Макар – значення і походження імені

Історія походження імені Макар

Ім’я Макар – давньогрецьке. У українському перекладі воно звучить як: щасливий, благословенний або блаженний. Спочатку “щасливим і блаженним” був чоловік, якому вдавалося зустріти бога і довіритися йому. Ось тому в колишні часи батьки часто називали синів ім’ям Макар, прогнозуючи цим вибором подальшу долю дитини.

Макар і Макарій – імена-синоніми. Відмінність в тому, що Макар – мирське ім’я, а Макарій – церковне. В давньогрецьких міфах можна зустріти словосполучення Зевс Макаріос. Неважко зрозуміти, що так автори наділяли громовержця титулом “Щасливий”.

Значення та характеристика імені Макар

Одним з найзагадковіших Макаров в історії був Макарій Жовтоводський. Блаженним його можна назвати і в прямому, і в переносному сенсі. 83 роки провів він у стінах монастиря, де, ставши ченцем, відрікся від світу і цілком присвятив себе служінню богу. Все життя Макар слідував суворим правилам життя в монастирі і ні разу не пошкодував про це.

Макара можна ласкаво називати Макарушкой, недбало Макаркой, іронічно Макарієм. У 21 столітті у багатьох слов’янських сім’ях стало модним називати народжених хлопчиків старими українськими іменами. Макар входить в їх число. А ось в 20 столітті це ім’я було вкрай рідкісним, таких людей можна було перерахувати по пальцях.

Риси характеру імені Макар

Макар не відає страху бути в чомусь викритим, так як він, по-перше, завжди чесний із самим собою, а, по-друге, прямолінійний і справедливий по відношенню до інших людей. Люди, які носять ім’я Макар, мужні, витривалі і наполегливі. Якщо безжалісна доля б’є їх навідліг, вони гордо встають з колін і живуть далі чесно і благородно.

Макари не знають вагань і докорів сумління. Метушня і нервування не для них. Зовні спокійні, вони і всередині зібрані і стійки. Успіхів у житті вони досягають шляхом щоденного саморозвитку і самокритики, керуючись прислів’ям: “Крапля камінь точить”.

Для Макаров, життя – не буря, а сильний вітер; не пристрасті, а розважливість і твердість; не героїзм, а раціональність і розсудливість. Жити гідно їм допомагає впевненість у собі, тонкий розрахунок і організація будь-якого починання без ризику для себе та інших. Макарам довіряють, їх вибирають в якості порадників і консультантів.

Людям симпатична прямота Макаров, їхнє небажання пристосовуватися до навколишньої дійсності. Якщо Макар щось пообіцяє, то обов’язково зробить, нехай не відразу, але зробить! Дуже гарною якістю людей з ім’ям Макар є відсутність лестощів. Крутити, хитрувати вони не здатні – правду-матку ріжуть плеча.

Макари люблять бути в центрі подій, все нове їм цікаво. Влада для них солодка і приємна, але культу з неї вони не роблять. Іноді вони можуть бути дратівливими й примхливими, мстивими і злопамятными. Це можливо у важкий період їх духовних шукань і частих розчарувань.

Сімейні та любовні стосунки Макара

Супутницю життя Макар обирає раз і назавжди. Він довго зважує всі за і проти, перш ніж вести обраницю під вінець. Макару потрібна мудра дружина, здатна гідно ділити з ним печалі і радості. Макаром в сім’ї не можна підганяти, він не терпить ні великих скандалів, ні дрібних сварок. Жінка, яка виходить заміж за Макара, може бути впевнена в хорошому шлюбі, у довірчих відносинах з чоловіком.

Макар – турботливий батько. Своїх дітей він виховує в дусі співпраці та рівноправності. Його діти – його друзі. Макар сам намагається відводити маленьких дітей в садок або школу, возити по гуртках і секціях. Це йому приносить щиру радість. З дорослими дітьми він спілкується легко і ненав’язливо, за що дочки і сини його дуже люблять.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Макара

У професійному плані Макар – кар’єрист. Він впевнено піднімається по кар’єрних сходах маленькими кроками працелюбства, витривалості, терпіння і бажання. Висока кар’єра для нього – можливість займатися улюбленою справою без тиску і вказівок зверху. З Макаров виходять чудові служителі мистецтва. Музичний слух, відчуття слова і пензля розвинені в Макарах чудово. Вони також можуть бути чудовими педагогами, лікарями, інженерами.

Здоров’я Макара

Народжується Макар, в основному, міцним, рожевощоким карапузом і до вступу в перший клас проблем зі здоров’ям дитини буває небагато. Але шкільне життя накладає негативний відбиток на здоров’я хлопчика. Відповідальний Макар багато часу проводить за підручниками і книгами, в результаті цього виникають проблеми із зором, надмірною вагою. Спорт, свіже повітря, планування навчальної навантаження і відпочинку здатні зміцнити імунітет і загальний фізичний стан Макара.

Ім’я Макар для дитини

Макар – добрий, але вперта дитина. Він шалено любить батьків, шкодує тварин, шанобливо ставиться до літніх людей. Впертість його проявляється в тому, що хлопчик ніколи не стане виконувати завдання, яке йому нецікаво. Будь-які доводи і покарання дорослих для маленького Макара – порожній звук. Він буде твердо стояти на своєму, аж до істерики і сліз.

З Макаром легко дружити. Він частіше слухає, ніж говорить. Друзі можуть довірити йому будь-яку таємницю. Вони знають, що Макар ніколи її не видасть. З Макаром цікаво сперечатися: він багато знає, так як багато чим цікавиться. У вуличних іграх Макар приймає рідкісне участь – по натурі він “домосід” і віддає перевагу домашню тишу і усамітнення шуму і руху вулиці.

Іменини:

5 січня, 12 січня, 23 січня, 25 січня, 27 січня, 1 лютого, 4 лютого, 18 лютого, 21 лютого, 1 березня, 4 березня, 12 березня, 30 березня, 5 квітня, 9 квітня, 14 квітня, 14 травня 26 травня, 27 травня, 4 червня, 8 червня, 10 червня, 23 червня, 7 серпня, 9 серпня, 22 серпня, 24 серпня, 31 серпня, 4 вересня, 10 вересня, 12 вересня, 19 вересня, 20 вересня, 28 вересня, 2 жовтня, 5 жовтня, 11 жовтня, 18 жовтня, 19 жовтня, 24 жовтня, 25 жовтня, 12 листопада, 29 листопада, 3 грудня, 29 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Макарик, Макарчик, Макарочка, Макаронька, Макарушка, Макарио

Скорочений

Макарка, Мак

За церковним

Макарій

Колір

  • коричневий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

опал, алмаз

Метал

золото

Рослини

лавр, імбир

Тотемна тварина

сокіл

Риси характеру

працьовитість, спокій, доброзичливість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Макар Гончаренко (радянський футболіст, нападник), Макар Бабіков (учасник Великої Вітчизняної війни), Макар Евсевьев (вчений, просвітитель, педагог), Макар Обухів (радянський державний і партійний діяч, учасник Громадянської війни).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: