Ангел – значення і походження імені

Історія походження імені Ангел

Коріння походження імені Ангел ведуть до Греції, де воно з’явилося завдяки розвитку католицизму. Ім’я походить від латинського слова «аngelus», що звучить грецькою мовою як «ангелос». Дослівно воно перекладається як «ангел» або «вісник». Іншим варіантом перекладу є «вісник радості».

Ім’я використовувалося в православ’ї в чоловічій формі Ангеліс і Ангелий. В католицьких писаннях з’явився жіночий варіант – Анжела. Пізніше серед слов’ян як жіночого імені стали використовуватися Ангел, Ангела і Анджела.

Другою версією походження імені Ангел є теорія про його болгарських коренях, де воно має таке ж значення «вісник радості».

Незважаючи на свою популярність по всьому світу, ім’я практично не трансформувалося з плином часу і звучить майже так само, як в стародавні часи.

Значення та характеристика імені Ангел

Ангел дивовижний оптиміст: з самого дитинства його не турбують ні биті коліна, ні подряпини, ні жарти інших хлопців. Хлопчик трохи незграбний, але це риса, скоріше, додає йому шарму, ніж заважає. З ранніх років Ангел відрізняється від інших дітей особливою чесністю і тягою до справедливості, що є предметом гордості його батьків.

Молодий хлопець як магніт притягує до себе безліч друзів своєю доброю і щирою посмішкою: мало у кого виходить залишатися байдужим до його внутрішнього світу. Ангел здатний бачити хороше навіть у невдачах, заражаючи своїм настроєм оточуючих.

Носія імені чекає успішна кар’єра. Він з легкістю підіймається по службових сходах і в молодому віці вже займає крісло начальника. Ангел отримує велике задоволення від роботи. З нього виходить добросовісний виконавець і справедливий керівник.

У відносинах із протилежною підлогою Ангел темпераментний коханець, уважний до своєї партнерки. Незважаючи на те, що жінку свого життя він знаходить швидко, в шлюб вступати не поспішає. Часто буває, що його цивільній дружині доведеться чекати багато років, перш ніж носій імені зважитися зв’язати себе офіційної клятвою. Але за його вірність переживати не варто: він не з тих чоловіків, які схильні до зрад. Просто Ангелу потрібно багато часу, щоб переконатися, що поруч з ним знаходиться його друга половинка. Він старанний чоловік, завжди прагнути проводити свій вільний час у колі сім’ї.

Чоловікам з цим ім’ям, народженим восени або взимку, вдається реалізувати себе краще: вони послідовні і успішні. Ангел, який народився у весняно-літній період, більш талановитий, але часто йому так і не вдалося до кінця розкрити свій потенціал.

Іменини:

15 січня, 6 лютого, 12 квітня, 5 травня, 13 серпня, 14 вересня, 10 жовтня, 10 листопада, 16 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Анелек, Андя, Аделик, Ангелко

Скорочений

Ангі, Ангили, Гуля, Ґулька

За церковним

Ангелий, Ангель

Колір

  • сірий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

халцедон, обсидіан

Метал

свинець

Рослини

чемериця, плющ

Тотемна тварина

черепаха, удод

Риси характеру

справедливість, оптимістичність, обачність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ангел Йордэнеску ((нар.1950) колишній румунський футболіст, нападник, який нині працює в румунському парламенті), Ангел Богданович ((1860 – 1907) російський публіцист і критик), Ангел Крстев (чеський хокеїст, захисник), Ангел Іванов Марін ((нар.1942) болгарський державний і військовий діяч, генерал-майор, віце-президент Болгарії (з 2002 року))

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: