Олег – значення і походження імені

Історія походження імені Олег

Ім’я Олег має глибокі скандинавські коріння, сходить вона до слова «хельге», що в точному перекладі означає «священний, світлий». Скандинави мали багато імен схильних до значенню влади, могутності і святості. Саме одним з найбільш популярних імен був Олег. У 862 році за переказами на новгородські землі прийшли скандинави для правління на Русі. Прибули четверо братів, серед яких був перший носій імені Олег на українських територіях. Після смерті Рюрика владу перейшла до Олега, його братові. Саме він підкорив багато сусідніх племен чуді, весі, кривичів. Правління Олега багато слави довелося на слов’янських воїнів.

В 12-14 століттях ім’я Олег було найбільше популярно в роду Рюриковичів порівняно з іншими іменами. Його носили Олег «Червоний», Олег Святославич, Олег Романович і багато інші князі. Олег, князь брянський, заснував Брянський монастир, після чого був канонізований церквою як благовірний. Однак після канонізації ім’я не увійшло в побут народу. Причина в тому, що на Русі імена були закріплені за певними станами, а ім’я Олег належало виключно князівського роду. Його не давали дітям зі звичайних сімей аж до початку 19 століття. Але воно не забулося українською людиною завдяки історії, в ній ім’я щільно закріпилася.

У 19 столітті цим ім’ям стали хрестити хлопчиків з різночинної середовища, з так званої «читаючою» публіки. Костянтин Костянтинович Романов, великий князь Російської Імперії, хрестив свого сина Олегом. Після революції 1917 року в народ увійшла велика кількість нових імен, до них поставився і Олег. У 20-30-их роках ім’я стали давати хлопчикам у містах, а після вже в селах. Популярність активно росте вже кілька десятиліть. У процесі функціонування ім’я здобуло «домашні» форми. Тих, хто сьогодні носить ім’я Олег, близькі люди називають Олеженька, Олежка, Олежек.

Значення та характеристика імені Олег

З боку чоловік Олег здається стриманим, розважливим і справедливим спостерігачем. Можна навіть сказати, що він байдужий. У дійсності це не так, його серце гаряче і повно життєвих сил, світлих почуттів. Його особистість має подвійне значення. З одного боку – цей чоловік якась міфічна фігура, яка прибула з іншого світу, з іншого – цілком матеріальна, бойова особистість. Присутній трохи зарозумілості і життєвих амбіцій. Дуже вміло, твердо демонструє неперевершеність над іншими. Тим не менш, в глибині душі часто присутня нерішучість і сумніви. Це є одним з головних недоліків Олега.

Його воля поєднується з упертістю, що навіть сам Олег не може подолати. Мало звертає увагу на навколишній світ, багато цікавих речей вислизає з його життя. Важко збуджується, часто впадає в депресію через свого ставлення до життя. Із себе виходить рідко завдяки вмілому контролю своїх емоцій. Добре розвинене аналітичне мислення.

У діалозі здатний поранити свого співрозмовника колючим словом. Дуже вразливий, чутливий. Дружні стосунки заводяться нелегко з-за гордості і почуття піднесеності над іншими. Олег хоче бути коханим, але висловлює свою любов невміло, а то й взагалі відмовляється від цього. Тільки після явних доказів відданості може почати більш тісні відносини. В іншому випадку вони будуть натягнуті і не продуктивні. Красномовний, лаконічно виражає свої думки, ідеї. Але кожна його невдача зменшує його запал діяльності, втрачає віру в свою справу. Активний, але в житті рідко спостерігається ентузіазм.

Планета Олега – Венера. Колір імені – темно-блакитний, білий і зелений. Камінь-талісман – перли. Рослина – ліщина, камелія. Тварина – полоз.

Риси характеру імені Олег

Олег з дитячих пір відчуває свою перевагу над людьми. Хоча реальних приводів для цього немає – він від них нічим не відрізняється. Йому ніяк не вдається придушити такий настрій, це заважає йому навіть в самій простій бесіді з малознайомою людиною. Олег навіть на власне здивування надзвичайно працьовитий, зосереджений і впевнений в собі, якщо, звичайно, все йде за планом. Любить вперто наполягати на своєму, таким чином, наживає собі чимало ворогів.

Краще не планувати надовго вперед своє життя і жити сьогоднішнім днем. Нетерпимість в очікуванні життєвих подій штовхають його вперед, для досягнення поставленої мети може бути налаштований вкрай вороже, навіть агресивно. Якщо це буде обіцяти йому вигоду, то не зупинить ніщо, навіть загальноприйняті моральні норми. За життя воліє замість копіткої праці, легкі дороги. Але культу грошей не робить, хоч сильно пов’язаний з ними.

У побуті не любить безпорядку та неакуратності, все має бути на своєму встановленому місці. По всьому життєвому шляху прагне уникати плутанини. В цілому, Олег – це харизматичний, самостійний і привабливий чоловік.

Сімейні та любовні стосунки Олега

У більшості випадків у житті трапляється два шлюбу. Третього, як правило, не трапляється. Якщо другий не складається, то чоловік залишається неодруженим. Головною причиною розлучення служить пристрасть Олега до алкоголю. Він стає некерованим, агресивним. Ідеальна для нього дружина – владна, сильна жінка. З нею він буде спокійніше. Принижень з її боку не потерпить.

У сімейному житті для Олега важлива турбота, взаємна довіра, сильна любов подружжя. Обраниця його обов’язково повинна подружитися з матір’ю, так як до неї він сильно прив’язаний і прислухається до порад. У побуті Олег буде зразковим і хорошим чоловіком, справжнім господарем у своєму домі. Змінює вкрай рідко, в основному такого взагалі не буває. З дітьми важко знаходить спільну мову, занадто сильно до них вимогливий.

В любовних відносинах належну увагу віддає зовнішності партнерки, її охайності, акуратності. Сексуальні здібності можуть змінюватися в залежності від настрою. Цінує ласку і ніжність, грубість з вульгарністю його не збуджують. Олег часто по молодості захоплюється дівчатами, але також швидко втрачає до них інтерес. В головних пріоритетах стає сім’я.

Вдалий і довгий шлюб можливий з Мариною, Євгенією, Ольгою, Анастасією, Веронікою, Яною, Світланою, Іриною та Тетяною.

Уникати відносин слід з Катериною, Дариною, Оксаною, Аліною, Наталею.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Олега

Чоловік Олег є чудовим розумним стратегом, що володіє правильною логікою. Комерційна жила зазвичай у ньому відсутній, іноді шляхом кропіткої праці можна досягти все ж приголомшливих результатів. До роботи ставиться як до джерела доходу, не більше. Тому в житті він рідко знаходить своє справжнє покликання, адже працює там, де платять на гідне життя.

Не рекомендується займатися Олегу грубою фізичною роботою. Адже він створений для творчих професій, артистів, духовних лідерів, вчителів. Слід уникати політичної та адміністративної діяльності. А тим більше ні за що не вплутуватися в кримінальну сферу, там удача відвернеться від нього. Не підійде та робота, де треба керувати людьми, змушувати працювати, контролювати.

Олег може бути зразковим виконавцем, працьовитим і старанним. Його професії по імені – це педагог, інженер, програміст, фінансист. Бізнес краще всього вести власноруч, партнери будуть недоречні. З ними справу не розвинеться бажаним чином, можуть виникнути сварки, розбіжності, навіть судові розгляди.

Здоров’я Олега

Олег з народження відрізняється хорошим здоров’ям, хворіє вкрай рідко. Може бігати під холодним дощем, сидіти на протязі і не захворіти. Сезонно бувають невеликі застуди, які проходять з нежиттю, кашлем. Температура практично не піднімається. Бездоганно здоров’я може істотно підірвати пристрасть до алкоголю, куріння. Трапляються напади мігрені, боротися з якими чоловік буде все життя.

Ще істотні проблеми можуть непомітно виникнути з вухами, саме вони є його ахіллесовою п’ятою. У вітряну і холодну погоду вуха варто берегти, не допускати попадання води під час купання. Також важливий повноцінний сон, в іншому випадку погане самопочуття забезпечено.

Ім’я Олег для дитини

У дитячі роки Олег сильно прив’язаний до матері, ця прихильність залишається на все його життя. Він важко знаходить спільну мову з іншими дітьми. В цей же час серйозно піддається чужому впливу. Батькам варто з увагою контролювати коло спілкування їх сина, навіть якщо він буде проти цього, є ймовірність попадання в погану компанію. Схильний до поганим звичкам, прилипають до нього в підлітковому віці вони дуже швидко.

Для відмінного навчання є всі задатки, їх треба старанно розвивати з малих років. Вчителі і однокласники цінують його за розважливість, чесність, глибокодумність з багатьох складних питань. Вступає в конфлікти з однолітками рідко, але друзів все ж небагато. Вірним рішенням буде зайняти Олега спортом, він розслабитися, виростить впевненим у собі людиною. Спорт виступить рятувальником від шкідливих звичок, поганого оточення на вулицях. Враховуючи чутливість підлітка, йому це надзвичайно потрібно.

Іменини:

3 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Олегушка, Олежек, Олежка, Олеженька, Олегушка, Олесик

Скорочений

Лежачи, Лега, Олик

За церковним

Олег

Колір

  • блакитний

Планета

  • Венера
  • Юпітер

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

перли, опал

Метал

цинк

Рослини

ліщина, камелія

Тотемна тварина

полоз

Риси характеру

стриманість, наполегливість, гордість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Олег Даль — відомий російський актор театру і кіно, Олег Табаков — радянський і російський актор театру і кіно, театральний режисер і педагог, Олег Меньшиков — радянський і російський актор театру і кіно, театральний режисер, народний артист Російської Федерації, Олег Янковський — відомий радянський і російський актор театру і кіно, режисер, народний артист СРСР, лауреат Державних премії СРСР і Росії, Олег Єфремов — радянський і російський актор, театральний режисер, педагог і театральний діяч, Олег Видів — популярний радянський і американський актор і режисер, Олег Попов — відомий радянський і російський актор-клоун.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: