Таїсія – значення і походження імені

Історія походження імені Таїсія

Таїсія – ім’я давньогрецького і латинського походження. Латинське словосполучення ta Isios перекладається як «належить богині Ісіді». Ісіда – єгипетська богиня Місяця, мореплавства, родючості, жіночності, материнства і подружньої вірності, повелителька води і вітру, покровителька чарівництва. Це втілення лагідності, краси і материнської любові. Ісіда (Ізіда) – це грецьке і латинське ім’я єгипетської богині, що має аналогії з божествами у всіх релігіях давнину.

Ім’я богині трактується як «та, що біля трону». Але є і інші тлумачення, що належать історикам. Плутарх переводить ім’я Ісіда, як «мудрість», Хіггінс стверджує, що це ім’я походить від єврейського і грецького слова Iso, яке можна перевести як «рятувати». Річард Пейн Найт вважає, що ім’я Ісіда походить від слова готського походження «Іса» – «лід». Ця теорія побічно підтверджується тим, що на грецькій мові ім’я звучить як Таїс – Θαΐς.

Оскільки Ісіда, що породила все живе на Землі, в тому числі і сина Гора, вважалася невинною і навіть зображувалася з немовлям на руках, є теорія, що вона є прообразом Непорочної Марії.

Існують три християнські святі з ім’ям Таїсія. Таїсія Фиваидская, розкаялася єгипетська блудниця (день пам’яті 21 жовтня), Таїсія Єгипетська, багата спадкоємиця, яка допомагала нужденним і ченцям, розкаялася грішниця (поминають 23 травня) і Таїсія – мучениця (іменини 4 квітня).

Похідні форми імені Таїсса, Тая, Тася, Таюша, Таєчко, Ася, Таїска, Таїсьюшка.

Значення та характеристика імені Таїсія

Емоційно – підсвідома характеристика імені Таїсія визначається ознаками гарна, ніжна, легка, світла, красива, легка, безпечна. Створюється враження ніжною, тендітною, але яскравої жінки з легким характером. А ось популярна скорочена форма імені – Тая має дещо інше звучання. Ознаки гарна, велика, проста, красива, велична, радісна, хоробра, могутня формують образ сильної, владної, але красивою і приємною у спілкуванні жінки.

Для буквеного аналізу цікаві перші три літери Т, А, І і Я для короткої форми. Приголосна Т визначає особистість як чутливу, творчу, винахідливу, жертовну, пристрасну, сексуальну, володіє хорошою фантазією і розвиненою інтуїцією. Володарі імені з цією буквою здійснюють неординарні вчинки, нестандартно мислять, прагнуть до різноманітності, здатні захопитися з першого погляду, правдолюби, але відрізняються слабким здоров’ям. Символ початку, А голосна, спонукає носія діяти, прагнути до духовного і фізичного комфорту, трудитися. Це ініціативні, працьовиті, активні люди, які шукають нові враження. Третя в повному імені Таїсія голосна І свідчить про наявність у носія любові до мистецтва, духовності, чутливості, витонченості, доброти, романтизму, почуття гармонії, здорового скепсису, гумору. Це прямі, чесні люди, ділові й енергійні. Вони легко закохуються і так само легко забувають. Якщо носительку імені часто називають Тая, на її характер має вплив і складна голосна Я. Ця буква додає носительці імені твердості характеру, почуття власної гідності, самодостатності, сталості, свідомості. Для неї важливо бути в центрі уваги, повагу оточуючих. Жінки з Я в імені занурені в себе, у власні думки і почуття, потайливі, пристрасні, з багатою сексуальною фантазією. У теж час – єхидні, саркастичні.

Риси характеру імені Таїсія

З юності Тая енергійна, яскрава, смілива і самостійна. Трохи зарозуміла, безкомпромісна, рішуча, чесна, здатна постояти за себе. У цієї жінки дуже незалежний характер, вона скритна. На вигляд скромна, спокійна і врівноважена, ця жінка буває імпульсивною, нервовою, дратівливою, нестриманій, нетерпимою і зарозумілою. Такий її часто роблять стреси і влада. Навіть коли Таїсія тримає себе в руках, про її подальших вчинках здогадатися складно.

Прагне урізноманітнити своє життя, реалізувати свої таланти і здібності. Ця жінка терпляче і наполегливо рухається до мети, ризикуючи та долаючи перешкоди. Вона розумна, відрізняється гарною пам’яттю, увагою і спостережливістю.

Таїсія вміє розташовувати до себе людей, у неї багато друзів, відмінно розвинене почуття гумору. Але багато і ворогів. Володарка імені не любить пліток, вміло гасить конфлікти, але в теж час, обидчива і злопамятна. Любить галасливі компанії, спілкування.

Таїсії властиві всі жіночі слабкості – красива одяг, прикраси, квіти, подарунки, компліменти, залицяння і телесеріали. Навіть у зрілому віці любить казки, колекціонує іграшки, ласун.

Жінка з цим ім’ям високо цінує свою незалежність. Завжди сподівається тільки на свої сили, допомогу приймає тільки від дуже близьких людей.

Народжена взимку, Таїсія розумна, смілива, захищає слабких, прониклива, прораховує всі свої дії. «Весняна» – сентиментальний романтик, має душевну близькість з батьком, «літня» – творча натура з хорошою уявою, захоплюється літературною діяльністю, у неї талант розвинений пародиста, оповідача, музиканта. Народжена восени, Таїсія – природжений педагог, буває настирливої, любить дітей, має ораторський талант.

Сімейні та любовні стосунки Таїсії

Таїсія має успіх у чоловіків. У неї в будь-якому віці багато шанувальників. Вона зачаровує невимушеністю, легкістю і чарівністю. Це чуттєва, сексуально приваблива жінка. Любов і секс для неї нероздільні. Володіє розвиненою еротичною фантазією. Це пристрасна, розкута і ніжна, але вимоглива коханка. Від партнера вона чекає того ж, для неї важлива сексуальна сумісність, збіг темпераменту. Не любить нав’язливих шанувальників, не прощає зрад. Найбільшою сексуальністю має Таїсія Альбертівна.

Заміж володарка цього імені не поспішає, присвятивши себе кар’єрі. В чоловіки візьме зовні привабливого інтелектуала, матеріально забезпеченого, сильного, досвідченого, з почуттям гумору. Зазвичай Таїсія щаслива в шлюбі, але може виходити заміж кілька разів. Це гостинна, акуратна і охайна господиня. Смачно готує, рукодільниця. Таїсія завжди стоїть на захисті своєї сім’ї та власності. Сама розподіляє побутові обов’язки між домочадцями. Часто бере на себе роль лідера у сім’ї, але на нетривалий час. Для неї важлива можливість бути крихкою, слабкою, захищеною. Створює в будинку затишок, спокійну, комфортну теплу обстановку. Важливо, щоб чоловік навчив його цінувати справжнє, а не ностальгувати про минуле або турбуватися про майбутнє.

Таїсія обожнює дітей. Особисто займається їх вихованням і розвитком. Дбає про добру освіту для них.

Підходять для шлюбу чоловіки з іменами Андрій, Геннадій, Олександр, Зіновій, Коренів, Микита, Нестор, Остап, Силантий, Юлій, Терентій, Євген, Федір.

Складні відносини складаються з Владиславом, Ярославом, Олегом, Артуром, Анатолієм, Авраамом, Булатом, Леонідом.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Таїсії

Цілеспрямованість, амбітність, інтуїція, спрага знань, наполегливість, активність і організаторські здібності дозволяють Таїсії побудувати успішну кар’єру. Вона вміє поєднувати легке ставлення до життя і ділову хватку. Це дозволяє їй легко справлятися з невдачами. До благополуччя ця жінка йде довго, але планомірно і тільки завдяки своїм власним зусиллям. Для неї підійде адміністративна робота, банківська справа, туристичний бізнес, консалтинг і навіть торги на фондовій біржі.

Сильна воля, наполегливість, вміння зав’язувати корисні ділові контакти, не боязнь ризикувати, вміння швидко приймати рішення, енергійність, нестандартний підхід дозволяють Таїсії успішно займатися бізнесом.

Нерідко володарка цього імені – творча натура. Може бути художником, скульптором, режисером, артисткою або займатися музикою. Завдяки любові до дітей, організованості, зібраності вона з успіхом може викладати або бути тренером.

Таїсія може знайти себе в медицині, особливо в неврології або психіатрії, може займатися знахарством або окультними науками.

Здоров’я Таїсії

Таїсія з дитинства відрізняється хорошим здоров’ям. Як і багато дітей, хворіє простудними захворюваннями, фарингітами, бронхітами та пневмоніями, але без особливих ускладнень. Народжені вранці дівчата мають сильну імунну систему, народжені ввечері – слабку і потребують загартовування та інших оздоровчих процедурах. Рідко можливі післяпологові ускладнення, але вони теж проходять без наслідків.

Таїсія, яка з’явилася на світ у березні, може мати спадкові захворювання, предавшиеся по батьківській лінії, особливо це стосується захворювань системи дихання. «Вереснева» Тая у віці двох років страждає відсутністю апетиту, і, як наслідок, втратою ваги. «Груднева» Таїсія схильна до захворювань травної системи: гастриту, холециститу, важливо серйозно стежити за її харчуванням. «Лютневий» дитина зазвичай неспокійний, нервовий, але відрізняється міцним здоров’ям.

У всіх дітей з ім’ям Таїсія слабка нервова система. Є схильність до повноти, тому з дитинства важливо прищеплювати дочки культуру харчування. Потрібно зміцнювати спину з дитинства, так як дівчинка схильна до сколіозу. Можливі проблеми із зором.

Ім’я Таїсія для дитини

Тая – це найчастіше доношена, спокійний і доброзичливий дитина, яка не боїться чужих рук, хоча серйозно вивчає нові обличчя, легко піддається вихованню, поступлива, спокійна, з хорошим апетитом. Зовні найчастіше схожа на батька, а характером в маму. З двох років дівчинка починає проявляти активність і допитливість, починає ставити запитання. Вона дуже самостійна, цьому сприяє і наявність молодших дітей у сім’ї. Охоче допомагає старшим. Любить як рухливі ігри з друзями, так і спокійні наодинці. Дуже довго, навіть у шкільні роки, грає в ляльки. Для Таї не характерні примхи, вона спокійно реагує на зауваження і відмови. А от кричати на неї не варто, це може зашкодити її слабкою нервовою системою.

Маленька Тася – контактна, добра дівчинка. Вона щедро ділиться іграшками з друзями. Це невтомна фантазерка і затейница, дівчинка сама придумує нові витівки і втягує в них однолітків. Частіше дружить з хлопчиками або такими ж активними і пустотливими дівчатами, як і вона сама. Дитячу дружбу зберігає на все життя. Любить тварин, самостійно піклується про них.

Тая – старанна, сумлінна, допитлива, успішна учениця з поганою поведінкою. Їй легко даються багато шкільні предмети, навчається із задоволенням, активно бере участь в житті класу і школи. Незалежний характер у поєднанні з роллю лідера в класі іноді робить Таїсію зарозумілою. Вона рідко скаржиться батькам на кривдників, вирішує свої шкільні проблеми сама. Тая самолюбний і потайлива.

В юності зберігає свою енергійність, сміливість і незалежність. Це яскрава, приваблива дівчина з безліччю шанувальників. В інституті навчається добре, з задоволенням, але для цього дуже важливо, щоб майбутня професія захоплювала Таїсію, була їй цікава.

Іменини:

4 квітня, 10 травня, 23 травня, 8 жовтня, 21 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Таюша, Таечка, Таенька, Таюня, Таєчко, Тайчонок

Скорочений

Тая, Тайка, Таїс, Тася, Таїся, Таська, Таюся, Таїска, Таїсьюшка

За церковним

Таїсія

Колір

  • білий
  • золотистий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

агат, опал

Метал

золото

Рослини

горіх, мак

Тотемна тварина

кінь

Риси характеру

комунікабельність, прямолінійність, активність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Таїсія Литвиненко, українська актриса, Таїсія Повалій, співачка Таїсія Ченчик, світовий чемпіон з легкої атлетики, а також знаменита Таїс Афінська – головна героїня роману Анатолія Єфремова і реальна історична особа, відома афінська гетера.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: