Ілля – значення і походження імені

Історія походження імені Ілля

Ім’я Ілля на Русі мало інше написання — Ілля. Воно по праву є у православному світі. Ім’я прийшло дещо видозміненим в українську мову з давньоєврейської мови, на якому була написана Біблія. У Старому Завіті описується життя пророка Іллі, який бореться з поклонінням ідолам. Цікаво, що пророк Ілля шанується і в ісламі, тільки під ім’ям Ільяс — одним з найпоширеніших мусульманських імен. У східних слов’ян пророк Ілля вважався володарем грому, покровителя врожаю і родючості. Він 33 роки не міг ходити, а після був зцілений Творцем. Варто зазначити, що це ім’я практично не використовували в селах і селах нашої країни. В сучасності можна спостерігати відродження інтересу до рідкісних імен: батьки все частіше стали давати своїм синам ім’я Ілля.

Значення та характеристика імені Ілля

Ім’я Ілля перекладається з давньоєврейської прислівники як «мій Бог Яхве (Ягве, Єгова)». Саме так юдеї іноді звертаються до Творця. Деякі дослідники допускають можливість перевести його як «Божа міць», «віруючий» або «фортеця Господа». Прийнято вважати, що чоловік, якого звуть Ілля — високоморальна і справедлива особистість. Вчені, що вивчають ономастику, відзначають, що ім’я Ілля характеризується як позитивне, ясне, світле, моральне, але володіє деякими ознаками жіночності.

Риси характеру Іллі

Ілля — яскраво виражений сангвінік. Він комунікабельний, м’який, веселий і безтурботний. Йому нескладно знаходити спільну мову з людьми: він незлобивий, щирий і відвертий. Серед рис його характеру також можна відзначити благородство і вірність. Ілля любить допомагати людям. Він амбітний, прагматичний, вимогливий до себе. Це заважає йому насолоджуватися поточним моментом: він хоче добитися ідеального результату, а коли в нього це не виходить, він впадає в смуток. Чоловік, названий Іллею, іноді страждає від надмірної імпульсивності, гарячковість і збудливості. Відчуваючи напади роздратування, він ображає друзів і близьких, які тому відсторонюються від нього. Однак Ілля швидко відходить, а потім картає себе за завдану шкоду оточуючим. Людина, названий Іллею, заглиблений у свої переживання: незважаючи на відкритість, мало хто знає про справжні почуття Іллі. Він любить поїздки в екзотичні країни, подорожі по рідній країні, займається господарством, ремонтом, будівництвом. Його присадибна ділянка є предметом заздрості всіх сусідів.

Сімейні та любовні стосунки Іллі

З жінками Ілля прямолінійний, іноді навіть зухвалим, що, втім, їх не відштовхує. Якщо говорити про сексуальної сторони життя цього чоловіка, то важливо зазначити, що він швидко втрачає інтерес до своєї партнерки, тому їй доведеться докласти багато зусиль для збереження гармонійних відносин. Коли Ілля захоплюється жінкою, то він готовий на все заради того, щоб об’єкт жадання відповів йому взаємністю. Але, як вже говорилося, після отримання бажаного результату емоції його швидко остигають. Чоловік з цим ім’ям не вступає в шлюб рано: спочатку він повинен бути впевнений, що зможе матеріально забезпечувати дружину і дітей. Якщо ж він створює родину, то обраниці можна позаздрити, адже Ілля — ласкавий, уважний і чуйний чоловік. Він шукає собі близьку за духом жінку, яка відповість взаємністю на його любов і повагу. Ілля — відмінний сім’янин, рідні для нього завжди на першому місці. Він обожнює і балує дітей, мріючи про великій їх кількості.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Іллі

Ілля — справжній майстер своєї справи, професіонал. Про кар’єрному зростанні він замислюється ще в юності, будуючи плани для досягнення бажаних висот. Однак Іллі рідко вдається зайняти керівні пости. Як правило, він обирає юридичні та технічні спеціальності, які не пов’язані із спілкуванням з людьми. Хоча варто зазначити, що Ілля був би відмінним експертом в педагогіці і медицині. Завдяки властивій йому комунікабельності з нього вийде непоганий дипломат. Іллі подобається працювати в команді: за умови правильно підібраного напарника він може досягти багато чого. В бізнесі і підприємництві йому буде складно із-за м’якості характеру, але при певних зусиллях він зможе утриматися на плаву.

Здоров’я Іллі

У Іллі хороший фізичний стан. Йому з дитинства подобається перебувати на свіжому повітрі: батькам доводиться довго кликати його додому. Він любить командні види спорту: футбол, волейбол, хокей. Однак він професійно не займається з-за ліні і необхідності постійних тренувань. Варто зазначити, що у Іллі з віком виникають розлади нервової системи. Тому йому потрібно створювати навколо себе спокійну і доброзичливу атмосферу, часто відпочивати, займаючись улюбленою справою. У нього можуть з’явитися проблеми з нирками, печінкою і кишечником, але при належних профілактичних заходи вони легко вирішуються.

Ім’я Ілля для дитини

Хлопчик Ілля тямущий, незалежний. Він серйозний не по роках і відповідальний за свої вчинки, йому довіряють батьки, які вважають його помічником. Він рано починає цінувати іграшки: рідко ділиться ними з друзями, стежить за їх станом. Ілля дуже відвертий: батькам не потрібно просити його розповідати про почуття. Він завжди сам повідомить, що йому потрібно в даний момент. Матері і батькові необхідно формувати в ньому наполегливість, рішучість, мужність. З однолітками хлопчик легко знаходить спільну мову, беручи участь разом з ними у рухливих іграх. Будучи підлітком, Ілля замикається і стає зухвалим, до того ж він легко піддається негативному впливу. Тому батькам потрібно працювати і над своїм внутрішнім світом, щоб як можна довше залишатися авторитетами для сина. Серед друзів він має славу дуже справедливим хлопчиком, який завжди заступається за слабких і беззахисних. Вчителі ніколи не роблять зауваження Іллі: він сумлінний і старанний учень.

Іменини:

1 січня, 25 січня, 27 січня, 3 лютого, 13 лютого, 1 березня, 5 квітня, 10 квітня, 2 серпня 16 вересня, 30 вересня, 17 листопада, 22 листопада, 18 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Іллюха, Іллюша, Ілюха, Іллюша, Ільяс, Илюся, Люся, Илюня

Скорочений

немає

За церковним

Ілля

Колір

  • червоний
  • помаранчевий

Планета

  • Марс
  • Сонце

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

вогненний опал, сердолік, алмаз

Метал

срібло

Рослини

в’яз, волошка

Тотемна тварина

соловей

Риси характеру

спокій, практичність, слабка воля

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ілля Рєзнік (співак), Ілля Рєпін (живописець, художник), Ілля Муромець, Ілля Ліфшиць (фізик-теоретик)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: