Віталій – значення і походження імені

Історія походження імені Віталій

Віталій – красива і милозвучна чоловіче ім’я. Коріння виникнення якого сягає у давнє минуле. Ім’я Віталій взято з латинської мови, має римський варіант Vitalis. Що в перекладі означає «життєвий, повний життя». В церковний календар ім’я увійшло в часи раннього християнства. Історія свідчить про те, що в 2 столітті в Римі великий мученик Віталій на пару з братами постраждав в ім’я Христа. Іменини відзначають 25 січня (за старим стилем 7 лютого). Є навіть народна прикмета, яка говорить про те, що день Віталія віщує майбутню зиму: яка погода у цей день, така буде всю зиму.

Ім’я Віталій має широке поширення не тільки в православ’ї, але в католицтві. Зустрічається у всіх країнах Європи, приймає форми Віталь, Віо – французькою мовою, Віталіс – німецькою, Вітале – на італійському, Відаль – іспанською.

На Русь ім’я прийшло в 12-14 століттях. Спочатку їм хрестили лише наближених до церкви людей. До 14 століття ім’я жило тільки в середовищі церкви. В історії православної церкви є багато відомих людей носили ім’я Віталій. Через деякий час ім’я вихід за церковні рамки і починає вживатися серед простого народу. У 19 столітті стає цілком стійким, але поширюється переважно серед інтелігенції. У 20 столітті Виталиями починають називати хлопчиків з усіх соціальних верств. Сьогодні має велику популярність, і батьки охоче називають синів ім’ям Віталій.

Значення та характеристика імені Віталій

Ім’я здатне багато чого сказати про людину, у чому переконуються люди з давніх часів. Ім’я Віталій націлює людину на створення, збільшення матеріальних благ. Чоловіки мають інтерес у будь-якій справі, і, як правило, домагаються успіхів. І зовсім не важливо, чи буде від цього користь оточуючим або шкоду. Віталія мають логічність у своїх діях, послідовні у судженнях, думках, їх емоції раціональні.

Велике значення в соціальному житті має лідерство над іншими. Стають лідером у своїй справі, групі. Володарі імені рідко прислухаються до порад інших людей і приймає рішення одноосібно, при цьому спираючись тільки на особисті погляди, думки. Є проблеми з сприйняттям гумору, будь-які жарти сприймаються негативно і без розуміння. Це викликає негатив навіть до тих людей, які чудово до Віталія ставляться. В особистих відносинах виявляють неврівноваженість, імпульсивність. Їх друга половинка ніколи не знає, як він поведе себе в цій ситуації. У кар’єрі ніколи не зупиняються на досягнутому, бажають отримати гроші і влада. Саме цього вони хочуть від життя повною мірою. У подружньому житті тримається з дружиною на рівних, але при людях досить сухо, хоча в дійсності темпераментен.

Риси характеру імені Віталій

Віталій самовпевнений, швидко навчається новому, але працює за настроєм, з розмахом. Є прикрасою компанії. Має сильну приховану ревнощі. Живе так, щоб було цікаво. Людина дотепна, доброзичливий і веселий. Зовні дуже щедрий, але всередині себе скупий і бажає позбавити від цього. Віталій з легкість здатний змінити будь-яку рису характеру, може при доброму бажанні позбавити від непотрібної йому звички. Великий женолюб. Товариський і воліє не звертати увагу на дрібниці. По своїй натурі довірливий, життєрадісний. При бажанні доб’ється всього, доля до нього прихильна. Вона завжди допомагає у всьому вигравати, треба лише зуміти цим скористатися, що Віталій легко робить. По темпераменту сангвінік. Рідко буває похмурим і швидко збуджується. Не володіє високою силою волі. Вміє швидко облаштуватися в новій обстановці, знайти спільну мову з людьми.

Мислення знаходиться на рівні вище середнього. Але тут великим ворогом є лінь і безвідповідальність. Трохи хитрий, але його хитрість не викликає неприязні. Віталій має духовний і фізичний баланс, відчувається справжня чоловіча сила. Любить добре поїсти, часом випити. Цікавиться різної музикою і шахами, з великою охотою займається колекціонуванням.

Сімейні та любовні стосунки Віталія

Віталій відчуває сильні сексуальні потяги, віддаючись пристрасті, здатний виражати яскраві емоції і почуття. Дуже влюблива людина, але навіть в любові воліє бути незалежним, вільним. Не терпить з боку жінки сексуального домінування. Йому більше підходить тип жінки-дочки.

Належна увага надається зовнішнім якостям партнерки. Для нього це є джерелом постійних захоплень і позитивних емоційних сплесків. Вони ніколи не намагається приховати своїх почуттів, активно їх висловлює самими різними способами. Не схильний часто міняти жінок і досить гидливий. Головне для нього – забезпечити емоційні потреби партнерки. В шлюбі дуже вірний, дорожить своєю дружиною. На людях же намагається не демонструвати свої почуття до дружини. У сімейному житті любить займатися господарством, він акуратний і спокійний. Завдяки своїм характером здатний гнучко підлаштуватися під будь-яку дружину і бути вірним чоловіком. Він створений для щасливого сімейного життя.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Віталія

Віталій може пов’язати свою професію і кар’єру з технікою, наукою. Дається робота лікарем, програмістом, інженером, вченим-математиком. Завдяки творчим здібностям відчуває себе комфортно в ролі журналіста, музиканта, дизайнера, художника. Роботу виконує тільки таку, яка здатна приносити матеріальну вигоду, навіть якщо вона не подобається. Головне в роботі – стабільність, нормований робочий день, при якому буде багато часу на сім’ю. Як працівник він відповідальний, працьовитий і дисциплінований. Робота в колективі дається нелегко, воліє бути відповідає лише за свої рішення.

Справи з бізнесом складаються не зовсім успішно, так як часто відсутня напористість, без неї в бізнесі вкрай складно. М’якість характеру впливає на те, що бізнес розвивається слабо і не приносить бажаних результатів.

Здоров’я Віталія

У дитячому віці у Віталія хороше, міцне здоров’я, відмінний імунітет, що допомагає уникнути сезонних спалахів вірусних захворювань. Але слабкі місця в організмі також присутні – нирки і травлення, також видільна система. Саме цим місцям слід приділяти особливу увагу протягом усього життя. Слід уважно ставитися до харчування і періодично приймати вітаміни для підтримання тонусу організму. Хоч здоров’я міцне, але Віталій іноді хворіє інфекційними захворюваннями, які, втім, легко переносить і швидко одужує. Нервова система добре збалансована, вона дозволяє комфортно переносити підвищені нервові навантаження.

Ім’я Віталій для дитини

Віталій – прекрасний, звучне, благородне ім’я. Багато батьки дають синам саме його. В дитинстві хлопчик спокійний і слухняний, мало вередує, схильний до пізнання нового. У дитячі роки дуже близький з матір’ю, його сміливо можна називати “матусиним синочком”. З вихованням проблем не виникає, слухається не тільки батьків, але також пристойно побоюється старших братів, сестер. Хлопчик легко пристосовується в дитячому саду і знаходить багато друзів. Проводить з ними багато часу, потрапляє завжди в хороші кампанії. Ближче до перехідного віку починає проявляти самостійність і вже менше потребує допомоги батьків. Не любить сидіти на шиї, прагне до нового, до самостійності.

Іменини:

24 січня, 7 лютого, 5 травня, 11 травня, 5 серпня, 7 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Віталя, Віталюшка, Віталечка, Віталенька, Вітаська

Скорочений

Віталік, Віталька, Вітас, Витася, Виталес, Витаха

За церковним

Віталій

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

сапфір

Метал

мідь

Рослини

тополя, фіалка

Тотемна тварина

тигр

Риси характеру

сприйнятливість, практичність, загострене самолюбство

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Віталій Біанкі ((1894-1959) радянський дитячий письменник, автор понад 300 оповідань, повістей і казок, які активно видаються досі), Віталій Абалаков ((1906-1986) радянський альпініст, керував першими сходження радянських альпіністів на пік Леніна і пік Перемоги. Винайшов близько 100 приладів, що використовуються для тренування спортсменів.), Віталій Коваль ((нар.1980) білоруський хокеїст), Віталій Гінзбург ((1996-2009) радянський і російський фізик, отримав Нобелівську премію з фізики в 2003 році, володар Сталінської і Ленінської премій за досягнення в науці, різних інших вітчизняних нагород і медалей), Віталій Соломін ((1941-2002) радянський актор, грав у Малому театрі, знявся в таких фільмах як «Бабине царство», «Останні дні Помпеї», «Летюча миша», «Шерлок Холмс і доктор Ватсон», «Сільва», «Пікова дама», «Зимова вишня», «Зупинка на вимогу» та багатьох інших), Віталій Кличко ((нар.1971) український боксер, в даний час – політик), Віталій Дубінін ((нар.1958) російський музикант (бас-гітара), учасник групи «Арія», автор великої кількості музичних творів, написаних для цієї групи)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: