Чоловічі імена 2022 красиві сучасні

найгарніші імена для хлопчиків 2022

Споконвіку на територіях нашої країни знали, що ім’я людини володіє таємним, сакральним значенням. У стародавні часи в Київській Русі вважали, що нарікаючи дитину – ми визначаємо її життєвий шлях. Тому, в кожне ім’я вкладався певний сенс, який надає прямий вплив на його подальшу долю. У цій статті, ми розглянемо красиві українські та слов’янські чоловічі імена з їх докладним описом. І зможемо визначити, яке ім’я підходить для вашого малюка найбільше.

Чоловічі імена для дитини популярні в 2022 році по місяцях

На допомогу для майбутніх мам, ми підготували списки імен для хлопчиків, грунтуючись на відомостях з церковного календаря.

Січень

Григорій, Лев, Андрій, Роман, Арсеній, Степан, Владислав, Микита, Гліб, Марк, Давид, Ярослав, Євген, Матвій, Федір, Микола.

Лютий

Олексій, Андрій, Артемій, Віктор, Микита, Данило, Денис, Єгор, Ігор, Лев, Леонід, Павло, Петро, Роман, Руслан, Сергій, Семен, Тимофій.

Березень

Степан, Володимир, Тимофій, Ярослав, Павло, Тарас, Сергій, Владислав, Федір, Костянтин, Максим, Артем, Микита.

Квітень

Юрій, Денис, Ярослав, Мирон, Василь, Лев, Степан, Євген, Савелій, Давид, Григорій, Тимур.

Травень

Кирило, Віктор, Федір, Богдан, Костянтин, Адам, Леонід, Роман, Павло, Артемій, Петро, Олексій, Мирон, Володимир.

Червень

Микола, Руслан, Олексій, Юрій, Ярослав, Семен, Євген, Олег, Артур, Петро, Степан, Ілля, В’ячеслав, Сергій, Василь.

Липень

Степан, Федір, Стас, В’ячеслав, Георгій, Антон, Борис, Захар, Арсеній, Віктор, Родіон, Святослав, Ігор, Гордій.

Серпень

Юрій, Мирослав, Лука, Тарас, Ігор, Гліб, Коля, Давид, Леон, Женя, Василь, Мирон, Савелій, Олег, Даніель, Сава, Денис, Святослав.

Вересень

Рома, Кирило, Микола, Артем, Костя, Володимир, Стьопа, В’ячеслав, Денис, Паша, Віктор, Михайло, Андрій, Вадим, Анатолій.

Жовтень

Ілля, Стьопа, Федір, Георг, Семен, Олег, Лев, Дем’ян, Антон, Владислав, Артем, Єлисей, Радик, Боря, Стас.

Листопад

Марк, Влад, Ян, Паша, Вітя, Леонід, Вася, Гнат, Юра, Петро, Анатолій, Валера, Ерік, Марат, Мирон, Вітя, Анатолій.

Грудень

Роман, Ніка, Платон, Сергій, Тимур, Женя, Семен, Анатолій, Олег, Адам, Ігор, Філя, Артур, Марсель, Валера, Ян, Назар, Леон.

Сучасні чоловічі імена

Мода поширює свій вплив на всі сфери життєдіяльності людей. Навіть вибираючи ім’я дітям, ми керуємося її тенденціями. З одного боку, вона обмежує допустимий Іменослов. А з іншого, диктує прагнення назвати дитину рідкісним і красивим ім’ям.

Список популярних чоловічих імен на 2022 рік:

 • Олександр – захисник, оберігаючий чоловік. Сміливий, напористий, впевнений у собі юнак. Легко знаходить собі друзів і приятелів за інтересами. Досягає будь-яких поставлених цілей. Відмінний керівник, що володіє хорошою інтуїцією. Розвинене почуття обов’язку перед сім’єю.
 • Андрій – мужній, відважний, чоловік. Душа компанії, швидко ладнає з оточуючими людьми. Працьовитий і цілеспрямований хлопець. Дуже добрий, дотримується загальноприйнятих моральних цінностей і традицій. Може займати керівні посади. Веселий і життєрадісний, цінує сім’ю і близьких.
 • Олексій – оберігає, захисник. Активний, енергійний, з тонкою інтуїцією. Людина сильна духом. Впевнений у своєму успіху і йде до переможного кінця. Стійкий в будь-якій ситуації, знаходить вихід зі сформованих труднощів. Добре пристосований до життя, але не любить глобальних змін. Вірний чоловік і турботливий батько.
 • Володимир – володіє світом. Слухняний, охайний, розумний хлопчик. Прагне до постійного Самонавчання. Лідер по своїй натурі. В людях цінує відданість і вірність. Може бути рідкісним інтелектуалом, здібний керівник. Йому важлива його репутація. Турботливий сім’янин.
 • Віктор – переможець. Авантюрист, любить пригоди. Розвинене почуття обов’язку. Старанний і терплячий в роботі. Перемагає інших за допомогою напористості і терпіння. Хороший, але вимогливий батько. У всьому допомагає дружині.
 • Вадим – кличе, має привабливість. Не злопам’ятний, відхідливий, не пам’ятає образ. Прикладає максимум зусиль у всіх розпочатих справах. Прямолінійний, говорить правду в очі. Не соромиться своїх бажань. Схильність до комерції. Вірний сім’ї, але заводить її пізно.
 • Денис – належав Діонісу, веселун. Дуже рухливий, цікавий, легко навчається, швидко запам’ятовує інформацію. Принциповий, але не нав’язує свою думку оточуючим. Улюблениць суспільства. Супутницю в житті вибирає за подобою своїх поглядів та інтересів.
 • Євген – благородний, з хорошими генами. Великий фантазер, скрізь проявляє кмітливість. Вважає за краще знаходити компроміси мирним шляхом. Кмітливий, помічає навіть найдрібніші деталі. Розбирається в техніці, захоплюється логічними завданнями. Зразковий чоловік і відмінний тато.
 • Костянтин – стійкий, постійний, кремінь. Терплячий, врівноважений, здатний на серйозний вчинок. Сумлінний і порядний працівник. Тонко відчуває прекрасне, бачить по-своєму твори мистецтва. Цінує близьких.
 • Кирило – владика, пан. Допитливий абсолютно у всьому. Розумний, володіє сильною волею. Аналітичний склад розуму, аналізує кожну свою дію. Прагне панувати. Є схильність до підприємництва. Не звертає свою увагу на думку інших при виборі життєвих прагнень.
 • Максим– найбільший, що досягає висот. Благородний, домагається багато чого в житті. Енергійний, гордий і дуже кмітливий хлопець. Неординарна і видатні особистість. Добре маніпулює людьми, психолог з розвиненою інтуїцією і фантазією. Вірний чоловік і батько.
 • Марк – молоток, маркіз. Усміхнений, ввічливий, здатний до самопожертви. Робить відмінну кар’єру. Мало кому повністю відкривається, йому важко висловлювати почуття. Його супутниця, повинна бути у всьому надійним помічником і тилом.
 • Роман – римський, з Риму. Рухливий і гнучкий, дотепний першопроходець. Виражені здібності до мистецтва. Любить свободу, як в думках, так і в діях. Вірний своїм ідеям і принципам. Втілює в життя свої бажання.
 • Руслан – русявий, зі світлим волоссям. Емоційний, сміливий, розкутий, впевнений у собі. Дуже цілеспрямований, йде на багато заради своїх бажань. Прагне до популярності. Популярний у своїй компанії. Обожнює своїх дітей.
 • Сергій – знатний, високий, слуга Бога. Вельми товариський і чарівний, відкритий всім і кожному, добряк. Творчий, хитрий і кмітливий, розвиває свої таланти. Може знайти рішення будь-якої проблеми. Піклується про дружину, зразковий сім’янин.
 • Станіслав – став славний, який встановив славу. Добра, але запальна натура. Рухливий і енергійний, схильний до лідерства. Щедра, невибаглива, але емоційна людина. Дотепний і веселий друг.
 • Юрій – високочтимий, високе місце. Спокійний, врівноважений, зосереджений, вдумливий і інтелектуальний юнак. Вольова особистість, з великою часткою харизми. Знаходить вірних друзів. Домовитий господар, любить комфорт і порядок. Рахується з думкою близьких.
 • Ян – милість Божа. Освічений, інтелігентний, консервативний, з тверезим розумом. Керується логікою. Наполегливий, отримує бажане за будь-яких обставин. Сам приймає всі рішення. Гостинний, прекрасний господар будинку. Рідко проявляє ніжність, але безмірно обожнює сім’ю.
церковні імена для хлопчиків 2022

Українські чоловічі імена

Основна частина нашого іменослова утворилася вже після приходу християнської віри в Київську Русь. Зараз, ці імена дуже поширені і звичні нашому слуху. Однак більша частина з них грецького, латинського, німецького, сирійського і слов’янського походження.

Список і опис українських чоловічих імен:

 • Анатолій – східний, схід сонця, світанок. Спокійний, тихий, врівноважений, знає свою дорогу. Обожнює фантазувати, майструвати, читати книги. Чутливий і притягує своєю яскравою особистістю. Користується авторитетом на роботі. Справедливий, не допускає образ. Йому необхідна терпляча жінка.
 • Антон – протистоїть, що вступає в бій. Активний, з гнучким розумом і тонкою інтуїцією. Надійний товариш і друг. Глибокодумний, вміє розташувати до себе. Талант в галузі медицини. Одружується пізно.
 • Борис – видатний, міцний, борець. Долає всі перешкоди і труднощі. Воліє спілкуватися з талановитими людьми. Вибивається в лідери. Не терпить втручання сторонніх у справи сім’ї. Турботливий сім’янин.
 • Василь – царствений, цар Терплячий і врівноважений хлопець. Наділений інтелектом, товариський, одночасно вирішує кілька справ. Відкритий, ніколи не виходить з себе. Бездоганна моральна поведінка. Прив’язаний до сім’ї, охоче проводить з ними час.
 • Віталій – життєздатний, що дає життя. Твердий характер, з вираженими лідерськими якостями. Завжди знаходить для себе цікаве заняття. Працьовитий, фахівець в обраній області. Зберігає гармонію і теплоту у відносинах будь-яким способом. Йде на поступки рідним.
 • Григорій – не спить. Непосидючий, допитливий, енергійний юнак. Ввічливий, чутливий, тактовний, піклується про інших. Йому подобаються прикладні науки. Багато читає. Надійний в шлюбі.
 • Дмитро – присвячений богині Диметрі. Добра, активна, вольова людина. Відданий друг і товариш. Схильність до технічних наук. Робить хорошу кар’єру. У справах спирається на логіку. Галантен з дівчатами.
 • Іван – помилуваний Богом. Активний і вольовий, відрізняється завидною швидкою реакцією. Вражає оточуючих своєю непересічністю, холерик. Дуже витривалий, спокійно і наполегливо йде своїм шляхом. Різнобічна натура, прихильник збереження звичаїв. Не терпить компромісів, високоморальний, відданий родині.
 • Ілля – віруючий, мій Бог-Господь. Артистичний, іронічний, багатоликий. У компанії веселий і товариський, добрий і не конфліктний, легко заводить друзів. Тонка інтуїція допомагає приймати правильні рішення. Шукає жінку близьку по духу.
 • Михайло – рівний, подібний Богу. Гарний, ніжний і розумний хлопець. У ньому розвинене почуття прекрасного, добре розбирається в мистецтві. Намагається жити в гармонії з навколишнім світом. Прекрасний, щедрий і гостинний друг. Йому необхідна друга половинка.
 • Микита – переможець. Життєрадісний і наполегливий, реалізує свої фантазії у творчості. Допитливий і чарівний, його завжди звуть в гості. Любить подорожувати, може кардинально змінити місце проживання. Буде щасливий, якщо дружина буде схожа на нього за характером.
 • Микола – переможець народів. Потайний, прагне до руху вперед, незважаючи на перешкоди. Аналізує всі події, що відбуваються. Розумний і кмітливий, досягає висот в кар’єрі. Йому потрібна чуттєва і м’яка дружина.
 • Олег – щасливий, ясний, святий. Відданий друг і товариш. У Олега завжди на все є своя думка. Не зраджує своїм принципам. Гострий розум і схильність до точних наук, роблять його успішним в кар’єрі. Зосередженість, акуратність, послідовність – його риси. Уважний і домовитий господар.
 • Петро – твердий, надійний, камінь, скеля. Мужній, самостійний, темпераментний і щедрий юнак. Виконує свої бажання за допомогою непохитної волі. Хороший працівник. Любить красу, доброту, чесність, чистоту і щирість в кожній людині. Від дружини чекає відданості і розуміння.
 • Семен – Бог почув. М’який, милосердний, щедрий, жінки мріють про нього. Турботливий батько і чоловік, Уважний син. Надійний і відданий товариш. Розумний і вольовий, прекрасний працівник. Вміє приховано маніпулювати людьми. Цінує працю інших.
 • Степан – вінок, корона. Відрізняється спостережливістю. Веселий, товариський, не конфліктний, що розташовує до себе. Сильна і непересічна особистість. Практичний склад розуму і відмінна пам’ять. Гармонія в родині буде з дівчиною спокійної вдачі.

Слов’янські чоловічі імена

Наші предки, вибираючи ім’я дитині керувалися певним алгоритмом. Він був заснований на найдавніших знаннях про Всесвіт, природу і походження людини. На жаль, до нас дійшли лише крупиці цієї інформації. На сьогоднішній день, ми знаємо визначення деяких рідкісних і красивих слов’янських імен для хлопчиків.

Список слов’янських чоловічих імен з описом:

 • Білогір – піднесений, високий дух, священна гора. Виражена потреба в домінуванні. Переможець у будь-якій суперечці, небезпечний конкурент. Завжди прагне бути “вище, сильніше, швидше” інших. Досягає поставлених цілей, працює на результат. Відданий чоловік.
 • Владислав – хороший правитель, який володіє славою. Розумний і уважний, здатний сам вирішити всі завдання і проблеми. Вольовий, твердий і сміливий характер. Має почуття власної гідності, не боїться правди. Успішний, вдумливий, лідер. Уважний до своєї жінки і нащадків.
 • Всеволод – владний, що володіє становищем. Поступливий, але володіє даром переконання. Обачний, вміє уникати неприємних ситуацій. Мужній, захисник і опора для близьких. Шукає в будинку спокій і затишок, буде почитати жінку, що організує його. Цінує рідних і комфорт в спілкуванні з ними.
 • В’ячеслав – більш славний, шукає славу. Потребує схвалення, йому завжди потрібно бути в центрі уваги. Розвинені лідерські якості, небезпечний суперник. Копіткий і працьовитий, прагне бути першим. Обдарований багатьма талантами. Обожнює дітей.
 • Даріслав – домінуючий, з даром слави. Чарівний, доброзичливий, знайде спільну мову з будь-якою людиною. Сповнений енергії, ентузіазму і бажань. Цікавиться точними науками і сучасними технологіями. Шукає розуміння і щирості в своїй половинці.
 • Добриня – удалий, добрий, сама доброта. Емоційний і дуже допитливий, вміє робити відразу кілька справ. Володіє сильним духом і волею до перемоги. Досягає поставлених цілей. У нього багато друзів, оточений галасливою компанією. Йому потрібна спокійна і врівноважена жінка.
 • Златозар – точний очей, що володіє ясним поглядом. Рухливий, інтелектуальний, що йде по своєму шляху. Наділений даром передбачення, чуйною інтуїцією. Розвинене логічне мислення. Лідер по натурі, займає високе положення в суспільстві. Заради коханої і дітей готовий на все.
 • Милослав – хороший, славний, милий всім. Спостережливий, стриманий, обережний хлопець. Перше місце в його житті займають високі моральні цінності. Романтична натура. Дуже прив’язаний до сім’ї.
 • Мстислав – здатний помститися, славний захисник. Амбітний, прагне бути у всьому першим і краще за інших. Наполегливий, витривалий, досягає своїх цілей. Не переносить одноманітності, працює над собою. Його дружина буде себе почувати в цілковитій безпеці. Прив’язаний до рідних.
 • Мирослав – прославлений миролюбством. Завжди спокійний, усміхнений і доброзичливий юнак. Але не терпить, коли йому нав’язують чужу думку. Витривалий і наполегливий, може стати спортсменом. При цьому творча особистість, з безліччю ідей і задумів, багатою уявою. Вірний чоловік і батько.
 • Ратибор – безстрашний боєць, сильний воїн. Багатогранна особистість, з великим інтересом до всього непізнаного у Всесвіті. Майстер на всі руки. Обожнює подорожувати в далекі краї, майструвати по дереву і металу, винаходити щось нове. Цінує свій будинок. Поважає рідних людей.
 • Святослав – світлий, священна велич. Спокійний, врівноважений, що зберігає витримку в будь-якій ситуації. Доброзичливий і товариський, душа компанії. Амбітний, авантюрист, шукає пригоди. Працездатний і працьовитий юнак. Турботливий тато і уважний чоловік.
 • Світозар – осяває світлом. Щирий, порядний, приємний в усіх відношеннях. Улюбленець долі і оточення. Принциповий, наполегливий, з високими моральними принципами. Прихильник традиційних цінностей. Надійний сім’янин.
 • Ярослав – яскравий, славний життєвою силою. Самостійний, енергійний і рухливий, прагне бути кращим у всьому. Сильні лідерські якості, веде за собою натовп. Впевнено рухається до намічених цілей. Дружина і діти для нього завжди на першому місці

Наш іменослов дуже різноманітний, часом буває важко визначитися з вибором імені для свого малюка. Не забувайте, що воно повинно поєднуватися з по-батькові і бути комфортним для дитини в майбутньому. Щоб не прогадати, вибирайте ім’я душею і серцем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: