Курбан – значення і походження імені

Історія походження імені Курбан

Ім’я Курбан походить від арабського слова курбан (قربان) – «жертвопринесення». Воно пов’язане зі святом жертвопринесення Курбан-айт. Це свято відзначають після закінчення хаджу, на сімдесятий день після свята Ураза байрам, в пам’ять про жертви пророка Ібрагіма в десятий день місяця Зуль-хіджа.

Арабська легенда про пророка Ибрахиме перегукується з біблійним сказанням про Авраама. Архангел Джабраїл явився пророку уві сні і передав волю Аллаха: принести в жертву улюбленого і єдиного сина Ісмаїла. Ібрахім вирушив у долину, де згодом була побудована Мекка, і приготував все для ритуалу. Ісмаїл не пручався, так як глибоко шанував батька і Аллаха. Але це було лише випробування вірності пророка. У момент жертвопринесення ніж Ібрахіма став тупим, і архангел поклав на вівтар барана. Після цього пророка була дарована ступінь «Друг Аллаха». Свято відзначається на честь милосердя Аллаха і послуху вірних йому людей.

Ім’я Курбан широко поширена в арабських країнах, Індії та Пакистані. В Україні воно зустрічається рідко.

Значення та характеристика імені Курбан

Хлопчик, що носить це ім’я, справжній боєць з самого народження. Він може боротися з хуліганами, які образили слабкого, навіть якщо ті вдвічі старше і сильніше його. Батьків Курбан поважає, намагається не засмучувати. В школі вчиться добре, але часто має проблеми з-за поганої поведінки. Тому батькам необхідно направити енергію Курбана в мирне русло. Йому чудово підійдуть заняття спортом: біг, плавання, боротьба. Іноді Курбан палко захоплюється футболом.

Курбан комунікабельний, легко заводить і підтримує знайомства. Але при цьому дуже впертий, якщо людина йому не по душі, він буде намагатися обмежити або уникнути спілкування. Курбана неможливо підкупити лестощами. З людьми він прямий і чесний, і якщо промовчить, то тільки завдяки хорошому вихованню і коли ситуація не критична.

Курбан захоплюється колекціонуванням. Він може збирати рідкісні монети, предмети старовини, африканські маски. Будинок Курбана часто нагадує музей історії чи природознавства, стіни рясніють різними предметами, зброєю, картами, на полицях стоять дивні черепки, заспиртовані рослини і комахи. Багато часу витрачає на поїздки по світу, йому подобається проводити час у диких куточках природи, спостерігати за тваринами в їх природному середовищі існування.

Курбан може стати спортсменом. Але частіше він обирає професії, пов’язані з дослідженнями та подорожами. Він може стати журналістом, ветеринаром, істориком, археологом, зоологом. Курбан не прагне стати начальником, паперова робота його не цікавить. Він воліє рух і активність. З грошима звертається розумно, не кидає їх на вітер, але і не економить на дрібницях.

У дружини Курбан вибирає веселу, привабливу дівчину, яка оцінить його розум, розділить інтереси, погодиться жити в наметі, поки чоловік буде фотографувати рідкісних пурпурових равликів. З появою дітей Курбан здатний стати розсудливим, змінити роботу на більш спокійну, осісти на місці. До дітей він ставиться добре, прилучає їх до своїх інтересів. Курбана дуже важливо виховати соратників, і це йому вдається.

Іменини:

1 червня, 9 січня

Зменшено-лагідний варіант

Курбанчик, Курбашечка

Скорочений

Курей, Кррб

За церковним

Курбан

Колір

  • бузковий
  • блакитний

Планета

  • Земля

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

яшма, корал

Метал

уран

Рослини

кропива

Тотемна тварина

кіт

Риси характеру

комунікабельність, захопленість, активність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Курбан Саїд – письменник, журналіст, містифікатор; Курбан Бердиєв – футболіст; Фарман Курбан огли Салманов – геолог; Курбан Абас Кулі огли Абасов – нафтовик; Фархад Курбан огли Халілов – художник; Курбан Саидахмедович Курбанов – борець; Курбан Гаджикурбанович Магомедов – самбіст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: