Стефанія – значення і походження імені

Історія походження імені Стефанія

Стефанія – жіноче власне ім’я, утворене від чоловічого Стефан, що означає в перекладі з давньогрецької «вінець», «діадема».

Ім’я Стефанія (Степанія, Степанида, Стефанида) в різних фонетичних модифікаціях поширене у всьому світі. Так, в Англії Стефанія звучить як Стефані (наголос на першому складі), у Німеччині – Штефані, Штеффі, у Франції – Стефані (наголос на останньому складі), в Португалії – Эстефания, в Чехії – Штепана, в Болгарії – Стефана, у Сербії – Шчепания.

Популярність імені зумовила появу великої кількості скорочених і зменшувально-пестливих форм: Стефа, Стеха, Стьопа, Стешенька, Степанидочко, Степанидонька, Степанидка, Стефанидонька, Стефанидочка, Стефуся, Стьопочка, Степонька, Степуся, Стефуся, Стеня, Стеся, Фаня, Фанита.

Іменини жінки, які носять це ім’я, відзначають 24 листопада.

Значення та характеристика імені Стефанія

Якщо не піддавати сумніву той факт, що ім’я обов’язково впливає на долю людини, яка його носить, то незаперечним є те, що ключовими рисами характеру жінки Стефанії стають владність, зарозумілість, впевненість в тому, що вона красива, розумна, “вінець творіння”.

Враховуючи, що Стефанія – похідне від чоловічого імені Стефан, стає зрозуміло, що разом з іменем жінка перейняла і суто «чоловічі» риси характеру.

Стефанія – особистість дуже цілеспрямована: якщо вона щось вирішила і прагне до чогось конкретного, то можете бути впевнені, що використовує всі доступні засоби для досягнення цієї мети.

Прагматичність і практичність Стефанії проявляються вже з самого дитинства: дівчинка росте спокійною, сміливою, добре вчиться, все встигає. У Стефанії відмінна пам’ять, тому навчання дається їй легко. Якщо Стефанія виховується в сім’ї, яка не тисне на її особистість, дає можливість для всебічного розвитку, то з 100% вірогідністю Стефа досягне багато чого в житті.

Володіючи такими негативними рисами, як егоїзм, зарозумілість, пиха, Стефанія дуже часто зазнає поразки в життєвих, і кар’єрних справах, адже далеко не кожен готовий терпіти таке ставлення. Можливо, саме з цієї причини у Стефи практично немає друзів: її різкість, злопам’ятність, самозамилування і впевненість у власній правоті відлякують знайомих. Якщо їй вдається подолати ці риси, то життя налагоджується: з’являються друзі, відбувається просування по кар’єрних сходах.

Стефанія – жінка з дуже важким характером, тому її супутнику життя доведеться несолодко: не бачачи власних недоліків, Стефанія відзначає кожну незначну помилку чоловіка. Чужі недоліки – причина для постійного обурення та засудження. Зрозуміло, що при такому підході сімейне життя якщо і виходить, то найчастіше невдало: Стефанія вважає себе нещасною, а чоловік з часом втомлюється виконувати всі її примхи. Але, незважаючи на непростий характер, Стефанія відмінна господиня: чистий будинок, приготовлена їжа смачна, доглянуті діти – це про неї.

Основна проблема Стефанії – невміння координувати власні бажання і можливості, звідси – постановка нереальних цілей і озлобленість і розчарування як наслідок нереалізованості. Якщо ж Стефанія вважає, що могла досягти в житті набагато більшого, а хтось або щось цьому завадили, то всю свою енергію і зусилля вона направляє на дітей. Дітям від такого надлишку уваги також доводиться несолодко: Стефанія вимагає від них неможливого, звинувачуючи в помилках і невдачах. З віком Стефа заспокоюється і вибудовує рівні і довірчі відносини з дітьми, приймаючи їх такими, як вони є.

Підсумовуючи сказане, можна стверджувати, що порятунком для Стефанії буде тотальний самоконтроль, який не дозволить їй наробити дурниць ні сімейне життя, ні на роботі. Спрямувавши свою енергію, завзяття і любов до життя в позитивне й конструктивне русло, Стефанія подолає всі труднощі і досягне гармонії.

Ім’я Стефанія поширене в усіх країнах в різному фонетичному оформленні. Найбільш відомими представницями його є: Стефанія Дамаська (свята), Стефані Граф (спортсменка), Стефанія (Бельгійська принцеса), Штеффі Граф (тенісистка), Стефані Джоанн Анджеліна Джерманотта (вона ж Леді Гага, американська співачка), Стефанія Станюта (актриса), Стефанія Бельмондо (італійська лижниця), Стефанія Сандреллі (актриса), Стефанія Войтович (польська співачка), Стефані Керолайн Марч (американська актриса), Штеффі Дуна (актриса).

Іменини:

3 січня, 24 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Стенюша, Стефочка, Стефонька, Стефушка, Стефаночка, Степанидка

Скорочений

Стефа, Стеха, Стеня, Стефф, Стефані, Стьопа, Ніна, Ня, Тішачи, Фаня, Фанні, Фанита, Фанна, Пана, Штеффі

За церковним

Стефаніда

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Уран

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

лабрадор

Метал

алюміній

Рослини

осика, барбарис

Тотемна тварина

електричний скат

Риси характеру

скритність, незалежність, загострене самолюбство

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Стефанія Сандреллі – італійська кіноактриса, Стефанія Гогенцоллерн-Зігмарінген – королева-консорт Португалії, Стефанія Калегари – італійська фігуристка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: