Олександр – значення і походження імені

Історія походження імені Олександр

Що в імені тобі моєму? У відомій рядку великого Пушкіна чути сумні нотки про швидкоплинність почуттів, про нестійкості прихильності. Любов може піти, може ослабнути сила відносин, але ім’я, дане людині при народженні, завжди залишається йому вірно. Це якийсь талісман, який оберігає і зігріває людину все життя.

Олександр – ім’я поширене. Багато століть матері і батьки з різних країн називають народженого сина ці красивим ім’ям. Вперше ім’я Алаксанду згадується у зв’язку з історичними відомостями про троянського царевича Паріса. Пізніше це ім’я стало носити цар Олександр Великий (Олександр Македонський). Ім’я має давньогрецькі корені. Частини імені перекладаються так: «алекс» – захисник, «андрос» – чоловік. У злитті виходить «чоловік-захисник». На Русі ім’я стало відомим ще до прийняття християнства. Писалося воно як «Ольгсандръ» і означало «подібний легам». Лягли в той час – вищі сили, які навіть більше, ніж боги, здатні були керувати життям і людьми.

Значення та характеристика імені Олександр

Раніше ім’ям Олександр нарікали дітей зі «шляхетних» сімей. Полководці, царі, графи, лорди, люди мистецтва народжувалися Олександрами, творили історію і вмирали, прославивши себе і своє звучне ім’я в історії. Цікаво, що всі вони так чи інакше мужньо захищали або державу від ворогів, або принижених і ображених, або честь жінки, або ідею, або свою власну гідність. Олександр Невський, Суворов, Грибоєдов, Дюма, Пушкін, II Визволитель, III Священний залишили після свого відходу з життя величезну спадщину розуму, таланту, витривалості, честі, незвичайної працездатності та далекоглядності. Про них пам’ятають, про них читають, їх цитують, ними захоплюються.

Риси характеру імені Олександр

Володарі імені Олександр – дуже цікаві люди. Оточуючих вони вражають цілеспрямованістю, наполегливістю і практичністю. Олександр – душа компанії, в його оточенні ніколи не буває нудно. Він завжди знайде, чим зайняти гостей, причому, його фантазія не має меж.

Олександри вміють бути відданими. У поняття «дружба» вони вкладають вміння бачити чужий біль, бажання допомогти в будь-якій ситуації, підтримати і похвалити в потрібну хвилину. Друзів у Александров багато. Цікаво, що всі вони стають близькими, і Олександр не віддає перевагу комусь одному з них. Олександр-сім’янин зустрічі з друзями не припиняє він і дружину вводить у свій світ «товариства».

Олександр з дитинства звик командувати, вести за собою, бути в центрі подій. Самолюбство закладено в ньому з народження, але на протязі життя він намагається приховувати це від близьких і знайомих, розуміючи пагубність цієї риси характеру в багатьох життєвих ситуаціях. Іноді Олександри бувають різання, запальні, дратівливі й навіть грубі. Але, образивши кого-то, вони тут же жалкують про те, що трапилося, каються і просять прощення. Хоча через деякий час ситуація «незаслуженої спалаху» може знову повторитися.

Сімейні та любовні стосунки Олександра

В любовних відносинах Олександр – завойовник. Йому подобається підкорювати жінок, зводити їх з розуму. Якщо його любов буде сильною, то він нічого не пошкодує для обраниці – буде балувати її увагою і оточувати щирою турботою. На життєвому шляху Олександру будуть зустрічатися різні жінки, але для шлюбу він вибере чуйну, добру супутницю, яка буде всюди слідувати за чоловіком і забезпечувати йому надійний тил. Олександр – хороший батько, до виховання дітей він ставиться трепетно і серйозно. Особливо обожнюють дядька Сашка малюки, вони буквально виснуть на ньому і вважають його старшим другом.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Олександра

Олександри – творчі люди. Вони багато думають, аналізують, пишуть вірші, співають, складають музику. Деякі присвячує цьому життя і досягають слави, визнання і матеріальної стабільності. У кар’єрі Олександри дізнаються злети і падіння, розчарування і новий сплеск сил і ідей. У сучасному світі Олександру важко пробитися до успіху крізь сотню технічних умов, законів, тонкощів. Але він старається і навіть добивається непоганих результатів у бізнесі. Хоча, будучи «ліриками» в душі, багато з «практики» не розуміють і не приймають.

Здоров’я Олександра

Народжуються Олександри міцними і здоровими хлопцями. Заняття спортом, танцями, відмова від шкідливих звичок забезпечать Александрам довге, плідне життя без суттєвих проблем у здоров’ї. Олександри наділені природою стійким імунітетом, бадьорістю духу і оптимізмом. Хоча є і часті виключення появи на світ хворобливих дітей. Генетика і навколишнє середовище накладають на цей факт свій підступний відбиток. Відомі ранні відходи з життя Александров, причому справжні причини смерті не завжди вдається встановити.

Ім’я Олександр для дитини

Маленькі Саші, Сашеньки і Санька допитливі, цікаві, іноді примхливі і вразливі. Великий світ приваблює хлопчиків фарбами та подіями. Сашам все хочеться спробувати на смак, на дотик. Як і всі діти, вони непосидючі, увагу або розсіяно, або зосереджено одночасно на кількох речах.

Діти, що носить ім’я Саша, люблять самотність, їм подобається вигадувати ігри для себе, вони можуть годинами не відволікати батьків. У компанії друзів-однолітків вони відчувають себе комфортно, не дають себе образити. Дуже прив’язані до батьків, особливо до мам. У майбутньому між мамою і вже дорослим сином складаються теплі, довірчі відносини, хоча в підлітковому віці можуть траплятися неприємні моменти дорослішання і дитячий протест проти багато чого в житті.

Іменини:

8 січня, 10 січня, 14 січня, 7 лютого, 17 лютого, 20 лютого, 21 лютого, 6 березня, 8 березня, 14 березня, 17 березня, 22 березня, 26 березня, 28 березня, 29 березня, 30 березня, 9 квітня, 23 квітня, 27 квітня, 30 квітня, 3 травня, 4 травня, 24 травня, 26 травня, 27 травня, 29 травня, 31 травня, 1 червня, 2 червня, 8 червня, 11 червня, 22 червня, 23 червня, 26 червня, 27 червня, 1 липня, 6 липня, 10 липня, 16 липня, 17 липня, 21 липня, 22 липня, 23 липня, 2 серпня, 7 серпня, 11 серпня, 14 серпня, 20 серпня, 24 серпня, 25 серпня, 27 серпня, 29 серпня, 3 вересня, 4 вересня, 12 вересня, 17 вересня, 22 вересня, 26 вересня, 3 жовтня, 4 жовтня, 5 жовтня, 11 жовтня, 13 жовтня, 14 жовтня, 24 жовтня, 25 жовтня, 30 жовтня, 2 листопада, 3 листопада, 4 листопада, 5 листопада, 12 листопада, 13 листопада, 14 листопада, 16 листопада, 17 листопада, 20 листопада, 22 листопада, 23 листопада, 25 листопада, 27 листопада, 2 грудня, 3 грудня, 6 грудня, 8 грудня, 17 грудня, 22 грудня, 23 грудня, 25 грудня, 26 грудня, 28 грудня, 29 грудня, 30 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Сашуленька, Сашенька, Шурочка, Сашечка, Сашулечка

Скорочений

Ал, Сан, Альо, містер “А”

За церковним

Олександр

Колір

  • блакитний

Планета

  • Венера

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

олександрит

Метал

платина

Рослини

гладіолус

Тотемна тварина

краб

Риси характеру

сміливість, наполегливість, впевненість, чесність, неабиякий розум

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ім’я Олександр носило безліч російських князів, царів, імператорів, великий полководець Суворов, великі поети Пушкін і Блок. А також Абдулов, Аляб’єв, Богомолець, Бородін, Бутлеров, Варламов, Василевський, Ведерніков, Гаук, Герцен, Глазунов, Годунов, Градський, Грибоєдов, Гумбольдт, Даргомижський, Дельвиг, Дем’яненко, Довженка, Долуханян, Дюма, Жигулев, Зацепін, Збруєв, Іванов, Калягін, Коржаков, Корнійчук, Купрін, Лебедєв, Лебідь, Лодигін, Лукашенко, Малінін, Мартинов, Масляков, Меншиков, Михайлов, Мягченков, Онасіс, Островського, Пархоменка, Пересвіт, Пирогів, Пожеж (Остужев), Покришкін, Полежаев, Попов, Радищев, Свєшніков, Серафимович, Сєров, Скляр, Скрябін, Сокуров, Солженіцин, Сумароков, Сумбатов-Южин, Сухово-Кобилін, Твардовський, Фадєєв, Ферсман, Флярковский, Холминов, Цфасман, Чистяков, Ширвіндт, Щуплов, Ейфель, Яковлєв.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: