Платон – значення і походження імені

Історія походження імені Платон

Ім’я Платон з’явилося ще у Стародавній Греції приблизно в шостому-п’ятому столітті до нашої ери. Перша згадка про це ім’я пов’язане з драматургом Платоном, який писав аттичної комедії для публіки (Аттика – район Греції).

Надалі грецьких хлопчиків зрідка називали Платонами, поки славою і величезною повагою не пролунало ближніх і дальніх земель ім’я учня Сократа – новоспеченого філософа Аристокл. Але не це ім’я прижилося у віках. Вчитель називав Аристокл Платоном. Грецьке слово «платюс» означає «широкий в плечах». Сократ захоплювався сильним статурою, могутніми плечима та широкою, удальской кісткою учня і вирішив називати його по-своєму. Так стверджують історики, і правда в цих літописаниях, напевно, є.

Значення та характеристика імені Платон

На Русі в 19 столітті ім’я Платон було поширеним. Часто батьки при виборі імені керувалися історією святомученика Платона, якому відрубали голову за те, що він не відрікся від Христа, а до кінця свого життя був вірний клятвам, виголошені на проповідях. Батьки мріяли виховати своїх синів чесними, одержимими праведними благодіяннями релігійними людьми. Ось тому Платонов в той час було багато! 20 століття принесло новий час і нові імена.

Риси характеру імені Платон

Платон – філософ в душі і в житті. Він часто розмірковує про сенс життя, аналізує події, завжди намагається знайти їм пояснення. Його болісно хвилюють животрепетні питання буття: «Що робити?», «Як вчинити?», «Де правда?». З Платоном нудно і нецікаво тільки тим людям, які легковажні і дурні. Розумна людина назавжди буде підкорений силою слова Платона, його переконанням і бажанням зробити щось хороше.

Друзів у Платона небагато, але ті, які є, віддані і справжні. Платон добрий за своєю природою: любить тварин, піклується про рідних, близьких, поважає людей похилого віку, обожнює дітей. Він щедрий і великодушний. Тільки от не завжди уважний. І цьому є пояснення: Платони часто бувають замислені, і тому багато випускають з уваги з причини неуважності й відчуженості від світу.

Життя для Платона сконцентрована не в окремому куточку його дійсного місцезнаходження, а у всій Всесвіту. Масштабність думок і утопія задумів часто губить Платона, однодумців залишається з ним все менше. Але він не впадає у відчай. Незважаючи на зовнішню замкнутість і похмурість, Платон всередині – оптиміст!

Сімейні та любовні стосунки Платона

Для Платона характерні довгі відносини в коханні та шлюбі. У відносинах він постійний, гидливий, ледачий. Так, йому лінь заводити нові романи. Але не тому, що він так сильно любить справжню партнерку. Просто у нього завжди є справи важливіші, ніж любовні. Сила звички, стабільності, стійкості робить Платона хорошим чоловіком і дбайливим батьком. Хоча величезні гори ніжності і уваги ви від нього не дочекаєтеся. В юності він швидко робить вибір, швидко одружується, швидко народжує дітей, а потім довгі роки намагається зробити щось суттєве для людства. Намагається, але результат буває не завжди позитивний.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Платона

У бізнесі Платон – людина на своєму місці. Він з дитинства терпіти не може, коли його до чогось примушують і тому в дорослому житті намагається бути самостійною, ні від кого не залежною людиною. Свою роботу він робить сумлінно, ретельно зважує всі кроки. Відноситься до справи серйозно і відповідально. Часто хвалять його не за організаторські здібності або талант, а за дивовижну працездатність. Платона важко назвати лідером в професійному плані, але його вміння в усьому розбиратися до кінця приваблює людей. Навколишні радяться з ним, хоча дуже часто «загрібають жар» руками Платона, видаючи його ідеї за свої.

Здоров’я Платона

Платон може похвалитися відмінним здоров’ям. Напевно, у значенні імені «широкоплечий» ховається ще і відмінне самопочуття, і хороший сон, апетит, гнучкість тіла і позитивний настрій на справи. Незважаючи на деяку повільність у рухах, Платон міцний і бадьорий. У людей, що носять це ім’я, спостерігаються проблеми з опорно-руховим апаратом. З юності багато Платони страждають від ревматизму і артрозу. Заняття спортом, часті купання, загартовування здатні допомогти Платону забути про проблеми. Ось тільки займатися потрібно систематично і повністю відмовитися від шкідливих звичок.

Ім’я Платон для дитини

Для маленького Платоши характерно впертість. Десь до 10-11 років з хлопчиком буває важко домовитися, він не чує дорослих , наполягає на своєму, кричить, плаче. У дитячому садку у Платона часто трапляються конфлікти з дітьми-однолітками. Хлопчик буває некерований, своеволен, примхливий. Після другого-третього класу відбувається чудове перетворення – Платон стає серйозніше, відповідальніше; впертий характер змінює доброзичливе ставлення до одноліткам і дорослим людям. Саме в цей час Платон знаходить собі самих близьких друзів на все життя.

Іменини:

4 квітня, 18 квітня, 22 липня, 9 серпня, 15 серпня, 1 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Платончик, Платонушка, Платоня, Платоша, Платонка, Платонька, Тошенька, Тошечка

Скорочений

Плат, Плата, Платоха, Тоня, Тоха, Тоша, Тошка

За церковним

Платон

Колір

  • червоний

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

алмаз, геліотроп

Метал

золото

Рослини

дуб, анемона

Тотемна тварина

черепаха

Риси характеру

активність, працьовитість, уява

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Платон (візантійський патрицій, екзарх Равенни з 645 за 649 рік. Був монофелитом, разом з патріархом Павлом II боровся з папою Феодором. У 649 відкликаний в Константинополь.), Платон з Тіволі ((XII ст.)) італійський математик, астроном і перекладач. Найбільше відомий своїми перекладами наукових текстів з івриту та арабської мови на латинську. Був першим, хто переклав інформацію про астролябії з арабської мови., Платон Анкирский (мученик), Платон Студійський (сповідник, ігумен), Платон (Кульбуш) ((1869 – 1919) священномученик єпископ Ревельський, православний святий), Платон (Петрункевич) ((1700 – 1757) єпископ Російської православної церкви), Платон (Левшин) ((1737 – 1812) митрополит Московський), Платон (Атанацкович) ((1788 – 1867) – сербський письменник і філантроп, єпископ Сербської православної церкви, видатний просвітитель XIX століття), Платон (Рождественський) ((1866 – 1934) митрополит Православної церкви в Америці)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: