Заур – значення і походження імені

Історія походження імені Заур

Іменем Заур називають хлопчиків найчастіше в Грузії, Абхазії, Азербайджані, Киргизії, Південної Осетії, Казахстані. Згідно з територією поширення походження назви пов’язують з арабськими, тюркськими, абхазькими, грузинським корінням.

Трактується Заур в різних мовах по-різному. У Грузії в стародавні часи існували імена — «саурмаг», «саурбек». Пізніше ім’я було перетворено на Савур, а далі в Заур. Перекладається буквально як «чорна правиця», «чернорукий», «могутній воїн». Однак має кілька непрямих значень:

 • темношкірий, смаглявий чоловік;
 • знатний воїн з чорною татуюванням на плечі;
 • працьовитий (той, кому не страшна важка, «чорна» робота);
 • грузинський цар (він же могутній воїн).

В Абхазії це ім’я трактують як «солдат». А в арабській версії — «блискучий», «сяючий», «знаменитий». Такі ж значення мають жіночі імена — Зорі, Заурат, Зуреш.

З історичної точки зору, ім’я Заур спочатку зародився в тюркських племенах. А потім вже в ході численних військових походів поширилося по іншим країнам.

Значення та характеристика імені Заур

Чоловік, що носить це ім’я, по характеру повністю відповідає історичним значенням слова Заур. Подібно воїну він — міцний, сильний, вольовий, енергійний. Його вправі можна назвати і «блискучим» людиною. Заур здатний домогтися великого кар’єрного зростання, стати відомим у своїй сфері діяльності. Адже він від природи трудоголік і справді не боїться важкої («чорної») роботи.

Досягти висот йому допомагає товариськість, відкритість, авторитет серед оточуючих. Крім того, Заур наділений хорошою інтуїцією. Вона допомагає йому уникати в житті брехливих, нещирих людей. З одного боку, він не терпить обману з боку близьких, з іншого — швидко прощає помилки. Але може з легкістю образити іншу людину. Тому що Заур — емоційна натура. Він запальний, темпераментний, чутливий. Заводиться з пів-обороту. Його може вивести з себе будь-яка дрібниця.

Непередбачуваний. Здатний на неординарні вчинки. Часто слід почуттям, а не розуму. Підприємливість, практичність дають йому можливість досягти великих успіхів у справах. Душевні пориви, фантазії, захопленість божевільними ідеями — стають причиною втрат професійних досягнень. Але здатність постійно рухатися, не сидіти склавши руки — допомагають Заура знову спіймати удачу за хвіст.

Заур — чоловік-добувач для своєї сім’ї. Але ніяк не господарник. Побут, виховання дітей його пригнічують. Дружина Заура повинна повністю взяти на свої плечі домашні обов’язки. Хоча сімейне вогнище, вірна дружина — важливі складові життя чоловіка з таким ім’ям. Він надійний, турботливий, люблячий сім’янин. Від жінки він вимагає покірність, тяжіє над нею. Часто нав’язує свої погляди, не залишає вибору.

Заур як справжній воїн, готовий захищати сімейну фортеця до останнього. Він витримає будь-які життєві труднощі.

З вигляду Заур завжди охайний, свіжий, підтягнутий. Він ретельно стежить за своєю зовнішністю, приділяючи цьому багато часу. Його турбота про себе нерідко межує з педантичністю.

Іменини:

не святкує

Зменшено-лагідний варіант

Зарик, Заурчик

Скорочений

Заза

За церковним

немає

Колір

 • зелений
 • чорний
 • коричневий

Планета

 • Меркурій
 • Сатурн
 • Уран

Стихія

 • вогонь

Камінь-талісман

алмаз

Метал

олово, уран

Рослини

дуб

Тотемна тварина

тигр

Риси характеру

хитрість, енергійність, рішучість, емоційність, працьовитість

Число імені

9,22, 18

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Заур Рамазанов – відомий футболіст з Азербайджану; Заур Рзаєв — військовий діяч; Заур Джибилов — герой Росії; Заур Кабісов — письменник і публіцист з Осетії; Заур Курамагомедов — чемпіон Росії з греко-римської боротьби, призер чемпіонатів Європи, Олімпійських ігор 2012 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: