Зайнаб – значення і походження імені

Історія походження імені Зайнаб

Ім’я Зайнаб — одне з найбільш популярних серед сповідують іслам. Є кілька версій походження цього імені, швидше за все, воно склалося з кількох різних жіночих імен, схожих за звучанням. Деякі фахівці вважають, що назва походить від арамейського кореня «зейни» — прикраса. У цьому випадку Зайнаб можна перевести як «прикрашена». Можливо, ім’я прийшло з перської та позначає «юна красуня».

Є версія, що основою імені стало назва зозулі арабською — «зайнап». Крім цього, вчені припускають, що назва походить від виразу «дебела, здорова, пишна». У будь-якому разі, ім’я Зайнаб вказує на безсумнівну фізичну красу його власниці. Причиною особливої популярності цього ім’я стало те, що воно дуже подобалося пророку Мухаммеду — він дав це ім’я двом своїм денам, імена яких вважав немилозвучними і неналежними для мусульманок.

Зайнаб може звучати як Зейнаб, Зайнабия або Заенап в залежності від мови і місцевості.

Так називають дівчаток богобоязливі батьки, які бажають бачити свою дочку привабливою і благочестивою.

Значення та характеристика імені Зайнаб

У дитинстві Зайнаб весела і рухлива, у неї завжди чудовий настрій та безліч планів. Зайнаб обожнює школи, але навчання аж ніяк не головне в її житті. Їй подобається бути в центрі уваги, вона любить галасливі ігри та змагання. Зайнаб зовсім необов’язково бути відмінницею, вона відноситься до власних успіхів легко, але і невдачі її не сильно засмучують.

Зайнаб дуже прив’язана до батьків, для неї дуже важливо, щоб між ними були хороші відносини.

З дитинства вона любить галасливі свята і вечірки, але в складних обставинах вона моментально збирається, і від веселої райської пташки не залишається сліду. Вона вміє швидко приймати рішення, готова йти наперекір громадській думці і не стане танцювати під чужу дудку.

Супутника життя вона вибирає швидко і рідко помиляється, так як слухається в цьому свою прекрасну інтуїцію. Її обранцю ніколи не буде нудно, у выдумщицы Зайнаб мільйони ідей, чим зайнятися і як провести час. В її хаті весело і цікаво, Зайнаб чудово готує і вміє зробити красивим навіть саме скромне житло.

З дітьми Зайнаб терпляча, вона не використовує жорстких методів у вихованні, але і не створює своїм нащадкам тепличних умов. Навіть з дорослими дітьми у неї зберігаються виключно ніжні стосунки.

На роботі її люблять за веселу і уживчивый характер, за вміння створити в колективі доброзичливу атмосферу. Якщо Зайнаб стає керівником, вона бере на себе стратегічне планування, а більшу частину управління передоручає виконавчого заступнику. Але не варто думати, що її легко обвести навколо пальця — ця м’якість дуже оманлива.

Незважаючи на життєрадісний характер, втрати Зайнаб переживає важко, для неї близькі люди дуже важливі.

Зайнаб — прекрасний співрозмовник, вона може доречно і добродушно пожартувати, розрядити обстановку несподіваним питанням. Вона природна і легка в спілкуванні, ніколи не говорить порожніх компліментів, але завжди готова розділити чужу радість.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Зайнабушка, Зайнабочка, Зайнабка, Заенька

Скорочений

Зайна, Зая, Набу, Зайчик, Зайни, Зайяб

За церковним

немає

Колір

  • бузковий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

халцедон, обсидіан

Метал

свинець, залізо

Рослини

мандрагора, тернина, рута

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

оптимізм, комунікабельність, почуття гумору

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Зайнаб Махаєва – російська співачка дагестанського походження; Зайнаб Биишева – башкарская письменниця; Зайнаб Абсаматова – російська співачка; Зайнаб Салби – іракська журналістка, письменниця; Зайнаб Шоттани – пакистанський дизайнер; Зайнаб Балогун – нігерійська актриса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: