Михайло – значення і походження імені

Історія походження імені Михайло

Ім’я Михайло утворено від давньоєврейських слів «рівний» і «Бог» і в оригіналі звучить як «Мікаель». Ім’я часто перекладається як «рівний Богу», в деяких джерелах використовується формулювання «Хто як Бог».

Для християн це ім’я асоціюється з Архистратигом Михаїлом, ватажком Божого воїнства. Це один з найбільш шанованих ангелів, борець зі злом і покровитель полководців.

Існує легенда про повстання Світлого Ангела, який переповнився гординею і захотів самому стати верховним Богом. За зраду він був скинутий у пекло, де отримав статус Князя Тьми, деякі його послідовники також змінили своєї світлій стороні. Сили розділилися, і сталася битва, в якій Військо Добра очолив Архангел Михайло, зумів здолати змія-сатану.

У Україні це ім’я стало популярним після прийняття християнства. Воно було запозичене з Греції, куди попало зі Сходу. У Україні швидко увійшло у рейтингову десятку затребуваних. Видозмінені форми Майкл, Мішель, Міхаель, Мігель також значимі в усьому світі. Цікаво, що рідкісним ім’я Михаїл є у світі Ісламу, оскільки мусульмани вважають неправомірним давати дітям імена ангелів.

Значення та характеристика імені Михайло

Часто Михайло порівнюють з ведмедями з-за ласкавою форми імені «Ведмедик». І правда, цей хижак виглядає пухнастим товстим, але в потрібний час він виявляє спритність і агресію. Так само і Михайло, з вигляду флегматичний і тяжеловесен, але це не характеризує його внутрішній світ як млявий.

Такий чоловік товариський, легкий на підйом, активний і розумний. В юності схильний до ризику, приказку про тих, хто без ризику не п’є шампанського, придумали про таких людей. При цьому він аналітик, схильний відсторонюватися, спостерігаючи з боку за подіями. Якщо оточуючі не приймають його, в цілому, або якийсь учинок, ідею, він схильний дратуватися, гніватися і замикатися. Вразити його гордість і самолюбство досить легко. Михайло схильний сприймати себе як кращого з кращих, тому найменші сумніви на цей рахунок призводять вибуху.

Такі чоловіки не можуть жити поза суспільством, вони як риба у воді потребують визнання їх заслуг. Почуття Михайло може контролювати але до тих пір, поки не зачеплена його гордість. Будучи добрим і спокійним, він в один момент здатний перетворитися в злого і дратівливого.

Про характер може повідати сезон народження:

  • «Зимові» представники цього імені вольові та сильні люди, жорстко наступні законами совісті. Вони об’єктивні, суворі і компетентні. З жінками такі чоловіки уважні, але на романтичні вчинки не здатні.
  • «Весняних» Михайло відрізняє тщеславий і певний егоїзм. Він живе святково кожен день, і навіть родина не може виправити його. Ці люди – кращі творчі працівники.
  • «Літні» носії імені добрі і чуйні. Вони сприйнятливі до чужого впливу, що часто призводить до проблем. Головними недоліками літніх Міш стають лінь і схильність до хвастощів.
  • «Осінні» Міші працьовиті, відповідальні, серйозні і практичні. Талант швидко аналізувати і оцінювати факти дозволяє домагатися результатів у науці та військовій справі.

Риси характеру імені Михайло

Міші відомі своєю допитливістю і рухливістю, схильністю до азарту. Для носія імені характерна доброта поряд із загостреною образливістю. Вразливість іноді набирає таких обертів, що Міша не проти розпустити руки, втім, про таких діях потім шкодує і намагається загладити провину. Як би не працював над собою Михайло, образливість завжди залишається його ахіллесовою п’ятою: вона ускладнює життя і ускладнює виконання певних життєвих цілей.

Михайло не задирака, однак, вміє постояти за себе і дати виразний відповідь супротивнику. Він добродушний, але завжди «дасть здачі», якщо вважатиме, що його самолюбство або територія зачеплені.

Згладжує ці неприємні якості Мишино почуття гумору. Деколи його гумор переходить у їдку іронію, роблячи людей беззахисними перед володарем цього імені. Важливо, що Михайли знають міру, намагаючись не наживати собі ворогів.

При цьому чоловікам з ім’ям Михайло невідомі прояви заздрості, адже вони впевнені у власній унікальності та досконалості. Цю впевненість підтримують і артистичність цих чоловіків, їх добрий слух і приємний голос.

Це цілеспрямовані люди, здатні досягати результату. У цьому їм допомагає блискучий розум, розвинена пам’ять і прямолінійність.

Дружба з представником цього імені стає подарунком долі, адже Михайло відповідально ставиться до вибору товаришів, формуючи коло друзів, перевірених випробуванням часом. Він ніколи не залишить одного в неприємності, він порядний і моральний.

Сімейні та любовні стосунки Михайла

Надійність, доброта і сила характеру роблять Михайла успішним у жіночої статі. Його товариськість, життєлюбність і розум вигідно виділяють його як бажаного кавалера.

При цьому романтика – його слабке місце, від Міші не варто чекати цукерок і букетів, доглядає він невміло, хоча й щиро. Максимум, на який може розраховувати жінка-обраниця – це букет до свята.

До шлюбу представники цього імені ставляться відповідально і серйозно, вважаючи, що сім’я створюється раз і назавжди. До того ж, Михайло – однолюб. Дружиною Михайла стає добра жінка, яка виявляє ласку, турботу. Він шукає прекрасну господиню і вірного супутника, з якою можна поговорити про все. Шлюб з цим чоловіком зазвичай вдалий. Він непоганий сім’янин: поважає жінку, шанує батьків, обожнює дітей, намагаючись активно брати участь у їх вихованні і становленні.

Незважаючи на свій гарячий темперамент, такий чоловік вибірковий у виборі супутниці. Він різко негативно ставиться до зрад, тому сексуальна сумісність з жінкою для нього важлива. Жінці, яка живе з ним, важливо розуміти, що провокувати його ревнощі небезпечно. В сексуальних відносинах цінує духовну єдність.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Михайла

Носій такого імені прекрасний виконавець, він наполегливий, работящ, відповідальний, уважний, працьовитий і дисциплінований. В робочих відносинах керується тактом і почуттям справедливості, хоча дипломатичності йому часом не вистачає. При цьому з його думкою рахуються, він авторитет і поважаємо колегами і керівниками.

Михайлу підійде робота з організації або аналізу будь-яких подій і явищ. У цій сфері цінуються його якості розсудливості, врівноваженості. У професії інженера, наукового співробітника, працівника банківської сфери, архітектора, лікаря, юриста його гострий розум дозволить домогтися просування в кар’єрі. Цей чоловік налаштований на вибудовування кар’єри, поставивши мету, він буде йти до неї, не витрачаючи даремно ресурси і енергію.

Носія імені властиві золоті руки і чіпкий розум, що дозволяє йому стати справжнім майстрів в обраній сфері. Навіть у зрілі роки він легко перекваліфіковується і домагається благополуччя на новому терені.

Властива удача і бізнесменові Михайлу. Якщо він вкладає в нього свої сили, то справа розвивається, приносячи стабільно високий дохід. Працюючи самостійно і вкладаючи душу, він не тільки має матеріальний результат, але і моральне задоволення. Міша організований і цю якість він переносить у свій бізнес, чітко плануючи всі події, оскільки ненавидить несподіванки в роботі.

Грошову успішність Михайла дещо псує його марнотратство і любов до широких жестів – він налаштований «пускати пил в очі».

Здоров’я Михайла

В цілому, здоров’я Михайла можна назвати богатирським. Його організм витривалий і сильний, він справляється з випробуваннями фізичними і моральними навантаженнями, він ніколи не скаржиться. Хоча з віком здоров’я, особливо стан серцевого м’яза, піде на спад.

Ризик для здоров’я Михайла представляють захворювання з боку нервової системи. Він може бути схильний до депресій, які намагається долати прийомом стимуляторів, алкоголю або наркотиків. Зазвичай представникам цього імені протипоказаний алкоголь з-за наступних ускладнень зі здоров’ям.

Є схильність до кардіологічним захворювань на грунті пристрасті до випивки. Можливі травми та хірургічні втручання.

Ім’я Михаїл для дитини

Малюк Миша з раннього дитинства зростає душею компанії, він активний, дружелюбний і відкритий. Якщо він потрапив в хороший колектив, батьків Михайла не про що турбуватися, він здатний відволікатися на товаришів, ігри і цікаву діяльність.

Міша не забіяка, але якщо його зачепити, кривдник здорово про це пошкодує.

Ще дитиною він знає ціну старанності, взявшись за роботу, він доведе її до кінця, постаравшись на совість.

Міша зростає артистичним створенням, цей хлопчика душі не чає в самодіяльності різного спрямування. Він і співає, і з задоволенням танцює і грає на музичному інструменті. При регулярних заняттях його талант шліфує нові грані обдарованості, тому важливо перспективно розвивати дитину в цьому напрямку.

У підлітковому віці Міша може впасти в крайність у самовосприятии, він стане боязкий і невпевнений. Батькам варто підбадьорити його, вивести на новий етап розвитку його особистості.

В цілому, це добродушний і відхідливий дитина, з яким батькам не доведеться знати багато проблем. Він непогано вчиться, намагаючись стати кращим, дружить з порядними і розумними хлопцями.

Іменини:

3 січня, 13 січня, 14 січня, 21 січня, 24 січня, 31 січня, 18 лютого, 26 лютого, 27 лютого, 28 лютого, 2 березня, 7 березня, 16 березня, 22 березня, 23 березня, 26 березня, 27 березня , 28 березня, 29 квітня, 1 травня, 15 травня, 20 травня, 1 червня, 3 червня, 4 червня, 5 червня, 28 червня, 29 червня, 13 липня, 16 липня, 17 липня, 22 липня, 25 липня, 4 серпня, 11 серпня, 17 серпня, 20 серпня, 31 серпня, 4 вересня, 9 вересня, 13 вересня, 15 вересня, 17 вересня, 20 вересня, 1 жовтня 3 жовтня, 13 жовтня, 14 жовтня, 15 жовтня, 17 жовтня, 2 листопада, 20 листопада, 23 листопада, 27 листопада, 29 листопада, 30 листопада, 2 грудня, 5 дека ря, 20 грудня, 23 грудня, 31 грудня, 9 лютого, 10 квітня, 4 травня, 23 травня, 14 червня, 29 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Мішаня, Мишуня, Миханя, Мишуля, Михаилушка, Минюша, Мишука, Міхаля, Минуша, Миняша, Минаша, Михася

Скорочений

Міша, Миха, Міхо, Міка, Майкл, Миня, Міна, Михайло, Мишара, Мишата, Мишута

За церковним

Михайло

Колір

  • червоний

Планета

  • Меркурій
  • Сатурн

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

зелена яшма, хризопраз

Метал

алюміній

Рослини

липа, суниця

Тотемна тварина

ведмідь, тигр

Риси характеру

рухливість, допитливість, чутливість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Михайло Бакунін, революціонер, теоретик анархізму (1814-1876), Михайло Баришніков, російський і американський артист балету (р. 1948), Михайло Булгаков, письменник; «Собаче серце», «Біла гвардія» (1891-1940), Михайло Горбачов, перший президент СРСР (р. 1931), Михайло Калашников, конструктор стрілецької зброї (р. 1919), Михайло Ломоносов, перший вчений-натураліст світового значення (1711-1765)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: