Захар – значення і походження імені

Історія походження імені Захар

Ім’я Захар — коротка форма православного імені Захарія і його варіанти Захарій. Зазначимо, що повні форми у сучасності використовуються рідше. Ім’я Захарія походить від єврейського Зехарья (Зехарияху). Воно було вельми шановане серед євреїв, так як містить в собі згадка про Яхве, чи Єгові (саме так юдеї називали Творця, Панове). Найвідоміший носій цього імені в православному християнстві — батько Іоанна Хрестителя — Захарій. Він поважаємо і в ісламі, його ім’ям називають не тільки хлопчиків (Закір, Закарія), але і дівчаток (Закира). Ім’я поширене також у католицькому християнстві. Їм закидають хлопчиків у Грузії і Вірменії.

Значення та характеристика імені Захар

Як вже говорилося, слово «Захар» має давньоєврейські коріння і містить згадку про Яхве, Єгові. Лінгвісти наводять кілька варіантів перекладу: «Господь (Ягве, Єгова) згадав», «Божа пам’ять», «що пам’ятає Господа (Ягве, Єгову)». Зазначимо, що імен, що містять ім’я Творця, не так вже й багато, всі вони дуже шановані в народі. Семантика імені Захар означає, що чоловік все життя буде під наглядом Бога. По енергетиці воно несе в собі заряд любові, шани і поваги до всього живого. За наявності певних приголосних звуків ім’я характеризується як теплий і жіночне. Людина, що носить його, завжди буде відрізнятися від інших розвиненою інтуїцією, інтелектом, комунікабельністю і чутливістю.

Риси характеру Захара

Захар — добродушний, лагідний і людина незлобива. Багато людей характеризують його як благородну натуру. Він легко йде на поступки. Оточуючі люблять його, тому що він турботливий і уважний, чуйний і співчуваюча. Захар завжди допоможе, навіть якщо така жертовна допомогу йому збиток. Однак при цьому він читає багато моралей, з віком ця риса переростає в занудство. Чоловік з цим ім’ям ніколи не вимагає похвали за допомогу, навпаки, ніяковіє, якщо його дякують. Захар — альтруїст, він щедрий і безкорисливий. Люди користуються цими якостями, тому йому потрібно навчитися іноді твердо відмовляти. Він товариський і гостинний, притягальний для людей: в його домі часто збираються друзі. Відзначають, що Захар надто сентиментальний. У нього рівна життя: без різких падінь і злетів. Грунтовний і наполегливий Захар йде до наміченої мети занадто повільно. Він любить природу і мріє про возз’єднання з нею. Захар намагається вникнути в таємниці світобудови, знає рецепти народної медицини. Цей чоловік серйозний, гордий, навіть образливий, іноді він важкий на підйом. Захар часто бере участь у суспільному житті.

Сімейні та любовні стосунки Захара

Захар — активний і темпераментний коханець, жінок він воліє таких же. Секс і любов для нього взаємопов’язані. Він ні з ким не поділитися своїми романтичними перемогами. Жінок приваблює в Захарі, в першу чергу, не сексуальність, а добродушний характер. До вступу в шлюб він відчуває багато любовних розчарувань. Одружується Захар пізно, частіше він вибирає в дружини жінку з дитиною. Це пов’язано з тим, що він любить піклуватися про кого-небудь і плекати її. Тим не менш дружина в сімейному житті займає лідируючі позиції. Іноді він здається нестерпним, будучи дуже буркотливим чоловіком. Зраду коханої він ніколи не пробачить. Найчастіше у нього народжуються сини. Вихованням дітей займається сам, приділяючи їм максимальну увагу. Для них він — авторитет. Домосід Захар самостійно веде господарство, у нього золоті руки. Його присадибна ділянка — привід для гордості. Захар — хороший син, який любить як своїх батьків, так і батьків дружини.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Захара

Гуманітарні науки Захара не цікавлять, його з дитинства приваблює техніка. І він вибирає професію, пов’язану з нею. Захар може бути машиністом поїзда, автослюсарем або електриком. З нього вийде відмінний шофер, агроном або ветеринар. Також йому підходять професії, пов’язані з шаблонною роботою. З цього людини виходить відмінний бібліотекар або архіваріус. Захар — скромний і працьовитий працівник, не прагне до кар’єрного росту. Колеги його люблять за серйозність, обов’язковість і пунктуальність. Мрія Захара — рятувати людей. Якщо він зможе поєднати її з роботою — це буде найвища нагорода для нього. При наявності можливостей він може стати відмінним фермером, чудово ведуть своє господарство. У бізнесі в Захара не складається: його часто обманюють партнери.

Здоров’я Захара

У чоловіка з цим ім’ям задовільний стан здоров’я: він рідко звертається до лікарів, намагаючись лікуватися народними методами. Захар байдужий до алкоголю і наркотиків. З дитинства захоплюється спортом, однак з віком це проходить ентузіазм. У нього спостерігаються проблеми із зором: короткозорість або далекозорість, міопія, астигматизм — часті супутники. Йому слід оберігати себе від інфекційних захворювань, які можуть спричинити за собою ускладнення. Захар швидко стомлюється, отже, він схильний до нервового перенапруження.

Ім’я Захар для дитини

Дитина Захар дуже схожий на батьків. Він тихий, сумирний і покірний малюк. Лише іноді він буває примхливим, але батькам вдається впоратися з цими нападами. Він рано навчається відрізняти добрі вчинки від поганих. Сам по собі він дуже доброзичливий і м’якосердий, ніж навколишні і користуються. Захар — чутливий хлопчик, іноді гостро реагує на невдачі. Він урівноважений і впевнений у собі. Відзначають, що Захар дуже любить природу, тварин і птахів. В дитинстві хлопчик в силу свого характеру користується популярністю серед дівчат. У школі він завжди улюбленець вчителів. Товариші і друзі, яких у нього дуже багато, теж поважають його. Він кмітливий, старанний і посидющий учень, до того ж вміє вірно організовувати свою діяльність. Завдяки вродженим якостям, а саме логікою та інтелектом, йому краще даються точні науки.

Іменини:

22 січня, 2 лютого, 21 лютого, 24 лютого, 6 березня, 6 квітня, 12 квітня, 22 травня, 26 травня, 4 червня, 10 червня, 10 вересня, 18 вересня, 22 вересня, 3 листопада, 4 листопада, 5 листопада , 15 листопада, 30 листопада, 18 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Захарчик, Захарочка, Захарушка, Захаронька

Скорочений

Зах, Зак, Зака, Захер, Зара, Зарко

За церковним

Захарія

Колір

  • червоний

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

жовтий сапфір

Метал

ртуть

Рослини

каштан, мак

Тотемна тварина

кінь, сова

Риси характеру

доброта, товариськість, обов’язковість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Захарія – біблійний пророк Захарія – цар Ізраїлю, Захарія – батько Іоанна Хрестителя, Захарія Хризополитан – екзегет західної церкви XII століття, Захарія Схоластик – старохристиянський письменник, Захарія Саркаваг – вірменський історик, Захарій – папа римський, Захарій – новгородський посадник, боярин

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: