Наїда – значення і походження імені

Історія походження імені Наїда

Ім’я Наїда має кілька варіантів походження. Багато вчених вважають, що воно походить від грецького слова «Ναΐδες» – наяда. У грецькій міфології наяди – німфи джерел води: озер, річок, струмків, водоспадів. Вони були дочками Зевса, часто супроводжували його, а також інших богів, що втілюють сили природи: Посейдона, Деметру, Персефону, Діану, Афродіту. Зображувалися наяди у вигляді напіводягнених або оголених дівчат з довгим волоссям, прибраними квітами і травами. Наяди не мали безсмертям і вмирали, як тільки джерело, якому вони сприяли, засыхал. З цією версією перегукується переклад імені Наїда з аварського (Дагестан) – «німфа», «витончена діва», «красуня».

Друга версія зводить ім’я Наїда до арабського слова «نائدة» – «колыхающаяся», «хитромудра». Таке ім’я дають дівчинці, щоб у неї сформувався гнучкий, легкий характер.

Третя версія відсилає до імені староіндійської богині Наиди, яка вважалася покровителькою дитинчат тварин, ранніх сходів і родючості.

Ім’я Наїда поширене як в арабських країнах, так і в Індії. В Україні воно зустрічається не часто.

Значення та характеристика імені Наїда

Наїда – рухливий, непосидючий дитина. Вона любить бігати, стрибати, перекидатися. Батькам складно встежити за дівчинкою, тому вони з раннього дитинства починають водити її на різноманітні заняття, секції, гуртки. Це йде Наиде тільки на користь, вона як губка вбирає всю отриману інформацію, швидко запам’ятовує почуте, чудово володіє олівцем, швидко читає. У школі дівчинка випереджає однокласників в інтелектуальному розвитку, вчиться добре і з задоволенням.

Наїда смілива і відчайдушна дівчина, з-за цього вона часто стикається з проблемами. Але вирішує їх швидко завдяки розуму і хорошої реакції. Вона легко захоплюється і також легко втрачає інтерес до чого-небудь, прибуває в постійному пошуку. Наїда схильна до критики не завжди розумною і справедливою. Тому батькам з дитинства слід прищеплювати дочки норми етикету, щоб у майбутньому гострий язик не став для неї джерелом неприємностей.

Наїда наділена безліччю здібностей, і їй дуже важко вибрати якийсь один напрям для того, щоб реалізувати себе. Якщо не виробити розсудливість, то дівчина довго і безуспішно буде кидатися від однієї справи до іншої, гнатися за двома, а то й трьома зайцями, жодного не зловить. Але якщо направити діяльну енергію Наиды в потрібне русло, вона швидко досягне приголомшливих успіхів.

Наїда чуттєва, чарівна і романтична. Вона обожнює почуття закоханості. Її приваблюють нові емоції та враження. Коли новизна поступається місце буденності, Наїда відчуває глибоке розчарування і готова розірвати відносини. Розставання вона переносить легко і сміливо йде на зустріч новим враженням.

З часом Наїда стає більш практичною, надмірний ідеалізм йде, і вона готова обрати супутника життя. Їм стає сильний чоловік, який може запропонувати їй турботу і увагу, а також забезпечити і захистити від життєвих труднощів. Наїда не буде зразковою господинею, але все робить з душею, уважно прислухається до бажань домочадців, вміє радувати дрібницями. Часто розділяє 100% чоловіче хобі чоловіка, не втрачаючи при цьому жіночності.

Іменини:

9 квітня, 1 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Наїдочка, Наїдушка

Скорочений

Іда, Пекла

За церковним

Наїда

Колір

  • персиковий
  • рожевий

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

яшма, хризоліт

Метал

срібло

Рослини

конвалія

Тотемна тварина

чорний гусак

Риси характеру

сміливість, романтичність, інтелектуальність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Наїда Абдуллаєва – співачка; Наїда Тумалаева – народна цілителька; Наїда Магамедова – поетеса; Наїда Франк – дизайнер; Наїда Петрыкина – гімнастка; Наїда Грицеску – скрипалька.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: