Дін – значення і походження імені

Історія походження імені Дін

Ім’я Дін має кілька варіантів походження. За однією з версій його корені слід шукати в давньоанглійській мові. Дуже давно «dean» називали старшого артільника, який керував 10 людьми, а також старшого священика або старосту.

За іншою версією ім’я Дін (دين) має арабське походження. Воно перекладається як «віра», «релігія». Частка Дін часто входить в арабські імена: Ізз-Ал-Дін, Мухаммеддин, Аладдін. Вона є частиною сімейного імені й означає «духовний спостерігач».

В івриті ім’я Дін означає «суд», в давньогрецькій мові – «сила». З хінді (दिन) воно перекладається як «день», а з китайської як «стабільність».

Імовірно, це слово сходить до праіндоєвропейським мові, звідки він і поширився як східні, так і західні національні мови. В даний час, як самостійне ім’я, Дін широко відомо в англомовних країнах: Великобританії, США, Канаді, Австралії, Нової Зеландії. У Україні ім’я Дін зустрічається рідко, більш поширений його жіночий варіант – Діна.

Значення та характеристика імені Дін

У дитинстві Дін допитливий і веселий хлопчик. Це справжній шибеник, любить грати на вулиці, бігати на річку, бродити по різних місцях без нагляду дорослих. Діна не можна назвати акуратним, зовнішній вигляд його не цікавить, головне, зручність. У хлопчика відмінний апетит і міцне здоров’я. У школі він вчиться абияк, ледве дотягує до випуску.

Дін любить свою сім’ю більше всього на світі. Він намагається не засмучувати батьків, особливо сильно поважає батька. Завжди стоїть горою за братів і сестер. Також Дін цінує друзів. Він ніколи не зрадить і не підведе товариша.

Дін прямолінійний і справедливий. Він не терпить хитрощів, інтриг, надмірного філософствування. Йому важко осилити все це. У Діна завжди повинен бути чіткий план дій, строгий і зрозумілий. Якщо такого плану немає, Дін втрачається і може не впоратися з ситуацією.

Дін не боїться роботи, він міцний фізично і може впоратися з будь-якою важкою працею. Не маючи схильності до наук, чоловік з таким ім’ям чудово освоює робочі спеціальності: будівельник, механік, слюсар, токар, зварювальник та інші. Тут він може домогтися керівній посаді, завдяки вмінню чітко планувати і високої працездатності. Не закрита для Діна і творча дорога. Він може стати актором або письменником. Дін любить перебувати в центрі уваги, слава йому приємна.

Як правило, дін гарний собою, у нього відмінне почуття гумору, він любить життя і її задоволення. Такий чоловік завжди оточений жінками, вони самі добиваються його уваги. І Дін вміє цим скористатися повною мірою. Але коли Дін зустріне ту єдину, яка підкорить його своєю красою, витриманістю і інтелектуальністю, він стане вірним і турботливим чоловіком.

Дін може одружитися на жінці з дитиною і полюбити його як власного. Дітей він обожнює, балує. Це ідеальний батько, який не буде читати лекцій та нотацій, про те, як треба жити, а поведе на рибалку, в ліс, влаштує похід в гори. Особливо добре Дін ладнає з хлопчиками, але якщо народиться дочка, він ставиться до неї, як до справжньої принцеси.

Іменини:

4 квітня, 12 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Динчик, Динушка, Динуленька, Динуля

Скорочений

Дін

За церковним

Дін

Колір

  • коричневий
  • оливковий
  • білий

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

топаз, місячний камінь, бурштин

Метал

топаз, місячний камінь, бурштин

Рослини

сосна

Тотемна тварина

ворон

Риси характеру

працьовитість, товариськість, дружелюбність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Дін Кунц – письменник; Дін Стоквелл – актор; Дін Сондерс – футболіст; Дін Ачесон –держдіяча; Дін Гудерхэм – держдіяча; Дін Ворт – лінгвіст і літературознавець; Дін Рід – музикант; Дін Кейн – актор; Дін МакДермотт – актор; Дін ДеБлуа – сценарист; Дін Уінтерс – актор; Дін Норріс – актор; Дін Канді – оператор; Дін Сільверс – продюсер; Дін Ендрюс – актор; Дін Семлер – оператор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: