Онисія – значення і походження імені

Історія походження імені Онися

Ім’я Онися прийшла з давньогрецької мови і дослівно означає «доброчинна», хоча є трактування: «виконавча». Для української культури звичніше таке написання і вимова імені на відміну від ще однієї форми – Анісія.

Це ім’я православне, є у церковних календарях, а шанування стало можливо завдяки Анісії Солунской – святої мучениці, яка жила в Греції в третьому столітті. Протистояння язичників, в руках яких зосереджена влада, і послідовників Ісуса часто супроводжувалося трагедіями, людськими жертвами з боку останніх. Так і Анісія, присвятивши себе служінню Господу, прославившись добрими вчинками, постраждала за свою віру. Відмовивши римському воїну піти з ним на язичницьке свято, вона була убита. На Русі ім’я відоме з часів прийняття християнства.

Значення та характеристика імені Онися

Таємниця імені приховує стриману вольову натуру, старанну і працьовиту людину. Чітко розставляє пріоритети, здатна захоплювати інших людей своїми ідеями, але завжди приймає в розрахунок почуття оточуючих. Її дружелюбність і відкритість гарантують їй успіх серед колег, однодумців і друзів, дозволить без праці відчувати себе потрібною частиною великої компанії.

У дитячому віці Онися, не будучи яскраво вираженим лідером, все одно оточена підвищеним увагою і розташуванням старших до своєї персони, ніж однолітки. Гуманітарні науки їй даються настільки легко, що, можливо, вплинуть на вибір професії. Зазвичай непогано почуває себе юристом, нотаріусом, музейним працівником.

Батькам краще дати доньці можливість особисто знаходити заняття по душі. Зауваження стосується і спортивних, танцювальних секцій: варто відвести дівчинку в кілька різних. Таким чином, буде надана свобода вибору, а іноді деякі власниці імені виявляють амбіційність в отриманні спортивних досягнень.

Поступливість іноді не йде на користь самій носительці імені: часто щоб догодити і не суперечити батькам, Онися може вибрати абсолютно невідповідну сферу діяльності. Так вона втратить кілька років на набуття самостійності, пошук себе, душевної рівноваги й того заняття, якому варто присвятити життя.

Їй не властиві депресивні стани, але іноді вона впадає в легку меланхолію. Вона оцінить тактовність близьких, які нададуть деякий самотність у ці періоди смутку. А ось стан здоров’я завжди буде на висоті, що дозволить вести активний спосіб і не відмовлятися навіть від сміливих пропозицій, начебто гірського туризму. Легкі застуди в дитинстві і зниження імунітету – єдині проблеми дитячого віку, а от в подальшому можуть докучати захворювання нирок і сечостатевої системи.

Онися здатна розкритися в сімейному житті, віддаючи перевагу теплі, постійні відносини і вічні цінності. Відноситься до вибору супутника досить розважливо, цінуючи компаньонские, дружні моменти в спілкуванні. З появою дітей повністю розчиняється в них, ставши чудовою матір’ю. Цінує затишок і комфорт, завжди уважна до якості і легко забезпечить високий рівень життя для своєї сім’ї.

Іменини:

12 січня, 30 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Анисьюшка, Анися, Ася

Скорочений

Анісу, Аня, Оня

За церковним

Анісія

Колір

  • темно-зелений

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

онікс

Метал

залізо

Рослини

в’яз, чортополох

Тотемна тварина

свиристель

Риси характеру

емоційність, спокій, чуйність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Онися Товста (придворна дама (гоф-дівиця) Катерини I, можливо, вона була сестрою цариці Наталії Кирилівни Наришкіної, хоча в родоводах Наришкіних згадуються тільки брати), Онисія Болотіна (діячі революційного руху в Росії), Онисія Кольцова (сестра російського поета Олексія Кольцова), Онисія Булахова ((1831-1920) російська оперна співачка (сопрано)), Онисія Морозова (російська селянка з Ясної Поляни, відома тим, що в її домі часто бував Лев Толстой)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: