Зелімхан – значення і походження імені

Історія походження імені Зелімхан

Ім’я Зелімхан – мусульманське ім’я арабського походження, воно складається з двох частин: «Зелим» і «Хан». Обидві ці частини можуть використовуватися як самостійні імена.

Ім’я Зелімхан – мусульманське ім’я арабського походження, воно складається з двох частин: «Зелим» і «Хан». Обидві ці частини можуть використовуватися як самостійні імена.

Ім’я Хан зводять до тюркського нарицательному іменника «хаган», «хакан», «каган» – «володар», «правитель», «монарх». Цим словом позначали титули тюрки і монголи. В Ірані воно використовувалося як військове звання. Згодом слово «хан» перейшло в розряд власних імен, і тепер часто використовується як складова частина складного імені: Абухан, Самирхан, Аліхан, Назирхан.

Таким чином, ім’я Зелімхан можна тлумачити як «жорстокий правитель» або ж як «здоровий правитель», «незламний монарх».

Ім’я Зелімхан популярно в Чечні, а також поширене в арабських країнах, і скрізь, де живуть люди, що сповідують іслам. В Україні воно зустрічається рідко.

Значення та характеристика імені Зелімхан

У дитинстві Зелімхан нічим не відрізняється від інших дітей. Однак у нього міцне здоров’я, він практично не хворіє. У хлопчика також врівноважена нервова система, він не страждає істериками і капризами. Розплакатися малюк Зелімхан може тільки якщо сильно зголоднів. У школі хлопчик вчиться добре, але не систематично. Він тижнями нічого не робить, а потім надолужує згаяне за пару днів. Зелімхан чесний, не вміє брехати і викручуватися.

У Зелімхана, як правило, небагато друзів. Він дуже цінує товариські зв’язки, тому прагне зробити їх як можна більш міцними і щирими. Але цьому чоловікові іноді буває важко втриматися від критичних зауважень навіть в бік самих близьких і улюблених людей. Він може ненароком образити людину, і йому буває дуже важко визнати свою провину. Це робить відносини з Зелимханом напруженими і нестабільними.

Зелімхана дуже хвилює думка оточуючих. Він намагається виглядати в очах людей кращим, ніж є насправді. Йому важлива позитивна оцінка всіх дій. Зелімхан прагне повністю відповідати своєму оточенню: відвідувати популярні ресторани, носити модний одяг, придбати поширене авто. Навіть якщо йому щось не подобається або не по кишені, він все одно не захоче відставати і виділятися.

Зелімхан може страждати заниженою самооцінкою, навіть якщо він розумний, освічений і працьовитий. Тому йому важко будувати кар’єру. Зелімхан багато часу проводить в сумнівах і може втратити не один шанс. Як правило, чоловік з цим ім’ям вибирає класичні професії, стабільні і зрозумілі. Тут йому гарантоване просування по службі на основі сформованої системи оцінок.

Зелімхан не поспішає обзаводитися родиною. Спочатку він намагається забезпечити собі стабільний дохід, отримати освіту, зробити кар’єру. У сімейних питаннях Зелімхан консерватор. Він щиро вважає, що чоловік повинен забезпечувати дружину і дітей. Може навіть вимагати від дружини, щоб вона покинула роботу. При цьому він не буде ставитися до її домашньому праці як до чогось само собою зрозумілого. Зелімхан вміє бути глибоко вдячний за те тепло і затишок, які дружина створює для нього та дітей.

Іменини:

24 липня, 3 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Зелимханушка, Зелимушка, Зелимка

Скорочений

Зелим, Хан, Лім

За церковним

Зелімхан

Колір

  • сіро-блакитний
  • помаранчевий
  • білий

Планета

  • Земля

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

ляпіс-лазур, котяче око, агат

Метал

нікель

Рослини

горобина

Тотемна тварина

соловей

Риси характеру

консервативність, працьовитість, відповідальність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Зелімхан Муцо – політик; Зелімхан Бакаєв – співак; Зелімхан Темирсултанов – співак; Зелімхан Хайдаров – політик; Зелімхан Кадиров – старший син Ахмата Кадирова; Зелімхан Рейнатов – фотограф.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: