Заміра – значення і походження імені

Історія походження імені Заміра

Ім’я Заміра має кілька версій походження.

Східна версія стверджує, що ім’я Заміра з’явилося ще в санскриті, а пізніше було запозичено арабськими мовами: перською, татарським, казахським, башкирським та ін. З санскриту Заміра перекладається як «мрія». У перській воно має значення «грає на сопілці», в татарській – «совість», «честь», в казахському – «розум», «думка». Існує також арабське чоловіче парне ім’я Замір.

Слов’янська версія, в свою чергу, наполягає на тому, що ім’я Заміра має праслов’янські корені. Це скорочений варіант давнього імені Заремира. Перша частина імені – «зоря», друга – «світ». Виходячи з цього ім’я Заміра може означати «народжує світ», «початок всесвіту».

Прихильники третьої версії вважають, що ім’я Заміра з’явилося в часи СРСР, коли в моді були революційні імена-гасла. Так, Заміра можна розшифрувати як «За мир!».

Ім’я Заміра широко поширене серед мусульман, особливо татар, башкирів і казахів. В Україні воно зустрічається рідко.

Значення та характеристика імені Заміра

У дитинстві Заміра спокійний і врівноважений дитина. Вона не любить, коли її до чогось примушують. Замиру потрібно вмовляти і заохочувати, тільки тоді вона погодиться зробити те, що їй не зовсім до душі. Дівчинка занадто правдива, ніколи не приховує нічого від оточуючих. У неї добре, чуйне серце. Заміра приносить додому бездомних тварин, друзі і приятелі постійно звертаються до неї за допомогою. Успішність Замиры в школі залежить від ставлення до предмету, якщо урок їй по душі, Заміра намагається, якщо ні, мотивувати її відміткою не вийде.

Заміра дуже любить своїх батьків, багато часу проводить в сім’ї. Батьківський дім для неї – це найкраще місце для релаксації. Тут вона може зібратися з думками, відпочити, прийняти складні рішення.

Заміра дуже любить своїх батьків, багато часу проводить в сім’ї. Батьківський дім для неї – це найкраще місце для релаксації. Тут вона може зібратися з думками, відпочити, прийняти складні рішення.

Заміра працелюбна, прагне фінансової незалежності від батьків, часто починає працювати і паралельно вчиться. У неї легко виявляються задатки лідера. Заміра здатна згуртувати колектив і повести його до мети. Вона стає відмінним керівником, може реалізувати себе в бізнесі. З Замиры вийде хороший психолог, людей вона бачить наскрізь, але щоб освоїти цю професію, дівчині потрібно навчитися делікатності і відмовитися від надмірної чесності.

Заміра цінує стабільність в житті і стосунках. Вона ніколи надовго не їде з дому, не любить переїжджати або міняти роботу. Чоловіка Заміра вибирає довго і ретельно. Їй потрібен надійний, відданий чоловік, чесний і працьовитий. З ним вона готова побудувати щасливу сім’ю, і навіть розлучитися з роботою, щоб повністю присвятити себе вдома. Вона віддана мати, але до дітей вельми вимоглива і сувора. Багато часу і сил витрачає на освіту і розвиток.

Іменини:

5 березня, 8 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Замирочка, Замиронька

Скорочений

Замирочка, Замиронька

За церковним

Заміра

Колір

  • синій
  • темно-зелений

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

сапфір, місячний камінь

Метал

уран

Рослини

вишня

Тотемна тварина

антилопа

Риси характеру

чуйність, працьовитість, правдивість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Заміра Рахманова – борець греко-римського стилю, чемпіонка Європи; Заміра Колхиева –актриса; Заміра Джабраїлова – провідна модель будинку моди Firdaws»; Заміра Слєпцова – художник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: