Султан – значення і походження імені

Історія походження імені Султан

Ім’я Султан сходить до арамейському речі šulṭānā, яке поширилося в арабській мові в значенні «влада». Довгий час «султан» означало владу взагалі, і в Корані це слово використовується саме в цьому сенсі. Проте вже через три століття слово набуває і друге значення: «світський могутній властитель». Султан не був імамом або іншим релігійним представником влади, вважалося, що його влада походить від бога, але сам він не є служителем культу. Зараз це ім’я перекладається і як «влада», і як «володар», але друге значення домінує. Ім’я Султан популярно, воно дуже поширене в ісламському світі і може бути частиною складових імен, в тому числі і жіночих. У Європі зустрічається рідше, хоча в Угорщині і Румунії існує родинне йому ім’я Золтан. Передбачається, що володар імені буде володіти владою над людьми, жити в достатку й пошані. Так називають не тільки старших хлопчиків, але і будь-якого з народжених малюків. Даючи таке ім’я дитині, батьки підкреслюють його особливий статус в сім’ї, який не пов’язаний з віком.

Значення та характеристика імені Султан

Таке потужне і гучне ім’я, як Султан, не може не відкладати відбиток на особу його власника. У дитинстві Султан примхливий, часто проявляє впертість, але хоробрий і дуже кмітливий. Він вміє дивитися на ситуацію масштабно, дивуючи батьків здатністю аналізувати навколишній світ і знаходити спонукальні мотиви людей. Для Султана дуже важливо лідерство, але він не любить панувати один — йому неодмінно потрібна свита.

З Султана виходить чудовий начальник, хоча він любить вміти складну систему заступників, і це часто підводить, так як він занадто їм довіряє.

Султан відрізняється сміливістю, але аж ніяк не безглуздям. Йому не властиво кидатися стрімголов у сумнівні авантюри, він хороший стратег і воліє заздалегідь прорахувати шанси на успіх. До Султана має сенс звертатися за порадою, але сам він рідко просить допомоги, бо впевнений у своїй інтуїції.

Він готовий піти на конфлікт із начальником, але тільки якщо розуміє, що досить сильний для перемоги. Султан шляхетний, він не буде мстити переможеного ворога, але і особливої жалю до нього не відчуває.

Султан любить дружину і дітей, він не надто ревнивий, хоча сам може подати привід для ревнощів. Для нього дуже важливий затишок у домі, стабільність, доброзичлива обстановка. Він хоче повертатися в спокійні будинок, де його люблять і чекають. Султан дуже любить своїх дітей, при цьому не переоцінює їх здібності, вміє тверезо оцінити перспективи кожного і не чекає від них чудес. Але мудра підтримка Султана, вміння спрямувати та окрилити, а також сильна батьківська любов допомагають їм досягти великих висот.

Султан не любить критики, для нього вона звучить образливо, навіть розуміючи, що не правий, він не готовий визнати помилки. З воістину королівським упертістю він буде відстоювати свою точку зору, навіть якщо сам з нею вже не згоден. Тому краще просто дати Султану інформацію, а правильні висновки він зробить сам.

Зазвичай Султан наділений від природи міцним здоров’ям і абсолютно не довіряє медицині.

Іменини:

не святкує

Зменшено-лагідний варіант

Султанчик, Султанушка, Султаник, Султашка

Скорочений

Султ, Сольт

За церковним

немає

Колір

  • темно-зелений

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

сланець, аметист

Метал

платина, ртуть

Рослини

дуб, селера

Тотемна тварина

лелека, жаба

Риси характеру

сила, впевненість в собі, розум

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Султан Кесен – найвищий чоловік у світі; Султан-Ахмед Габяшев – видатний радянський композитор; Султан Алі Кештманд – афганський політик; Султан Меджид Меджид огли Ефендієв – радянський і азербайджанський політик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: