Зухра – значення і походження імені

Історія походження імені Зухра

Зухра – арабське і мусульманське жіноче ім’я з наголосом на перший склад. Зухра або Зухара в середньовічної арабської ісламської літературі називали планету Венеру. З арабської мови це ім’я перекладається як «блиск, краса, променистість» а також «колір, квітка». За давніми переказами, Зухра була смертною дівчиною неземної краси, перед якою не зміг встояти ангели Марут і Харут і полюбили її. Ангели переслідували її, але благочестива Зухра обдурила їх, вивідавши у закоханих таємне ім’я Аллаха і піднісшись на небо. Бог зробив її планетою, яскравіше всіх відбиває сонце і доручив керувати хором планет грою на арфі. Зухру також називають Білою зіркою. Варіантом імені Захра в значенні «біла, сяюча» називали найвідомішу дочка пророка Мухаммеда – Фатіму.

У народів Кавказу в даний час це ім’я вживається з наголосом на останній склад. На узбецькій мові ім’я звучить як Захро і перекладається як «ранкова зоря». Є версія, що Зухра – ім’я татарського походження і має близьке до арабського значення «світлий, блискучий».

Значення та характеристика імені Зухра

Аналіз буквеного складу імені Зухра характеризує носительку як жінку з розвиненою інтуїцією, самовпевнену, владну, сильну, але зарозумілу і полохливу. Вона непостійна в своїх почуттях, перебуває в нервовому напруженні. Шанує закон і мораль.

Зухра – класичний екстраверт. Вона легко збудлива і непередбачувана у своїх вчинках. Буває нав’язливою і навіть настирливою. З дитинства Зухру відрізняє примхливість і імпульсивність, вона вміє маніпулювати людьми і добиватися бажаного, активна і комунікабельна. Старанна учениця, у навчанні досягає успіхів завдяки своїй наполегливості і працьовитості. З дитинства прив’язана до батька.

Зухра легко прощає образи, довірлива. У теж час, ця жінка часто дружить з потрібними і корисними для неї людьми. Зухра цінує комфорт, як фізичний, так і душевний. Носій імені вірна і турботлива дружина, буває надто ревнива і підозріла. Їй важливо відчувати, що її цінують, вона залежна від похвали. Зухре складно дається взаєморозуміння: вона завжди впевнена, що краще знає, що саме потрібно її близьким, хоча це не завжди є правдою. Володіє почуттям гумору, але може бути і саркастичній.

Зухра – цілеспрямована людина. Оскільки прагнення до чого-то є сенсом її життя, вона поспішає ставити перед собою все нові і нові цілі. Жінка наполеглива, старанна і працелюбна, є надійним партнером у бізнесі і відданим другом у житті. Зухра – людина слова. Самореалізація, успішність, достаток і матеріальна незалежність дуже важлива для носійки імені. Вона амбітна, володіє талантом лідера, заповзятлива. Не боїться починати нову справу і успішно розвиває його. Смілива і діяльна Зухра часто готова невиправдано ризикувати заради своєї мети. Володарка імені може займатися наукою, журналістикою, юриспруденцією, політикою.

Зухра відрізняється проникливістю, тверезим поглядом на життя, у неї розвинена інтуїція. Вона справедлива і принципова, насилу прощає недоліки іншим людям. Сама ж буває надто горда егоїстична.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Зухрушка, Зухрушечка, Зухренок, Зухруша, Зухриша

Скорочений

Зухрик

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

халцедон

Метал

платина

Рослини

верба, мак

Тотемна тварина

яструб

Риси характеру

яскравість, примхливість, обособленость

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Зухра Буракаева (башкирська письменниця, перекладачка, сценарист та режисер), Зухра Курбанова (заслужений Майстер Спорту Росії з Кьокусінкай), Зухра Сухорукова (музикант – педагог), Зухра-ханум Идрисова (керівник відділу благодійності при Духовному управлінні мусульман), Зухра Абдул (прозаїк, філолог-русовед, мережевий журналіст), Зухра Каббара (виконавчий директор мережі салонів краси), Зухра Шарифуллина (співачка)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: