Златослава – значення і походження імені

Історія походження імені Златослава

Ім’я Златослава — старослов’янське ім’я, яке було дуже популярним серед наших попередників. Походження імені нехитро. Це жіноча форма чоловічого імені Златослав. Вважається, що жінки, які носять імена, утворені від аналогічній чоловічій форми, за характером свого незалежні, сильні і сміливі.

Ім’я утворене від двох коренів — «злат» (золотий, сяючий) і «слав» (слава і прославлення). Значення імені — золота, славна, велична, прославлена.

Відомо, що у слов’ян імена Златослава і Златослав могли носити тільки діти, які відбувалися з багатих знатних сімей. Ім’я це було гідно тільки самих високородних дівчаток. Даючи його своїй дитині, батьки хотіли сформувати сильний і яскравий характер для дочки, а також підкреслити її аристократичне походження.

Вже багато пізніше ім’я ввійшло в побут простих селян, які нарікали своїх дочок Златославой, щиро вірячи в те, що це подарує їм щасливу долю і заможного нареченого.

Помилково вважається, що Злата і Златослава одне і те ж ім’я. Це не так, ці імена різні і самостійні.

Значення та характеристика імені Златослава

Жінка, що носить ім’я Златослава, дуже цінує себе і вимагає від оточуючих шанобливого ставлення. З вигляду вона може бути неприступною, зарозумілою і скритної, але це поведінка скоріше вимушене, з метою тримати людей на відстані. Ця жінка ретельно приховує свої прихильності і внутрішній світ. Вона не товариська і має вузьке коло друзів, але, як правило, це обрані люди, яким вона довіряє і може у всьому на них покластися.

Представниця імені дуже владна особистість. Вона легко підкоряє собі оточуючих, користуючись своїми здібностями. Вона любить наставляти, керувати і тримати все під своїм контролем. Можна навіть назвати її авторитарною, оскільки для неї важливо не тільки висловити свою думку, а й нав’язати його іншим, вважаючи, що вона єдино правильна. Златослава від природи лідер і прекрасний організатор, вміє оперативно вирішити проблему і знайти вихід з важкої ситуації.

Вона володіє чудовою інтуїцією і проникливістю, вміє розуміти інших людей.

Практично всі дівчата, які носять це незвичайне ім’я — це дуже сильні і самостійні особистості. Їм не потрібно чиєсь заступництво, оскільки вони зовсім не виносять залежати від когось психологічно або матеріально. Будучи ще зовсім молодими, вони досягають фінансової незалежності від сім’ї і в подальшому можуть надавати їм підтримку.

Найбільший недолік Златославы — її гордість. Вона буває дуже пихатий, пихате і уїдливою. В такі моменти здається, що перед вами зовсім незнайома людина. Але разом з тим, вона не злопам’ятною і не вміє довго злитися.

Будинки Златослава чудова господиня, у якій панують чистота і затишок. Жінка часто захоплена кулінарією, любить і вміє готувати вишукані страви. Вона гостинна, але не варто цим зловживати, оскільки у неї завжди дуже багато справ і планів, і гості засиділися її дратують.

У відносинах носителька імені буде вимогливою та інколи примхливою. Вона може витратити довгі роки в пошуках свого ідеалу. Але якщо знайдеться чоловік, який задовольнить всі її очікування, вона стане для нього надійною опорою і буде підтримувати в усьому. Якщо сім’я захоче відкрити сімейний бізнес, то він буде стабільним і процвітаючим.

Златослава завжди прагне до досконалості. У неї бездоганний смак, вона розбирається в мистецтві і красою, любить естетику, зневажаючи безталанність, простоту і погані манери. Дівчина з цим ім’ям вибере собі творчу професію або пов’яже своє життя з модою або психологією.

Іменини:

13 жовтня, 31 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Злата, Слава, Славушка, Златославонька, Златуша, Златославочка, Златославушка, Славушка, Славонька

Скорочений

Злата, Слава, Тоша, Лата

За церковним

Злата

Колір

  • синій

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

топаз і хризоліт

Метал

мідь

Рослини

чорна ялина

Тотемна тварина

сова

Риси характеру

організованість, скритність, чесність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Златослава Борисівна Каменкович ((1915-1986) уроджена Хачатурян; українська письменниця. Її роботи друкували в газеті «Піонерська правда» та журналі «Вогник».) Златослава (творчий псевдонім, ім’я при народженні – Світлана Столповская; російська актриса і співачка, продюсер проекту «Фабрика зірок»)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: