Марат – значення і походження імені

Історія походження імені Марат

Ім’я Марат бере початок від арабського прикметника «бажаний». Спочатку воно було поширене серед татар. Їм батько нарікав довгоочікуваного сина. Пізніше ім’я стало популярним на території СРСР завдяки Жан-Поля Марата — одного з видних політичних діячів епохи Французької революції. Цікаво, що Марат — це його прізвище, що походить від французького слова, що перекладається як «болото». Деякі вчені-ономасты вважають, що ім’я Марат є трансформацією мусульманського імені Мурад (Мурат). А на догоду ідеям комунізму радянські люди стали співвідносити його з ім’ям революціонера. Таким чином, ім’я Марат є квінтесенцією двох значень: традиційного мусульманського і радянського.

Значення та характеристика імені Марат

Марат завжди дивує своїх батьків неординарними вчинками, бажаннями, захопленнями. Він любить лишатися один, віддаючись мріям. Хлопчик дуже миролюбний, не вступає в конфлікти з однолітками. Марат вчиться легко, швидко запам’ятовуючи матеріал. Більше йому подобаються творчі завдання. Він відвідує музичну школу і спортивні секції. Буває, що він занадто часто змінює свої захоплення. З дитинства цей чоловік небагатослівний, любить говорити тільки по справі. Марат стає товариським лише по мірі дорослішання, тому справжніми друзями він обзаводиться до зрілості. У нього своєрідне почуття гумору, яке не залишає нікого байдужим.

Марат — обов’язковий співробітник. Серед колег він відрізняється працьовитістю і пунктуальністю. Марат не прагне йти вгору по службових сходах. У нього є комерційна жилка: його власний бізнес рідко прогорає. Однак він не любить довго займатися чимось одним: йому потрібна часта зміна діяльності.

Це дуже турботливий чоловік, іноді його опіка доходить до нав’язливості. Він привабливий і харизматичний чоловік, навколо нього завжди багато жінок, але він не користується цим. Часто він довго не робить пропозицію своїй обраниці, вважаючи за краще жити з дівчиною без реєстрації шлюбу. Марат не дуже господарський, тому турботи про господарство зазвичай бере на себе його дружина, хоча йому подобається допомагати їй у вільний час.

Марат — підтягнутий чоловік, проте йому ще з дитинства варто звернути увагу на опорно-рухову систему. Батькам потрібно привчати його до фізкультури: занять плаванням, тенісом або атлетикою. Іноді він зловживає алкоголем і тютюном, що негативно позначається на здоров’ї.

Іменини:

17 серпня, 6 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Маратик, Мараточка, Маратушка, Маратонька

Скорочений

Маратка, Марік

За церковним

Марат

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

агат

Метал

залізо

Рослини

кипарис, базилік

Тотемна тварина

крокодил

Риси характеру

доброзичливість, комунікабельність, обережність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Марат Самсонов ((нар.1925) Народний художник Росії, академік Російської академії мистецтв), Марат Жыланбаев ((нар.1963) семиразовий рекордсмен Книги рекордів Гіннесса. Марат Жыланбаев є єдиною людиною планети, поодинці пробежавшим найбільші пустелі Азії, Африки, Австралії та Америки. Марафонець, майстер спорту міжнародного класу. Почесний громадянин Казахстану. Кожен пробіг був довжиною не менше 1 200 кілометрів), Марат Башаров (російський актор театру і кіно), Марат Іванович Казей (1929 – 1944) білоруський і радянський піонер-герой, юний червоний партизан-розвідник, Герой Радянського Союзу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: