Надія – значення і походження імені

Історія походження імені Надія

Ім’я Надія не потребує перекладах, воно буквально означає надію, сподівання. Форма імені запозичена від імені грецької християнської мучениці Елпіс – Надії. За легендою, три сестри-християнки Віра, Надія, Любов (Пістіс, Елпіс, Агапе) були закатовані на очах їх матері в покарання за дотримання релігії Христа. Імена мучениць відповідають основним християнським чеснотам, тому вони стали широко поширені в народі.

На Русі відомий старослов’янська варіант звучання імені Надежа.

Як особисте ім’я сучасна форма оформилася в ІХ столітті, коли богослужбові книги взялися перекладати з давньогрецької на прийнятий церковнослов’янська. Особливістю поводження з іменами сестер було те, що їх калькували, тоді як більшість християнських святих залишалися при своїх оригінальних іменах.

До XVIII століття ім’я не користувалося популярністю, лише при хвилі патріотизму та зростанні національного самосвідомості, викликаної правлінням імператриці Єлизавети, стали затребуваними споконвічно слов’янські імена.

Коротка форма «Надя» стала запозиченої і отримала популярність в деяких європейських мовах.

Значення та характеристика імені Надія

Ім’я Надії дарує своїй власниці заряд витривалості і терпіння в очікуванні кращого. Енергія повідомляє жінці якості твердості і впевненості, які починають проявлятися з самого дитинства. При цьому Надія володіє запасом терпіння, хоча часом виявляє упертість і надмірну зосередженість.

Відмінною особливістю таких жінок є віра в краще, оптимізм і світлий характер. Оточуючі не завжди можуть гідно оцінити глибокий емоційний внутрішній світ Надії, оскільки вона намагається приховувати їх всередині, дозволяючи вириватися назовні лише бурхливим пристрастям, які просто не може контролювати. Сама вона не визнає свою емоційність, вживаючись у стриманий образ.

Ці жінки працьовиті і оптимістичні, вони впевнені, що власною наполегливістю і посидючістю можна згорнути гори на благо світлої мети. При цьому жінок-носіїв цього імені чуйні і доброзичливі, щиро намагаються уникати зла.

Однак, затаєні емоції іноді можуть виплеснутися у страсну одержимість. Відсутність здорового контролю може призвести до необдуманих вчинків, за які потім Надія буде нестерпно мучитися. Тому в юності Надію підстерігають дві руйнівні крайнощів: депресії або цинізм. Уникнути таких проявів можна відкривши свої почуття, дозволивши їм вихлюпуватися на оточуючих.

Ще однією характеристикою Надії є рішуче прагнення до досягнення своїх планів і цілей, причому їх масштаб не важливий (від глобальних кар’єрних просувань до освоєння кулінарного навику).

В цілому, Надію характеризують чоловічі риси: наполегливість, твердість, розвинені лідерські якості, деяка авантюрність. Товариськість і відкритість поєднується в ній із стриманістю, вона не стане витрачати час на непотрібну жіночу балаканину.

Говорячи про сезонності імені, варто відзначити, що:

  • «зимові» Наді скромні і замкнуті, але вони віддані друзі;
  • «весняні» – пихаті й одержимі ідеєю саморозвитку;
  • «літні» – легкі, гармонійні, життєлюбні;
  • «осінні» – працьовиті й практичні.

Риси характеру імені Надія

Благородну якість, подарував жінці таке ім’я, одночасно наділяє її та іншими не настільки ніжними рисами. Енергія, одержимість перемогою і лідерством, активність, цілеспрямованість – ось основні бонуси до чесноти Надії.

Часто цим ім’ям нагороджують єдиного і довгоочікуваного дитини. Тому вона, вбираючи це відношення, формується як справжній командир, який любить, щоб за нею визнавали верховенство.

Поєднання грубого чоловічого і глибокого жіночого почав виявляють в її характері феєрверк полярних якостей. Вона холодна, вперта, енергійна і націлена на досягнення. Але, в той же час, здатна на сильні емоції, артистична, сострадательна і щедра.

Гримуча суміш в характері цих жінок не залишає непоміченими: хто-то робиться без розуму від їх вдачі, а для деяких він просто нестерпний. При цьому якщо Надя цінує людину, то завжди буде на його боці, надасть будь-яку посильну (і непосильну) підтримку і допомогу, оскільки не здатна відмовити близьким. А ось тим, хто заслужив немилість, доведеться попрощатися з думкою про мир, адже ці жінки високо цінують чесність. Тому зрадив чоловік для неї автоматично викреслюється із списку довіри.

Володарку цього імені просто вивести з рівноваги цілком безневинним жартом. При цьому вона досить швидко приходить в себе, заспокоюється. Хоча з віком стає стриманою і в цих проявах почуттів. Гумор – слабке місце цих жінок, а от логіка – вагомий аргумент в будь-якій дискусії. При цьому гордість і загострене почуття незалежності часто штовхає власниць цього імені на демонстрацію того, що у неї все в порядку.

Сімейні та любовні стосунки Надії

Володіючи яскравою зовнішністю, ефектним виглядом і палким темпераментом, Надія здатна часто закохуватися, при цьому здатна на необдумані вчинки, в яких згодом каятися. В юності вона може мати достатню кількість романів, але в заміжжі набуває розміреність і статечність.

Заміжжя у таких жінок або раннє, або навпаки затягується, оскільки вона стає розбірливою і боїться жертвувати свободою.

Шлюб трохи змінює жінку, вона стає більш стриманою. Хоча все одно тяжіє до лідерства, намагаючись тактовно керувати побутом, командуючи чоловіком та виховуючи дітей.

В сім’ї Надія відпускає грубість і змагальний дух, вважаючи їх немісцевими, лише зрідка проявляє сильні емоційні сплески. При цьому жінка намагається непомітно зайняти чільну позицію -зберігаючи чоловіче достоїнство чоловіка, вона крутить ним як забажає. Так проявляється її здатність до маніпулювання, будучи в емоційному спокої вона здатна використати з вигодою будь-яку ситуацію.

По відношенню до дітей вона демонструє строгість і вимогливість, залишаючись справедливою. Дітей не тиранить, хоча якщо причина вагома – покарає, тому користується авторитетом.

Як господиня Надія проявляє себе відмінно, вона вміє вести будинок економно і при цьому бездоганно.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Надії

Кар’єра цих жінок міцно ґрунтується на двох якостях: сумлінності і скрупульозності. Її відповідальний підхід до виконуваних завдань, енергійність і витончена винахідливість допомагають досягати кращих результатів у вирішенні робочих проблем. Тим самим Надія вигідно виділяється серед інших працівників.

Надія налаштована на роботу, в деяких випадках її одержимість може стати небезпечною. Занурившись в діяльність, вона намагається уникати відволікатися на інших. Тому навіть незначна критика на її адресу буде сприйнята в штики, відповіддю буде грубість. Вона краще за інших знає, як правильно, таке її думку. При цьому вона дійсно відмінно справляється, оскільки її інтелектуальні якості дозволяють вибудовувати складні зв’язки в єдиний логічний ланцюг, надаючи значення будь-яким, навіть незначним деталям та нюансам.

Ця жінка здатна домогтися кар’єри на будь-якому терені, їй під силу і творчість, і рутина. Тому професійний розкид носіїв цього імені досить широкий: від актрис до стюардес, бібліотекарів і лікарів.
Їй цікаві сфери, де вона зможе проявити свій нестандартний розум і творчий підхід.

Надіям показаний особистий бізнес, оскільки у неї виражена підприємницька жилка. Вона конкурентноздатна, заповзятлива, а лідерські якості роблять її стійкою у гонитві за перемогою. Справа буде мати успіх і процвітати, причому, якщо воно їй приносить задоволення, то економічна вигода від проекту буде фантастичною.

Здоров’я Надії

Неспокійний характер власниці імені дає про себе знати з самого дитинства. Дівчинка рано кидає груди, вимагаючи прикорму, при цьому часто страждає шлунковими болями через переїдання.

Надія буває схильна до гострих респіраторних інфекцій та захворювань, які часто поширюються на верхні дихальні шляхи. Нерідко жінок-носіїв цього імені страждають від хворого горла і мигдаликів. Важливо, що Надіям не рекомендовано їх видалення до пори юнацького дозрівання. Внаслідок слабкої імунної системи, ці жінки часто хворіють грипом, причому виявляючи оригінальність страждають від нього частіше влітку. Навіть у дорослому віці Надя може перехворіти дитячими інфекційними хворобами, типу свинки або вітрянки. Часті ангіни створюють ризик ревматизму і проявів ішемічної хвороби.

З дитинства Надя зростає контактної і товариською особистістю, але, якщо не приділяти увагу формуванню її інтелекту, є ризик відставань у розвитку і олігофренії. При цьому фізичний розвиток дівчата найчастіше йде попереду норми.

Ще однією проблемою у стані здоров’я є інфекційні захворювання шкіри, які найчастіше локалізуються на обличчі: стафілокок, вугри.

З досягненням похилого віку Надія страждає від гінекологічних захворювань, її мучать хворобливі відчуття в ногах. Через свою підозріливість процес одужання може затягнутися на роки. Безкомпромісна гонка за лідерством призводить до ослаблення нервової системи, проявів гастриту, часто констатуються проблеми із зором.

Ім’я Надія для дитини

Дівчинка з таким ім’ям привертає увагу своєю активністю і деяким впертістю. Її легко впізнати серед інших дітей з-за прихильності бурхливим ігор, до того ж вона завжди оточена увагою однолітків.

Батькам варто звернути увагу на Надины прояви розважливості й егоїстичні дії. Припинити їх у ранньому віці означає дати можливість сформуватися їй гармонійніше.

У школі Надя почуває себе впевнено, оскільки отримує задоволення від процесу, так і виходить у неї добре. При цьому великим стимулом і мотивацією для звершень для неї служать хороші оцінки, а не отримання знань як таке. За свої якості в класі стає заслуженим лідером.

В дитинстві при адекватному лікуванні батьків хворіє рідко, але важливо сформувати у неї відповідальне ставлення до здоров’я.

Будучи борцем за справедливість, вона займає провідні позиції в колективі, користується авторитетом. Батькам слід спрямовувати її енергію в мирне русло, відвести в гуртки та секції, де вона зможе дати вихід своїм талантам.

Іменини:

14 березня, 20 березня, 30 вересня, 21 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Надічка, Надюша, Надюшенька, Надійка, Надюня, Надена, Надюся, Надеждушка, Надеждочка

Скорочений

Надя, Надька, Надюха, Надеха, Надея, Надина, Надиша, Діна, Динуся

За церковним

Надія

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

корал, агат

Метал

бронза

Рослини

клен, календула

Тотемна тварина

їжак

Риси характеру

сприйнятливість, егоїстичність, обдарованість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Надія Бабкіна — народна артистка Росії, співачка; Надія Крупська, дружина в. І. Леніна; Надія Румянцева – російська актриса; Надія фон Мекк – російська господиня, один П. І. Чайковського; Надія Кадишева – російська співачка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: