Петро – значення і походження імені

Історія походження імені Петро

Ім’я Петро з’явилося вперше в Давньої Греції і у перекладі з грецької воно означає «камінь», «скеля», його трактують і як «непохитний», “твердий”. Пізніше від імені Петро відбулося красиве жіноче ім’я Петра.

Ім’я Петро має багато аналогів. Покровитель рибалок, християнський святий апостол носив ім’я Петро. Для католиків він є досі першим папою Римським. Таке ім’я, якщо слідувати історії, дав йому Ісус, саме ж ім’я походить від прізвиська Кифа, що означає по армійському словнику «камінь».

В інших країнах ім’я Петро було широко поширене у всі часи. Так, в Англії його вимовляють як Пітер, у Німеччині – Петер, у Франції – П’єр, в Італії – П’єтро, в Іспанії – Педро, в Україні – Петро, в Болгарії – Петър, в Білорусії – Пятро.

Значення та характеристика імені Петро

Петро характеризується як мужній, сильний чоловік, іноді веде себе авторитарно, не в силах приховувати свої емоції всупереч перерахованим якостям. Приємний, не жадібний, темпераментний і водночас ніжний і серцевий людина.

Петро знаходиться в образі правильного, податливого чоловіка, але так здається тільки йому. Він жадає захоплення, визнання його достоїнств, домагається, щоб його цінували оточуючі люди. На шляху до досягнення цього він проявляє свою волю і сильний характер, заради таких прагнень Петро готовий на все.

Петро – непоганий організатор, але якщо немає віри в себе в організації якоїсь справи або процесу, то це виходить у нього не дуже добре. Він горделив, іноді марнославний, але як би не складалися обставини, завжди залишається трохи наївним.

Інші бачать Петра як самовпевненого егоїста, здатного розлютитися без приводу, але познайомившись ближче, характеризують його як сором’язливу і наївного веселуна.

Петро не слухає і не чує сторонніх порад, всі рішення приймає сам і на 100% впевнений у їх правильності. Він прагне керувати подіями, змінювати їх, але позитивного результату не домагається.

Психіка Петра сильна, він стійко переносити невдачі і з легкістю рухається далі. У теж час Петро легко ранимий, часто розчаровується в людях, але лише до тих пір, поки не усвідомлює, що людей треба приймати такими, які вони є і пробувати міняти їх не треба.

Чоловік Петро живе мріями про ідеальну сім’ю, дружбу, кохання, целедостижении, тому в більшості випадків витає в уявному світі. Коли реальність не збігається з мріями, Петро дуже переживає, виявляючи свої емоції зовні.

Петро романтичний, але і деспотичний, здатний жорстко мстити тим, хто ображає його і його близьких. У компанії його можна охарактеризувати як веселого жартівника – мало п’є, але заспівати і станцювати здатний, сміється від душі, при цьому зовсім не важливо, сміється з ним ще хтось чи ні. Складність полягає в тому, що поведінка абсолютно замішано на настрої Петра, і якщо його немає, то Петро замкнеться, абстрагується від суспільства і буде сидіти один в тиші.

Риси характеру імені Петро

Повільно стартує, але напирає завзяттям – це про Петра. Слухняний і свідомий, він часто дозволяє себе недооцінювати, використовувати в своїх цілях, отримувати менше, ніж заслужив. Це людина чутлива і емоційно вразливий, любить порядок до нудоти.

Петро володіє такими рисами характеру, як прямолінійність, запальність, неврівноваженість, відвертість. Не злопам’ятний. Йти на компроміси – не в його компетенції, він гордий і свою гординю не зрадить. З презирством ставиться до дріб’язкових людям, виключає їх зі свого оточення назавжди.

Петро – лідер з поганою інтуїцією, тому на неї він і не сподівається, а добивається всього розумом і тверезим розумом. Відданий для близьких і рідних, відданий справі, яке йде від серця. Є хранителем традицій, не слід всьому новому бездумно, включає голову, сто разів подумає, перш, ніж зважитися на що-небудь.

Сімейні та любовні стосунки Петра

Петро користується популярністю у жіночої статі, в любовних відносинах досить потайливий, всі переживання і емоції, пов’язані з серцевими справами, тримає всередині себе. Влюбливий, пристрасті вирують у ньому, вибирає ефектних і доглянутих жінок, відчуваючи себе в їх суспільстві королем. Не готовий до любовних авантюр.

Володар імені одружується пізно, довго шукає дружину, ідеалізує відносини, але в шлюбі найчастіше не щасливий. Часто ревнощі і образа супроводжують його стосунки.

Прихильність до матері – ще одна причина розладу в сім’ї Петра, адже дружині доводиться миритися з постійною присутністю в їх хаті свекрухи. Зате він – чудовий батько, любить дітей шалено, любить з ними жити і грати. Якщо до появи в сім’ї дітей розлучення не сталося, то сімейне життя починає потроху налагоджуватися, стає спокійніше. З часом Петро прив’язує до себе дружину завдяки своїй сильній волі.

У сексуальній сфері прагне до стабільності: налагоджена, порядна сексуальне життя його заспокоює, додає впевненості.

В шлюбі обтяжується побутом: йому простіше заробити грошей, ніж, наприклад, вимити посуд.

Петра приваблюють жінки з чоловічим характером, але в дружини він вибере лише ту, яка відповідає його ідеалу – вірну, сильну, розумну, веселу. Знайшовши таку, буде тримати її поруч усіма силами, на скільки це можливо.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Петра

У кар’єрі Петра немає “золотої середини” – або він грандіозно будує кар’єру і домагається успіху, або зазнає невдачі.

Петро – не актор на сцені, не любить публічності, і тому старається бути непоміченим, вибираючи закриті види діяльності, такі, як художнє мистецтво, ремесло. Володіє часто надздібностями, тому серед цього імені поширеним “захопленням” є екстрасенсорика, прорицательство.

Петро з сильним характером проявляє себе як громадський діяч, іноді – командир, режисер і навіть директор якої-небудь фірми. Він заповзятливий, якщо можна піти на ризик – ризикне, попередньо все обміркувавши і прорахувавши.

Часто обирає не той рід діяльності, тому рідко досягає успіху.

Петру властиво в екстрених ситуаціях блискавично приймати рішення і тат ж забувати про нього. Імпульсивність і воинственност часто заважають справі, ніж рятують.

Він легко аналізує, синтезує і систематизує події, як риба у воді буде відчувати себе в професії математика, інженера або вченого, військового або слідчого, економіста. Прагне до лідерства, жадає влади, але лінь не підносить Петра на вершину кар’єри. Однак керівник з нього досить непоганий: якщо потрібно управляти іншими людьми, Петро стає дисциплінованим, концентруючи свою увагу тільки на роботі і підлеглих.

Готельний, ресторанний бізнес також цілком підійдуть Петру, причому не має значення, яку посаду він буде в ньому займати, будь то обслуговуючий персонал або управленчество.

Здоров’я Петра

В цілому здоров’я у Петра далеко не відмінне. Завдяки таким якостям, як агресивність, емоційність і прихована переживательность, у Петра можуть розвинутися захворювання нервової системи.

Йому рекомендується триматися подалі від відкритого вогню, зброї, остерігатися місць, де часто відбуваються стихійні явища, такі, як землетруси, урагани, смерчі та повені. Особливу увагу слід приділити зору, його запас від народження практично нульовий.

Ім’я Петро для дитини

В дитинстві Петро нервовий, збудливий, з вибуховим характером. Часто упирається, батькам необхідно проявляти терпіння і спокій, щоб змогти його переконати.

У школі – неуважний, хоча має певні здібності до оволодіння знань. Допитливий, але все ж лінь бере верх. На уроках витає в хмарах, так як не вміє зосереджуватися довгий час на одній темі. Але вчитися любить, хоч і закінчує школу далеко не з відзнакою. Далі прагне вступити до інституту, та якщо з першого разу за якихось обставин цього зробити не виходить, від своєї мети не відмовляється і пробує до тих пір, поки не надійде.

У дитинстві тягнеться до фотографування, ліплення з пластиліну, колекціонування різних дрібниць.

Якщо Петро зростає в люблячій і пристойній родині, в нього розвиваються творчі здібності, які можуть у майбутньому сприятиме розвитку кар’єри і зміцнення свого фінансового становища.

Петя рано дорослішає, скоріше хоче стати незалежним. Пишається своєю прямолінійністю, яка в очах інших часто сприймається як хамство і невихованість. Думає, що світ крутиться навколо нього. Щоб це відчуття не розвивалося в ньому, Петро повинен рости в родині, де є брати чи сестри. Це сприяє прояву в ньому певних талантів за участю в колективній житті, роботі. Для розвитку творчих якостей батькам слід віддавати Петра в гуртки, наприклад, в театральний.

Іменини:

10 січня, 13 січня, 14 січня, 15 січня, 22 січня, 25 січня, 26 січня, 1 лютого, 4 лютого, 8 лютого, 9 лютого, 12 лютого, 14 лютого, 17 лютого, 20 лютого, 21 лютого, 22 лютого , 28 лютого, 11 березня, 12 березня, 14 березня, 22 березня, 6 квітня, 12 квітня, 20 квітня, 24 квітня, 9 травня, 10 травня, 16 травня, 25 травня, 27 травня, 29 травня, 31 травня, 5 червня, 9 червня, 10 червня 17 червня, 18 червня, 20 червня, 23 червня, 25 червня, 28 червня, 29 червня, 6 липня, 8 липня, 10 липня, 12 липня, 13 липня, 14 липня, 23 липня, 27 липня, 28 липня, 29 липня, 2 серпня, 3 серпня, 20 серпня, 22 серпня, 25 серпня, 6 вересня, 8 вересня, 12 вересня, 15 вересня, 16 вересня, 17 вересня, 20 вересня, 23 вересня, 24 вересня, 26 вересня, 28 вересня, 1 жовтня 4 жовтня, 5 жовтня, 6 жовтня, 13 жовтня, 14 жовтня, 15 жовтня, 16 жовтня, 17 жовтня, 18 жовтня, 21 жовтня, 22 жовтня, 2 листопада, 6 листопада, 12 листопада, 13 листопада, 14 листопада, 16 листопада, 23 листопада, 27 листопада, 28 листопада, 2 грудня, 8 грудня 11 грудня, 23 грудня, 24 грудня , 29 грудня, 30 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Петрушка, Петруша, Петечка, Петюшка, Петрусю, Петруня, Петруся

Скорочений

Петя, Петька, Петруха, Петро, Петрик

За церковним

Петро

Колір

  • зелений

Планета

  • Місяць

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

смарагд

Метал

ртуть

Рослини

береза

Тотемна тварина

рак

Риси характеру

самостійність, идеалистичность, честолюбство

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Петро Сагайдачний – гетьман Запорізької Січі, Петро Дмитрович Боборыки – російський письменник. Ввів в російську мову слово “інтелігент”; Петро Сергійович Вельямінов – відомий російський актор (“Тіні зникають опівночі”, “Вічний поклик”, “Пил під сонцем”, “Ярослав Мудрий”, “Пірати XX століття”); Петро Михайлович Волконський) – російський князь, генерал-фельдмаршал, командувач російської армією, прем’єр-міністр; Петро Андрійович Вяземський – російський поет, літературний критик; Петро Павлович Єршов – російський поет, прозаїк, драматург, автор “Коника-горбоконика”; Петро Леонідович Капіца – російський фізик, лауреат Нобелівської премії 1978 року; Петро Порошенко – 5-ий президент України , громадський діяч.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: