Варвара – значення і походження імені

Історія походження імені Варвара

На думку ряду дослідників, витоки імені знаходяться в глибокій старовині. Дами з ім’ям Варвара жили в Стародавній Греції і Римі. Саме римська свята – мучениця Варвара Илиопольская (III століття н. е..) прославила його, зробивши популярним у всьому світі.

У Західній Європі прийняло форми Барбара, Барбарита, Барбі, Бабетта. Був і чоловічий аналог – Варвар, але він виявився незатребуваним.

Ім’я прийшло з Візантії на Русь. Так, в 1108 р. візантійська царівна Варвара Комніна привезла до Києва мощі своєї святої тезки, де вони зберігаються досі. Вважається, що ця небесна покровителька береже людей від нещасних випадків і насильницької смерті: ікони з ликом великомучениці зберігалися в будинках Росії і сусідніх православних країн, а батьки охоче нарікали на її честь дочок. У фольклорі з’явився образ ідеальної дівчини – Варвари-краси.

Але існує й інша версія походження, згідно їй батьківщина імені Схід і означало воно «захист». Індоєвропейські народи, ймовірно, принесли його в Європу, де воно і закріпилося. Прихильники теорії стверджують, що в її користь свідчать однокореневі слова в слов’янських наріччях: «варити», тобто зберігати продукти, «рукавичка» – захист для рук і т. д.

Серед відомих жінок з таким ім’ям слід зазначити корольов Барбару Радзивілл і Циллі, лауреата Нобелівської премії по медицині Мак-Клінток, поетесу Анненкову, актрис Рижову, Массалитинову і художницю Степанову, співачку Паніну, тенісисток Шетт і Беккер, зарубіжних письменниць Андерсон і Картленд, зірка серіалів Бебкок, але список буде далеко неповною.

В астрології ім’я пов’язане Юпітером і сузір’ям Стрільця; йому відповідають багряний, червоний і жовтий кольори; камінь – рубін; рослина – граб; квіти – нарцис і орхідея, тварина – альбатрос.

Значення та характеристика імені Варвара

У перекладі з латинської слово означає «иноземка», «чужоземка», «дикунка». Римляни називали варварами всю сукупність націй, незрозуміло говорили і вклонялися іншим богам.

У грецькій мові «варвар» тлумачиться як «грубий», «жорстокий».

У санскриті корінь «вар» – це «захист», «вірність», «відданість». Деякі вчені вважають, що представники індоєвропейських племен могли називати себе «варварами», що перекладалося як «дуже вірна людина», а римляни лише засвоїли їх самоназва, стало збірним для всіх чужинців. Отже, ім’я значить «иноземка» або «віддана» вірна», «берегиня». До речі, верховне божество індуїстів Варуна шанується як світового судді і поборника справедливості.

У звучанні імені чується мужність, деяка різкість, могутність, сила, активність. З точки зору фоносемантики воно просте і водночас велична, яскраве, наповнене радістю і відвагою. Скорочений варіант «Варя» звучить схоже, а ось «Варюша» – жіночно, ніжно і легко.

Хоча сьогодні не має чоловічого відповідності, є маскулінним і, на думку психологів, надає своїй власниці жіночні якості: рішучість, хоробрість, домінантність.

Його вібрація дорівнює 110 000 к/с при випромінюванні 92%, тобто воно володіє значним енергетичним потенціалом, життєстійкістю.

Риси характеру імені Варвара

Варвара – це сильна особистість, що вміє проявляти твердість, незалежність, розважливість та силу волі. Зовні вона спокійна, але всередині неї вирують пристрасті, напруження. Намагаючись їх контролювати і приховувати, вона стає замкнутою. Подібно чоловікам, вважає, що емоційність – це слабкість.

У ній дивовижно поєднуються непохитність з мрійливістю. Варі подобається жити у вигаданому світі, а в реальному вона серйозна, скромна і працелюбна. Ця особа енергійна, товариська, але недовірлива, не зізнається. Часом буває боязкою і нерішучою. Але якщо впевнена в собі, то владна, примхлива. Їй важко долати вроджену повільність у нинішньому динамічному суспільстві. Терпіння компенсує цю властивість.

Частіше залучає оточуючих у своє життя, чим живе чужими інтересами. Але в дружбі надійна, чуйна, завжди стримує своє слово. В друзі обирає представників протилежної статі, з подругами відносини складаються нелегко.

Намагається все розпланувати наперед, критична. Швидко навчається завдяки допитливості і хорошою зорової пам’яті. Інтуїція у Вари розвинена погано, але допомагає вирішувати нагальні питання. У неї загострене естетичне почуття – майстерно підкреслює свою красу.

Домувальниця, не прихильниця галасливих компаній і вечірок, але відмінно приймає гостей. Чутлива до несправедливості і погано переносить образи, не вибачає їх, хоча залишається витриманою. Перед труднощами не здається, досягає наміченої мети і поваги.

Сімейні та любовні відносини Варвари

Хороший смак, загадковість і прекрасна зовнішність роблять Варвар бажаними для їх шанувальників. Вони влюбливі, але несміливі, бо здаються деколи гордими і холодними. Вимогливі в пошуку партнера, але перший шлюб найчастіше виявляється невдалим. Виходять заміж пізніше більшості ровесниць. Їм потрібен мудрий, виважений і турботливий чоловік, що нагадує батька, тому що дані леді схильні виявляти інфантильність. Терплячість дозволяє цим жінкам довго зберігати шлюбний союз.

Варя – чудова господиня, берегиня вогнища і мати, неперевершено створює комфортні умови для всіх рідних. Якщо її обранець розкриє багатий внутрішній світ своєї дружини, то їм обом гарантовані десятиліття щасливого життя. Якщо ж цього не станеться або вона залишиться незаміжньою, то Варвара стане похмурою і сварливою.

Дружину не зможе пробачити обман і зраду, але з іншими недоліками згодна миритися, непомітно перевиховуючи коханого. Її неквапливість, жіночність і душевність, дійсно, впливають на чоловіка сприятливо. Але коли вона занадто захоплена переробленням свого супутника, то шкодить їх взаємної прихильності.

Носій імені в міру сексуальна, щоб її чуттєвість реалізувалася, потрібно романтика і чуйність з боку партнера. Її потяг заохочують обожнювання кавалера, красиві залицяння. Їй приємно фантазувати.

Утворює гармонійну пару з Олексієм, Олександром, Володимиром, Борисом, Михайлом, Георгієм, Федором і Петром.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Варвари

Варя повільно включається в роботу, але зате працює за шістьох, доводить результати справи до досконалості. Її стихія мистецтво, їй підходять професії художника, дизайнера, стиліста, артистки, а крім того фотомоделі і натурниці. Але вона обирає іноді і більш приземлені спеціальності – лікаря, педагога, бібліотекаря. Аналітичний розум відкриває для неї широкі перспективи у програмуванні, інформаційних технологіях. Також з неї вийде відповідальний бухгалтер, аудитор, журналіст або продавець.

Скритність, схильність до самоаналізу, інтенсивні переживання допомагають їй розбиратися в людській душі, тому вона стає психологом, психотерапевтом, літератором.

Власниця імені любить займатися спортом, але рідко віддає перевагу теренах спортсменки.

Варварі до вподоби вільний графік, вона не в змозі рано вставати, віддасть перевагу роботодавця, який пропонує зручні умови, або відкриє свою справу.

Для успішної побудови кар’єри цій працівниці важливо уникати рутини. Її посада повинна приносити їй задоволення, інакше вона змінить її. Як член колективу – прониклива, що сприяє налагодженню контактів з колегами; хитра, що дає можливість зайняти керівний пост або не залишитися непоміченою у начальства.

Розважливість і наполегливість дають Варварам можливість досягти успіху в бізнесі, правда для цього їм нерідко доводиться жертвувати інтересами сім’ї. Як правило, добре заробляють і матеріально підтримують родичів.

Здоров’я Варвари

Власниці імені Варвара мають не дуже міцне здоров’я, але піклуються про нього. Схильність до стресів і придушення емоцій провокують психосоматичне розлади. У них зустрічаються проблеми з шлунково-кишковим трактом, хребтом, нирками. Часто страждають від ендокринних порушень, вегетосудинної дистонії.

Їм показані щоденні прогулянки на свіжому повітрі, водні процедури, періодична зміна обстановки, наприклад, подорожі. Любителькам активного відпочинку потрібно остерігатися травм. Рекомендовано раціональне харчування і режим пиття, розслаблюючі вправи, масаж. Для збудливою натури Варвари джерелом натхнення послужить релаксуюча ароматерапія. Але для відмінного самопочуття їй необхідно бути невимушеною.

Ім’я Варвара для дитини

Маленька Варя покладиста й ніжна, більше тягнеться до батька, соромлива, дружелюбна. Якщо батьки вирішили назвати свою дочку цим ім’ям, то вони повинні прищепити дитині любов до нього. Їм доведеться розвивати її впевненість у собі, але не можна впадати і в іншу крайність: малятко, ощущающая себе главою сім’ї, з величезною ймовірністю зросте егоїсткою. Критичним у цьому плані є вік 4-5 років. Тоді ж формуються її комунікативні навички.

У підлітковому періоді значущий контакт з матір’ю, дівчина повинна подолати свої хлоп’ячі звички. Цей період характеризується розривом з мріями, коли майбутня наречена повинна зрозуміти, що ідея про «принца на білому коні» згубна для особистого благополуччя.

Ім’я можна дати первістки, так і подальшим дітям. Краще якщо у Вари будуть брати і сестри.

Бажано називати так дівчаток, народжених під знаками Лева, Скорпіона і Водолія.

Сумісно з по батькові Антонівна, Василівна, Єгорівна, Петрівна, Карлівна, Денисівна, Дмитрівна.

Іменини святкують 18 липня і 17 грудня.

Іменини:

11 січня, 7 березня, 5 квітня, 4 грудня, 17 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Варя, Варенька, Варварочка, Варюня, Варюша, Варюшка, Варюся

Скорочений

Варя, Варка, Варварка, Вару, Варюха, Варюта

За церковним

Варвара

Колір

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

рубін

Метал

платина

Рослини

граб, нарцис, орхідея

Тотемна тварина

альбатрос

Риси характеру

терплячість, комунікабельність, дружелюбність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Преподобна мучениця Варвара (Варвара Яковлєва, одна з перших сестер Марфо-Маріїнської обителі, (близько 1850 — 1918)); Китайська католицька свята — Барбара Цуй Лянь; Дружина князя литовського і короля польського Сигізмунда ІІ Августа — Барбара (Варвара) Радзивілл (1520 — 1551)); Російська поетеса — Варвара Анненкова (1795-1870); Російська актриса — Варвара Рижова (1871-1963); Виконавиця романсів і циганських пісень — Варвара Паніна (1872-1911); Муза Лермонтова, присвятив їй самі проникливі вірші — Варвара Лопухіна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: