Зіля – значення і походження імені

Історія походження імені Зіля

Ім’я Зіля або Зилия, Зіла, Зиляна має арабське коріння. Хоча зараз воно більш характерна для культурної традиції найменування дівчаток у Середній Азії, але в свій час вийшло з арабської мови і в Середні століття зустрічалося на Близькому Сході досить часто.

Ім’я вважається сприятливим для мусульманок, тобто має гарне правильне значення. Завдяки цьому ім’я Зіля стало поширюватися в мусульманському середовищі. Дуже рідко, але все ж зустрічається в Туреччині, країнах Близького Сходу, в Європі. Звичайно, найчастіше це поширене ім’я можна почути у татар, башкир, серед народів колишніх радянських республік Середньої Азії, рідко на Кавказі.

У Україні Зіля вважається відомим татарським ім’ям, тому що дуже популярно у цієї національності. Яскраве, дзвінке ім’я прославилося своїми знаменитими володарками. У імені Зіля затребуване майбутнє, т. к. дуже багатьом батькам подобається милозвучне і ніжне ім’я з хорошим значенням.

Значення та характеристика імені Зіля

“Zila”, “zilia” з арабської мови перекладається як “світла”, “випускає світло, сяйво”, “сяюча”, “промениста”. І дійсно маленька Зіля – це сонячний зайчик, вогник щастя і радості в домі. Дуже дзвінка, гучна, жвава – не сидить на місці. Зростає непосидючій, десь навіть норовливої, але в цілому клопоту не доставляє.

Зате яскравий і невгамовний характер Зіли допомагає їй стати зіркою шкільної, бути лідером і заводієм, мати багато друзів і цікавих знайомств. Вчитися намагається Зіля добре, але навчанні може заважати занадто жвавий характер, відсутність сили волі. Зіля активний і цілеспрямований дитина: задумала – зробила! Але посидючості в навчанні і монотонних справах, що вимагають уваги і копіткої праці їй не вистачає.

Зіля буває дуже різносторонньо обдарована природою: яскрава жіночна зовнішність або навіть фатальна краса, милий, веселий і енергійний характер, музикальність і ритмічність, акторський дар і почуття прекрасного – складно вибрати шлях. Тому часто буває, що Зіля пробує всього потроху, поки не визначиться, що в результаті “своє”. Завжди буде прагнути до творчості й спілкування з людьми в роботі. Рутину і монотонність, підвищену відповідальність і скрупульозність довгий час не витримає. Спорт, творчість, живе взаємодія з людьми – її стихія.

Гаряче серце Зіли часто її підводить. Вона схильна до самообману і зайвої довірливості. Дуже влюблива! Рідко відразу вдало одружується, не вміє вибирати чоловіків. Може стати жертвою зради, залишитися з дітьми на руках. Може кілька разів намагатися знайти любов, Зіля з тих “искательниц”, хто по 4-5 разів виходять заміж. Якщо не вийде, то намагається знайти втіху в дітях, творчості, улюбленому хобі та подорожі.

Іменини:

Ім’я не християнське, іменини не святкуються.

Зменшено-лагідний варіант

Ім’я не християнське, іменини не святкуються.

Скорочений

Зи, Ляля, Зіллі

За церковним

немає

Колір

  • блакитний
  • синій

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

лазурит, гематит

Метал

олово

Рослини

мак, волоський горіх

Тотемна тварина

білка

Риси характеру

активна, яскрава, відкрита

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Зіля Сунгатулліна – радянська оперна співачка, актриса, народна артистка Татарської АРСР; Зіля Аляутдінова – психолог, письменник, фахівець із сімейних відносин в ісламі, автор семінарів; Зіля Валєєва – колишня віце-прем’єр Татарстану, державний чиновник і діяч культури; Зіля Аипова – молода поетеса, автор громадянської і любовної лірики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: