Зарема – значення і походження імені

Історія походження імені Зарема

Жіноче ім’я Зарема має кілька теорій походження. Одна з найпопулярніших версій – тюркське походження імені, з тюрки воно перекладається як «червона зоря».

Друга версія – радянське походження імені Зарема. Після революції 1917 року в СРСР розквітла мода на абревіатури і неологізми, торкнулася вона і імен. Особливо поширені такі імена були серед російського, українського і татарського народів. Так ім’я «Зарема» є абревіатурою гасла «за революцію світу».

Ще за однією з версій, ім’я Зарема складено з давньоперських слів «Зар» – «сяйво», іноді – «золото» і «емма» – великі золоті прикраси (корона, наприклад). У такому разі ім’я набуває значення «сяюча (золота) корона».

Є теорія арабського походження імені. Але його немає, ні в арабському, ні турецькому, ні перською мовами, які є основним джерелом мусульманських імен. З арабської близьке за звучанням слово «зарима» перекладається як «принижена, покірна», це літературне, мало вживане в живій мові слово. Слово чоловічого роду «зарим» має значення «пожежа», «те, що спалив вогонь», «займання вогню». Але переводити ім’я Зарема з арабської було б не правильно, оскільки це не однакові слова, а значить не можуть мати одне значення.

Значення та характеристика імені Зарема

За звучанням ім’я Зарема характеризує носительку як сильну, яскраву оптимистку, яка вміє радіти життю. Правда, що має кілька жорсткий характер. А ось буквений аналіз не настільки однозначна. Господиня імені хоч і володіє хорошою інтуїцією, прониклива, самовпевнена, сильна і владна особистість, але не позбавлена сумнівів, перебуває в постійному напруженні. Тим не менше – вона життєстійка і життєлюбна, працьовита і турботлива.

До позитивних характеристик імені відносять вміння переконувати і навіть маніпулювати людьми і подіями на користь собі. Вона швидко орієнтується в ситуації, приймає рішення і втілює в життя свої ідеї. Ця жінка розумна і організована, їй під силу одночасно контролювати кілька абсолютно різних напрямків діяльності, вона легко оговтується після поразок, прощає образи. У теж час, Зарема на шляху до мети не оглядається на закони і правила, завжди йде до кінця. Вона не виносить тиску, контролю і обмежень, обидчива. Більше того, сильна і вольова, вона сама здатна пригнічувати і підкоряти.

Зарема володіє практичним розумом, мислить логічно і тверезо. Вона йде на ризик, тільки якщо результат прорахований і передбачуваний. Це цілеспрямована і прагматична жінка. Їй властиві владність і деяка частка егоїзму, здатна на шантаж. Але всі ці якості не применшують її чарівності і здібності чарувати. Не обмежує свободу близьких, чекаючи взамін того ж. Довіряє і вимагає довіри. Домігшись бажаного, Зарема стає спокійної, умиротвореної і навіть доброю.

Зарема добре обучаема і наполеглива, тому навчання дається їй легко, але вона може домагатися високих оцінок і тиском або маніпуляціями. Рідко дружить з однолітками, їй важлива спільність інтересів, але назвати її постійною прихильностях не можна.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Заремочка, Заремушка, Заремонька, Заремчик, Зарочка, Зарушка, Заронька

Скорочений

Заремка, Зара, Зоря, Рема

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

рубін

Метал

олово

Рослини

кипарис, троянда

Тотемна тварина

змія

Риси характеру

прагматичність, загострене самолюбство, цілеспрямованість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Зарема Катушева ((нар.1954) – український політик, у 2007-2009 роках була заступником міністра праці та соціальної політики України), Зарема Дзагоєва (дівоче прізвище – Алаєва; танцівниця осетинського ансамблю «Аланія»), Зарема Бутаева ((нар.1971) російський громадський діяч, міністр культури Дагестану (з 2013 року), має звання «Заслуженого працівника культури РД»), Зарема Ирзаханова (чеченська співачка), Зарема Бияшева (казахська біолог, науковий керівник, автор навчальних посібників та понад 80 публікацій)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: