Семен – значення і походження імені

Історія походження імені Семен

Чоловіче старослов’янське ім’я Семен має давньоєврейське походження. Воно походить від єврейського чоловічого імені Шимон.

Відомі католицькі форми цього імені – Simeon і Simon, а також православні – Симеон і Симон. Це ім’я має також велику кількість форм, що використовуються в різних мовних групах. Наприклад, в англійській мові широко використовується ім’я Саймон. В Італії ім’я Семен звучить як Сімоне або Сімеоне. Німці використовують форму Зимен або Зимеон. А у західних слов’ян, до яких належать поляки, чехи і словаки, залишилася незмінною давньоєврейська форма цього імені – Шимон. А ім’я Семен використовують східні слов’яни (росіяни, українці і білоруси).

Значення та характеристика імені Семен

Дослівний переклад єврейського імені Шимон на українську мову означає «він (Господь) почув». Цей переклад алегорично тлумачиться як «почутий Богом в молитві».

Називаючи хлопчика Семеном, батьки вірили, що це ім’я захистить дитину від будь-якої біди і допоможе йому вибрати правильний життєвий шлях. В ім’я Семен закладений заклик до Бога і тому люди вірять, що воно буде служити дитині оберегом усе життя, і вищі сили будуть допомагати людині, що носить таке ім’я.

Чоловіка, названого Семеном, можна охарактеризувати, як вічного борця. Він не піддається ніякому впливу. Семен проявить величезну витримку і силу волі, щоб бути скрізь першим. Йому необхідно публічне визнання, яке його окрилює.

Риси характеру імені Семен

Семен має добре розвинену інтуїцію. Його не можна обдурити. Він буде правильним і хорошим другом для тих, хто щирий з ним. Семен дуже постійний у своїх почуттях. Він володіє хорошою пам’яттю і любов’ю до класифікації. Чудово володіє своїми емоціями і при необхідності може бути потайливим і розважливим.

Позитивними рисами імені Семен є: доброта і незлобивість, працьовитість та наполегливість у досягненні мети. Він дружелюбний, і з ним легко спілкуватися. Семен намагається філософськи ставитися до життєвих невдач, хоча завжди дуже переживає. Він допитливий і не любить бездіяльності. Семен терплячий, розважливий, дисциплінований і добре організований.

Семен дуже уважний і добрий до людей. Він ніколи не забуде привітати друга з днем народження або відвідати його в лікарні, незважаючи на свою надмірну зайнятість. Він дуже чуйний і завжди допоможе в скрутну хвилину.

Негативними рисами імені Семен можна назвати деяку збудливість, вразливість, заздрісність. У Семена хворе самолюбство, яке не можна зачіпати, адже якщо Семена образити, то він буде довго пам’ятати про це. У спорах Семен буде відстоювати свою точку зору до кінця, навіть, якщо не правий.

Семен зазвичай досягає великих успіхів в житті і високого становища в суспільстві завдяки працьовитості, безкорисливості і доброчесності.

Сімейні та любовні стосунки Семена

Семен зазвичай довго не одружується. Він цінує свою свободу, хоча у нього багато романів. Семен зазвичай не закохується з першого погляду, йому потрібен час. Почуття дозрівають в ньому поступово. Але коли вони спалахують, то довго не гаснуть.

Семену часто не щастить з дружиною. Він зазвичай помиляється і вибирає не ту супутницю. Семену часто трапляються конфліктні і принципові жінки, з якими складно будувати відносини. Він може навіть залишитися самотнім, хоча сімейні цінності для нього важливіше матеріального достатку. Він обов’язково повинен відчувати себе потрібним і улюбленим для того, щоб відчувати повноту життя.

З Семена виходить чудовий сім’янин і батько. Він господарський і дуже домашній чоловік. Діти його обожнюють, так як він одночасно і суворий, і уважний, і ніжний з ними. Він проводить з дітьми багато часу, цікавиться їхніми справами і у всьому допомагає. Він завжди готовий прийти на допомогу дружині, прагне забезпечити сім’ю матеріально. Сім’я в його житті значить дуже багато. Зазвичай Семен будує рівноправні відносини з дружиною. Він може ходити в магазин, купувати продукти, намагаючись при цьому бути економним і бережливим.

Дружина зазвичай щаслива поряд з Семеном, тим більше що він не схильний до зловживання спиртним і байдужий до азартних ігор. Але Семен не завжди щасливий, так як його дружина повинна бути люблячою, ніжною й ласкавою. Але він зазвичай мириться з тим, що має, щоб зберегти сім’ю, особливо, якщо є діти. Семен зберігає вірність дружині, навіть, якщо не щасливий з нею.

Семен, насилу прощає образи дружині, і накопичені непорозуміння дуже часто руйнують його сім’ю з плином часу. До старості Семен може залишитися один або одружитися вдруге.

Щасливим може стати шлюб Семена з Антоніною, Анастасією, Валентиною, Вірою, Зінаїдою, Зоєю, Лідією, Марією, Майєю, Ніною, Тетяною, Оксаною, Ольгою, Раїсою, Тамарою.

З Алісою, Анжелою, Вікторією, Валерією, Жанною, Світланою, Іриною, Інною, Кароліною, Нікою відносини у Семена можуть не скластися.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Семена

Семен дуже розумний і вміє бути грунтовним в роботі. Він може стати талановитим керівником, а також досягти висот у науці, мистецтві, журналістиці, педагогіці, медицині або на літературному терені. Він може стати талановитим хірургом або письменником-сатириком. Семен може стати успішним актором, каскадером, поліцейським.

Семен буде надійним і компетентним партнером по бізнесу, виконавчим службовцям, добрим економістом, гідним церковним служителем. Він може бути успішним у підприємницькій діяльності та у торгівлі. Семен буде хороший і на тренерській роботі. Семен завжди приймає виважені і добре обдумані рішення, він не поспішає і завжди обережний, що допомагає йому досягти висот в обраній професії. Незважаючи на свою ґрунтовність, він вміє швидко реагувати на обставини.

Семен інтелектуал та легко домагається результатів. Це неординарно мислить людина з різнобічними інтересами. Семен схильний до вивчення природничих наук і досягає в цій області грандіозних успіхів. Йому також цікава дослідницька та наукова діяльність. Він проявляє величезний інтерес до досліджень у невідомих областях науки і часто вибирає рідкісні професії.

Семен здатний досягти високого положення в суспільстві, невпинно і наполегливо піднімаючись по кар’єрних сходах. Якщо Семен відчує, що зробив помилку і вибрав не ту сферу діяльності, він тут же кине свою роботу, як би далеко він в ній не просунувся, і займеться чимось новим.

Невдачі вибивають Семена з колії, і він намагається приховати від навколишніх свої переживання. Він намагається не падати духом і наполегливо долає всі перешкоди на своєму шляху. Він впевнений у своїх силах, але інколи звертається за моральною підтримкою до близьким людям.

Здоров’я Семена

У Семена з дитячих років відмінне здоров’я і вболіває він досить рідко. Йому тільки треба вчасно реагувати на симптоми перевтоми або стресу. Також у Семена можуть бути проблеми з шлунком. Семену не слід палити.

Семен стежить за своїм зовнішнім виглядом і при необхідності може сісти на дієту або зайнятися спортом, щоб скинути зайву вагу і підкоригувати фігуру. Зовнішній вигляд для нього дуже важливий і він ніколи не дозволить собі погано виглядати.

Ім’я Семен для дитини

Хлопчик Семен дуже швидко розвивається і у нього багата уява. Він сильно потребує батьківської любові та підтримки. Батькам слід бути з ним терплячими і уважними. У ньому з дитинства формується інтерес до природничих наук, і він може збирати гербарій або колекціонування метеликів.

У шкільні роки Семен дуже допитливий хлопчик і любить читати. Він може читати вдень і вночі, забувши про все. Особливий інтерес для нього представляють книги про історію і подорожах. Вже в шкільні роки він починає збирати свою бібліотеку. Семен також любить театр, спорт і музику. Він з задоволенням буде займатися в драматичному гуртку чи танцювати.

У дружелюбного Семена багато друзів. Він часто допомагає їм з навчанням. Семен прагне бути кращим учнем у класі і це йому зазвичай вдається. Він користується авторитетом серед однокласників. У нього прекрасні ораторські здібності і він завжди намагається досягати перемог в суперечках. На Семена завжди можна покластися, він ніколи не підведе. Вже зі шкільних років Семен прагне до стабільності.

Іменини:

10 січня, 17 січня, 8 лютого, 14 лютого, 16 лютого, 23 лютого, 26 лютого, 25 березня, 18 квітня, 30 квітня, 2 травня, 10 травня, 23 травня, 31 травня, 6 червня, 28 червня, 8 липня 13 липня 25 липня, 3 серпня 14 вересня, 25 вересня, 7 жовтня, 11 жовтня, 12 листопада, 17 листопада, 22 листопада, 3 грудня 7 грудня, 29 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Семенчик, Семеночка, Семенушка, Семчик, Семушка, Семочко, Сенечка, Сенюшка

Скорочений

Сема, Семка, Сеня, Сенька

За церковним

Симеон, Симон

Колір

  • зелений

Планета

  • Меркурій
  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

смарагд

Метал

мідь

Рослини

ясен, вага

Тотемна тварина

сорока

Риси характеру

доброта, практичність, сприйнятливість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Семен Челюскін (арктичний дослідник (ок. 1700 -1760)), Семен Айзенштейн (радіотехнік, один з родоначальників вітчизняного радиотелеграфирования (1884-1962)), Семен Дежнев (землепроходец і полярний мореплавець (близько 1605–1673)), Семен Косберг (конструктор авіаційних і ракетних двигунів (1903-1965)), Семен Лавочкін (авіаконструктор (1900-1960)), Семен Фарада (актор театру і кіно), Семен Наришкін ((1710-1775) один із видних політичних діячів епохи Катерини II), Семен Щедрін (російський художник)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: