Борис – значення і походження імені

Історія походження імені Борис

У імені яскрава і сильна енергетика, в давнину його давали хлопчикам, народженим в родинах великих воїнів. Хлопчика з ім’ям Борис чекала слава і велика доля. Існують і інші версії походження імені. За однією з них, Борис в перекладі з тюркського означає «бариш» або «вигода», а з іншого – відбувається від імені Бариз, що в перекладі з древнеперсидского – «спадкоємець». Покровитель імені – князь Борис, його називають першим російським святим, канонізованим Руську та Візантійську Церкву. Він і його брат Гліб були жорстоко вбиті за наказом свого старшого брата Святополка, який обманним шляхом захопив владу, убивши отця Бориса, князя Володимира. Їх останки були поховані у Вишгороді, по сей день над гробницями святих мучеників відбуваються чудесні зцілення.

Дні ангела Бориса: 7 і 17 лютого; 15 травня; 13 червня; 6 серпня; 1 і 15 жовтня; 23 і 25 листопада; 5, 6, 10 і 15 грудня.

Скорочена форма імені: Боря, Борюся, Бориска, Борюся, Бося, Борю, Борька.

Значення та характеристика імені Борис

Борис – володар твердого, упертого і сильного, іноді деспотичного характеру. Це рішучий, наполегливий і принциповий чоловік, який звик досягати бажаного. Володіє сильною енергетикою, здатний емоційно спустошити слабшого опонента і придушити його волю. Він легко підкоряє людей своїй волі, буває потайливим і зарозумілим, навіть з близькими йому людьми. Боря – боєць, який не звик і не вміє програвати. Довго не може змиритися з програшем, не визнає свої помилки. По натурі запальний і імпульсивна, не виносить буденності і рутини. Працьовитість і наполегливість допомагають йому долати перешкоди і йти до успіху.

Поряд з вольовим характером, він володіє веселим характером та природною чарівністю, яким він уміло користуються. У Бориса безліч прихильниць, він з молодості оточений жіночою увагою, має багато романів і інтрижок, до яких ставиться несерйозно. До шлюбу підходить з усією відповідальністю. Сім’я для Бориса – тиха і спокійна гавань, де він набирається сил для реалізації нових планів і задумів. Борис полігамний і часто заводять стосунки поза шлюбом, ретельно приховуючи цей факт від подружжя. Хоча сім’я відіграє важливу роль у його житті, але все ж на першому місці – кар’єра і статус, який він займає в суспільстві. Повністю віддається роботі, не тільки заради матеріального благополуччя, а й для самовдосконалення, самоствердження, задоволення своїх амбіцій, яких у Бориса не мало. Серед чоловіків з ім’ям Борис зустрічаються бізнесмени, політики, вчені, військові, юристи, талановиті лікарі.

Що стосується здоров’я Бориса, то він це міцний і витривалий чоловік, з величезним життєлюбством. Проте Борис схильний до нервових зривів, пов’язаних з розумовою і нервовим напруженням у роботі. Існує велика ймовірність травм від нещасних випадків, слід бути обережним за кермом. Слід приділити увагу зору.

Незважаючи на непростий характер, нудьгувати з Борею не доведеться. Це прекрасний, життєрадісний друг, який хоч і буває запальним і різким, але також швидко відходить, не приховуючи образи і зла. Борис – оптиміст, який не боїться труднощів і прагнути тільки до успіху, заряджаючи своєю енергією усіх навколо.

Іменини:

6 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Борю, Борєнька, Борюшка, Борюся, Борюсік, Борюша, Боряша, Борьчик

Скорочений

Боря, Борька, Бориска, Борюха

За церковним

Борис

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

аметист

Метал

срібло

Рослини

шовковиця, ірис

Тотемна тварина

зозуля

Риси характеру

енергійність, самостійність, працьовитість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Борис Федорович Годунов, цар і великий князь всієї Русі, Борис Леонідович Пастернак (1890-1962) – поет великого і своєрідного обдарування, Борис Єльцин – перший Президент Росії Борис Гребенщиков – радянський і російський поет і музикант, лідер рок-групи «Акваріум»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: