Еліна – значення і походження імені

Ім’я Еліна в історії

Найбільш поширена версія походження говорить про те, що це ім’я прийшло до нас із Стародавньої Греції. Необхідно уточнити, що стародавні греки вважали себе еллінами, адже вони називали свою країну не Греція, а Еллада.

За другою версією вважається, що Еліна є формою давньоєврейського імені Ель і бере свій початок в Ізраїлі.

Є й така версія, що це ім’я з’явилося в Скандинавії і є словоформой ім’я Олена.

А також, зустрічається варіант, що ім’я з’явилося після революції і розшифровується як Електроустановка + Індустріалізація.

Святих покровителів у Еліни немає, тому при хрещенні їм дається інше ім’я, найчастіше – Олена.

Значення та характеристика імені Еліна

Ми вже розібрали, що ім’я має як мінімум чотири версії свого походження, відповідно і значення у нього різні.

З давньогрецької Еліна перекладається як “гречанка” (тобто мешканка Греції) і має чоловічу форму імені – Еллін. Також вважається, що ім’я Еліна походить від давньогрецького Еліана.

В Ізраїлі ім’я вважається формою імені Ель і означає “життя, дана Богом”.
По тлумаченню Скандинавії Еліна є варіантом імені Олена і означає “сяючий”, “факел”, “світло”.

Революційний варіант має право на життя, але швидше за все імені просто вирішили дати нове тлумачення.

Характер Еліни

Незважаючи на те, що у імені Еліна м’яке і мелодійне звучання, характер зовсім не м’який. Еліна лагідна, мрійлива, але в той же час вона різка, вимоглива і трохи цинічна. Еліна дуже відповідальна і акуратна, тому вона вимагає від оточуючих того ж. Вона прекрасний співрозмовник, який не тільки уважно вислухає, але заглядає в проблему і дасть пораду. Еліна чарівна і різнобічна особистість, здається, що вона може говорити на будь-яку тему. Для Еліни характерна гостра інтуїція, яка завжди допомагає їй у житті. Вона дуже обидчива і приймає все близько до серця, але вона зовсім не злопамятна і здатна пробачити кривдника. Дівчина з цим ім’ям елегантна, володіє бездоганним смаком і вміє подати себе в суспільстві. В силу своєї емоційності Еліна може дати обіцянку, а потім перейматися цим, але все ж робить обіцяне. Вона не терпить наказів, а сприймає тільки спокійний, розважливий розмова. У неї багато подруг, але відкритися може далеко не всім з них і ніколи не буде обговорювати з ними своє інтимне життя.

Сім’я і любов Еліни

З Еліни виходить хороша дружина і прекрасна господиня. Їй не важливо, чи узаконені відносини, їй важливо наявність поруч вірного та люблячого супутника. До вибору чоловіка підходить з усією уважністю і вимогливістю, які їй притаманні. Вона ставить високі рамки, але і сама відповідає їм. Еліна ніколи не пробачить зраду, вона цінує вірність і порядність і ніколи не буде ділити свого чоловіка з ким-небудь. Чоловікові Еліни невимовно пощастило, адже вона буде радувати його своїми шедевральними кулінарними стравами і підтримувати порядок в домі. Еліна прагне до спокою і гармонії, тому намагається уникати сварок і згладжувати конфлікти. Вона ревнива, але не буде докучати цим свого чоловіка, в свою чергу, він не повинен давати приводів для цього. Домашні обов’язки Еліна вважає за краще ділити навпіл, не рахуючи що побут завдання виключно жінки. Вона цінує рівноправність, але негласно визнає свого чоловіка лідером.

Еліна дуже любить дітей, але не поспішає обзаводитися своїми, адже вона вважає, що до всього треба підходити раціонально і планувати наперед. Своїх дітей вона нещадно балує і шалено любить.

Кар’єра Еліни

У Еліни багата уява і широкий політ фантазії, тому професію вибирає собі під стать. З неї вийде відмінний художник, письменник або сценарист. Для неї пріоритетно те, що пов’язане з творчістю. Еліна хороший слухач і тому може досягти успіхів у кар’єрі психолога. Такі риси, як відповідальність, пунктуальність і досягнення поставлених цілей, безумовно допоможуть їй у роботі. Еліна визначається з вибором професії ще у школі, вона твердо знає чого хоче і нічого не заважає їй на шляху до своєї мети.

Здоров’я Еліни

Еліна відрізняється міцним здоров’ям, хіба що іноді підхоплює застуду. Еліна терпляча і не дратується через дрібниці, тому з нервовою системою у неї все в порядку. Еліні варто загартовуватися і займатися спортом, щоб підтримувати свій імунітет. Іноді у Еліни можуть бути незначні проблеми з обміном речовин, але своєчасне звернення до лікаря допоможе вирішити проблему. Вона дуже емоційна і їй потрібно вихлюпувати негативні емоції щоб уникнути зриву, для цього найбільш підійде баскетбол або плавання.

Ім’я Еліна для дитини

Маленька Еліна вже з дитинства вимоглива, що іноді призводить до конфліктів з батьками. Їм варто згладжувати гострі кути і спілкуватися з дівчинкою спокійно, без ультиматумів і криків. Вона добра і дуже любить тварин, чудовим рішенням буде їй завести пухнастого друга. Маленька Еліна завжди говорить те що думає і не обманює батьків, при правильному вихованні вважаючи їх кращими друзями. Дівчинка допомагає матері по господарству і не лінується. Цінує справедливість і виконання обіцянок.

В школі вчиться добре, вона ладнає з викладачами і глибоко вивчає предмет. У неї багато друзів серед однолітків, які прислухаються до її думки.
Еліна трохи егоїстична, але якщо батьки серйозно підійдуть до питання про виховання, всі негативні риси зійдуть нанівець.

Іменини:

23 квітня, 22 травня, 20 червня, 31 липня, 13 серпня, 18 серпня, 23 вересня, 4 листопада, 9 листопада, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Елиночка, Еличка, Елюшка, Ельчки, Еленка, Ленчик, Линочка, Линушка

Скорочений

Еллі, Еля, Олена, Олена (Олена), Ліна, Лінка

За церковним

Олена

Колір

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

чорний опал, смарагд

Метал

залізо

Рослини

верба, мімоза

Тотемна тварина

пелікан

Риси характеру

елегантність, щирість, сердечність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Еліна Гаранча – латвійська оперна співачка, Еліна Данієлян – вірменська шахістка, Еліна Суні – російський сценарист і режисер

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: