Заліна – значення і походження імені

Історія походження імені Заліна

Ім’я Заліна, як і більшість імен, має кілька версій походження.

Перша версія відносить ім’я Заліна до сім’ї арабських імен. З перської воно перекладається як «народжена золотом». Так його трактують переважно казахи і татари. У осетин ім’я Заліна є варіантом імені Зарину – «співунка».

Друга версія стверджує, що ім’я Заліна – європейське ім’я. Тут також існує декілька трактувань значення. Одні вчені вважають, що Заліна це варіант звучання жіночого імені Саліна, яке в свою чергу є варіантом імені Селіна, висхідного до давньогрецького Селену. Селена була богинею місяця. Тому ім’я Заліна прийнято тлумачити як «місячне світло», «місячне сяйво».

Можливо, ім’я Заліна – сучасне ім’я, яке походить від прізвища Салінас. Ця прізвище поширена серед католиків: чилійців, іспанців, кубинців, аргентинців. Перекладається як «солона», від іспанського слова «salina». А вимова імені через «з» – це українська інтерпретація, обумовлена фонетичними законами мови.

У Україні ім’я Заліна зустрічається рідко, більш широке поширення воно отримало на Сході.

Значення та характеристика імені Заліна

У дитинстві Заліна дуже активна і сповнена цікавих та іноді небезпечних, ідей. Вона постійно десь бігає, дружить з хлопцями, приходить додому з побитими колінами і в порваному одязі. За уроки дівчинка сідати тільки тоді, коли їй загрожує двійка в чверті і домашній арешт. У її гардеробі навряд чи вдасться знайти плаття або стрічки, це справжній шибеник.

Поступово Заліна стає більш жіночною, вона все частіше одягає сукні, стежить за собою. Але це не означає, що Заліна втратила свій хлоп’ячий запал. Вона з радістю катається на велосипеді, ходить у походи, може зайнятися боротьбою або самбо. Друзів серед чоловіків у Залины завжди більше, ніж серед жінок. Вона цінує їх за відвертість, не вміння інтригувати, інтелект.

Заліна любить проводити час вдома. Вона рано покидає батьків і вибирає невелику, але затишну квартирку, де все буде зроблено в її смаку. Це справжнє притулок, куди приємно повернутися після довгої подорожі або гучної вечірки. Гостей дівчина запрошує рідко, зате сама любить ходити в гості, завжди приносить господарям оригінальний подарунок, знайдений на блошиному ринку або зроблений своїми руками.

До роботи Заліна відноситься легковажно. Вона не прагне побудувати кар’єру, їй подобається міняти напрями діяльності. Часто, вступивши на одну спеціальність, Заліна швидко змінює думку, кидає навчання і влаштовується на роботу. Потім йде вчитися знову, але вже іншої професії. Ще частіше вона взагалі вибирає роботу, не пов’язану з отриманим освітою, керуючись миттєвим поривом або інтересом. Вона може працювати барменом, офіціанткою, секретарем, екскурсоводом, продавцем. Головне, щоб робота не займала багато часу і сил і приносила хоч якийсь дохід.

Незважаючи на те, що Заліна оточена чоловіками, вийти заміж їй досить складно. Чоловіки-друзі не сприймають її як майбутню дружину. Коли Заліна це усвідомлює, вона починає вести себе більш жіночно, намагається змінити коло спілкування. У чоловіків вона вибирає веселого, життєрадісного чоловіка, який не стурбований фінансовим добробутом і кар’єрою, а згоден жити скромно, але в своє задоволення. Діти дуже люблять Заліни, з ними вона легка і ненав’язлива.

Іменини:

7 квітня, 21 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Залиночка, Залинушка, Аліночка, Алінка

Скорочений

Заля, Аля

За церковним

Зоя

Колір

  • пурпурний

Планета

  • Земля

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

смарагд, топаз

Метал

залізо

Рослини

гіацинт

Тотемна тварина

корова

Риси характеру

легковажність, товариськість, задорность

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Заліна Шамова – співачка; Заліна Маргієва – спортсменка; Заліна Шавлохова – актриса; Заліна Хугати – міністр Південної Осетії; Заліна Куразова – баскетболістка; Заліна Хайрудинова – тенісистка; Заліна Хадикова – письменниця; Заліна Джиоєва – вчений-скіфолог; Заліна Елоева – пластичний хірург.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: