Олімпіада – значення і походження імені

Історія походження імені Олімпіада

Олімпіада — грецьке ім’я. Його історія сягає часів стародавніх еллінів і оточена безліччю міфів. За однією з версій, це ім’я походить від назви священної землі в Пелопоннесі — Олімпії. Саме тут, згідно з легендою, син Зевса оголосив про проведення перших Олімпійських ігор.

Перші документальні згадки імені зустрічаються в трактатах давньогрецьких: Олімпіадою звали эпирскую царівну, п’яту дружину Філіпа II Македонського.

У християнських джерелах перші згадки датуються IV століттям і пов’язані вони з ім’ям Святої Олімпіади Константинопольської. За життя диакониса щедро жертвувала гроші на утримання притулків, лікарень, допомагала нужденним. За відданість Іоанну Златоусту патріарх Феофіл вигнав Олімпіаду з Константинополя. Незабаром вона була заточена у в’язницю, де померла від хвороби. Свята Олімпіада канонізована в православній та католицькій церквах. У Ватикані, на площі Св. Петра одна з 140 статуй колонади зображує Святу Олімпіаду Константинопольську.

Протягом наступних століть ім’я поступово поширилося по країнах Середземномор’я, про що є згадки в свитках і літописах. В Європу і Україну ім’я Олімпіада прийшло в XVII столітті, разом з епохою Класицизму і модою на ідеї і образи Античності.

Сплеск популярності імені Олімпіада стався на початку XX століття в СРСР. Після Жовтневої революції з’явилася повна свобода вибору імен для новонароджених, без оглядки на церковні традиції і святці.

Значення та характеристика імені Олімпіада

У перекладі з давньогрецької Олімпіада — «воспевающая богів». Це величне опис імені відображається на рисах характеру його власниці. Стійкість і готовність наполегливо працювати для досягнення своєї мети — спадщина переможців-олімпійців.

Олімпіада росте дуже розумним і практичним дитиною. Сім’я для неї — надійний тил, дуже прив’язана до батьків, але у разі суперечок завжди готова м’яко відстояти свою точку зору. У побуті поступлива, любить чистоту і затишок.

Завдяки своїй відкритості Олімпіада легко розташовує до себе людей, але близьких друзів обирає дуже ретельно і назавжди.

Доросле Олімпіаду можна описати словом «продумана». Вона організована, товариська і енергійна. Незважаючи на хороші лідерські та дипломатичні якості, в роботі Олімпіада воліє роль виконавця, а не керівника.

В шлюбі Олімпіада — чудова дружина і мама, однак іноді вона надто опікується рідних, позбавляючи їх самостійності.

Іменини:

7 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Липуша, Олимка, Олимпиадка

Скорочений

Олімпія, Липа, Ліма, Лія, Оля, Пекла

За церковним

Олімпіада

Колір

  • золотий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

алмаз, берил

Метал

мідь

Рослини

маслина, лавр, базилік, лаванда

Тотемна тварина

буйвол, косуля

Риси характеру

відкритість, завзятість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Олімпіада Валентинівна Лабунська – актриса; Олімпіада Валеріївна Тетерич – діджей і телеведуча; Олімпіада Петрівна Шишкіна – письменниця; Олімпіада Володимирівна Іванова — чемпіонка світу та Європи з легкої атлетики, олімпійська чемпіонка зі спортивної ходьби, заслужений майстер спорту Росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: