська

Скорочений

Розка, Роззі

За церковним

Роза

Колір

  • рожевий

Планета

  • Уран
  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

рубін

Метал

алюміній

Рослини

лавр, троянда

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

сприйнятливість, скритність, завзятість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Роза Люксембург – діяч німецького, польського й міжнародного робітничого руху; Роза Багланова, Роза Джаманова – казахські оперні співачки, народні артистки СРСР; Роза Римбаєва – казахська естрадна співачка; Роза Дерине – угорська актриса і співачка, була в числі основоположників угорського театру

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: