Майя – значення і походження імені

Історія походження імені Майя

Лінгвісти розглядають цілу низку версій походження жіночого імені Майя. Головна з них – походження імені потрібно відшукувати самих витоків індоєвропейської цивілізації. Корінь імені Майя ідентичний корені слова «магія», спочатку обидва слова мали одне значення. Є інша версія, згідно з якою ім’ям Майя стали нарікати дівчаток на честь давньогрецької богині, однією з сестер плеяд, матері бога Гермеса. У стародавньому латинською мовою ім’я Майя теж було популярним, сталося воно від назви місяця Majus. Це ім’я римляни ототожнювали з ім’ям італійської богині Майї (Майесты), покровительки родючої землі. Богині робили жертвопринесення, для них відводилася особлива дата – 1 травня. Має право на життя й інша версія походження імені Майя – слов’янська. Цим ім’ям називали доньку Святогора – Злата Майя (Майя Златогорка). Ім’я Майя поширене і в північних європейських країнах – Норвегії, Швеції, Данії, іноді воно вимовляється Травня.

Значення та характеристика імені Майя

Значення індоєвропейського слова Майя і «магія» спочатку визначалося як чарівна здатність Всесвіту і Бога до розвитку і перевтілення. В період занепаду магизма в цих словах залишився лише прямий сенс – обман, ілюзія, а поняття Майя стало означати «Матір Богів». У перекладі з грецької мови ім’я Майя означає «матінка», «годувальниця», «богиня родючості», у перекладі з латинського – «покровителька родючої землі», зі слов’янського – «Матір Світу», «Золота Мати». У нашій країні це ім’я зустрічається нечасто. Воно володіє величезною енергетикою, рухливістю, в ньому виразно чується якийсь неспокій.

Таке ім’я з ранніх років накладає відбиток на його носіїв. Характер у маленькій Майї норовистий, неспокійний. Дівчинка рухлива, товариська, прагне бути лідером навіть серед хлопчаків. Коли одноліток не відповідає її вимогам, Майя відразу висловлює бурхливе невдоволення. Вибуховий темперамент цієї дівчинки, відсутність посидючості створюють їй труднощі у навчанні. Однак, якщо їй подобається який-небудь предмет, на його вивчення вона буде віддавати всю свою енергію. Часто Майя, зацікавившись нарешті навчанням, на подив педагогам і батькам, з відстаючої учениці чарівним чином перетворюється в відмінницю.

Все ті ж риси вона зберігає і в дорослому житті. Якщо Майя зможе направити свою невгамовну енергію на освоєння професії, їй просто не буде рівних. Їй потрібно вибирати собі справу, що вимагає швидкого переключення і рухливості. Якщо вибір був правильним, це благотворно вплине і на взаємини з чоловіком, дітьми. Крім цього, у темпераментної Майї обов’язково має бути хобі. Так, наприклад, з них виходять прекрасні в’язальниці, здатні буквально за кілька вечорів зв’язати собі костюм або карколомну кофтинку. Зі смаком у неї все в порядку. У неї немає нестачі і шанувальників, носительки цієї імені володіють яскравою зовнішністю, а їх темперамент просто підкорює чоловіків. Майя – хороша мати і вірна дружина, але коли чоловік не відповідає її вимогам, вона не зупиниться перед розлученням, дуже скоро знайде йому заміну.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Майечка, Майюшка, Майенька, Майюня, Майюнька, Майюся

Скорочений

Травень, Майка, Майюха

За церковним

немає

Колір

  • салатовий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

топаз

Метал

олово

Рослини

магнолія, календула

Тотемна тварина

бджола

Риси характеру

емоційність, енергійність, організованість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Майя Плісецька ((нар.1925) радянська і російська артистка балету, хореограф, письменник, актриса, народна артистка СРСР (1959), Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської премії, нагороджений орденами «За заслуги перед Вітчизною» I, II, III, IV ступеня; солістка Великого театру в Москві), Майя Кучерская (російський письменник, літературознавець і літературний критик), Майя Санса (італійська акторка), Майя Усова (російська фігуристка, що виступала в спортивних танцях на льоду з чоловіком Олександром Жуліним, з яким вони стали чемпіонами світу та Європи в 1993 році. Крім того, вони срібні медалісти Олімпійських ігор 1994 року і бронзові Олімпійських ігор 1992; Заслужений майстер спорту СРСР)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: