Заїра – значення і походження імені

Історія походження імені Заїра

Ім’я Заїра має арабське коріння. Це форма чоловічого древнеперсидского імені Заїр. Ім’я має кілька тлумачень.

Одна версія свідчить, що ім’я Заїра походить від перського «زائ”رة», і перекладається як «гостя», «прочанка», «відвідує святі місця». Інша версія відносить ім’я Заїра до дагестанскої мови, де воно перекладається як «яскрава», «прекрасна».

Ім’я Заїра широко поширене в мусульманських країнах, Казахстані, Татарстані, і скрізь, де мешкають прихильники ісламу. Також воно користується популярністю в країнах Європи: Франція, Італія, Іспанія.

Популяризації цього імені в Європі сприяв класик французької літератури Вольтер, написав у XVII столітті трагедію «Заїра». Головна героїня драми – юна француженка Заїра – потрапляє в полон до єрусалимського султанові Оросману. Між ними спалахує любов, але інтриги при дворі султана і релігійні почуття Заиры стають нездоланною перешкодою на шляху до щастя закоханих. Повіривши наклепові, Оросман вбиває Заїру з почуття ревнощів, а потім, дізнавшись правду, вмирає сам з почуттям глибокого каяття.

Значення та характеристика імені Заїра

З раннього дитинства Заїра наділена гострим почуттям справедливості. Вона завжди заступається за слабкого, не забуває образи, завдані їй. Заїра дуже серйозно ставиться до навчання. Навіть якщо який-небудь предмет їй не по душі, вона докладе всіх зусиль, щоб його освоїти.

Заїра дуже відповідальна людина, завжди доводить до кінця розпочату, принципова. Готова відстоювати свою точку зору до останнього, навіть якщо не зовсім права. Іноді Заїра злопамятна, але в основному товариська і доброзичлива. Вона любить перебувати в центрі уваги, але друзів вибирає ретельно. Заїра цінує не тільки увага, але і поради досвідчених людей, вважає за краще вчитися на чужих помилках.

Заїра дуже талановита. Їй подобається мистецтво: моделювання, живопис, скульптура, архітектура. В обраній сфері вона легко досягає успіху, завдяки природженому наполегливості, впевненості в собі, сконцентрованості. Допомагає їй і вміння підлаштовуватися під ситуацію, заводити і підтримувати стосунки з потрібними людьми. При цьому Заїра не любить заглядати далеко в майбутнє, прораховувати, будувати плани, вона воліє жити сьогоднішнім днем. Графіки, регламент, терміни не для неї. Їй потрібна свобода дій, творча свобода, час на пошук.

Заїра уважно стежить за своєю зовнішністю, і не відчуває нестачі шанувальників. Але побудувати стосунки з чоловіком їй не так просто, як здається на перший погляд. Незважаючи на свою цілеспрямованість, Заїра добра і чутлива натура. Вона шукає партнера позитивні якості навіть там, де їх немає. Тому швидко розчаровується, довго переживає розрив, аналізує помилки. Заміж Заїра виходить тільки з великої любові. Вона дбайлива і вірна дружина, яка може пожертвувати всім заради сім’ї. Але чоловік повинен не тільки відповідати її ідеалу справжнього чоловіка, але і оточити Заїру турботою і любов’ю. Їй важливі знаки уваги, дорогі подарунки, подорожі, регулярні виходи в світ.

Заїра володіє прекрасним смаком, що дозволяє їй стати законодавицею моди в своєму колі. Завдяки постійній турботі про себе, вона завжди відмінно виглядає, тому може змінювати вбрання та стилі у відповідності з настроєм.

Іменини:

14 травня, 17 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Заирочка, Заиронька, Заирчик

Скорочений

Заї, Ра

За церковним

Заїра

Колір

  • чорний
  • оливковий
  • свинцевий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

магнетит, обсидіан, онікс, халцедон

Метал

свинець

Рослини

кипарис, мандрагора

Тотемна тварина

верблюд, черепаха

Риси характеру

справедливість, наполегливість, доброта, чутливість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Заїра Амінова – поетеса з Дагестану; Заїра Нара – аргентинська модель; Заїра Габуева – заслужений працівник освіти РФ; Заїра Гатагажева – художник-модельєр; Заїра Косико – балерина; Заїра Омарова – співачка з Дагестану; Заїра Магомедилова – дизайнер, глава школи модельєрів «Grata»; Заїра Бейсебаева –журналістка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: