Шон – значення і походження імені

Історія походження імені Шон

Ім’я Шон має кілька варіантів походження, його корені слід шукати в загальному праиндоевропейском мовою. Ця мова був відомий в Європі, Північній Африці, Індії, на Аравійському півострові.

Найбільш поширена версія ірландська. Стародавній гельську мову був поширений в Ірландії до завоювання її норманами. У гельською мовою Шон (Seán) є формою імені Джон (John) від біблійного Іоанн — «Бог милостивий».

Довгий час в Ірландії ім’я Шон використовувалося в англійському написанні — Shane або Shaun. Але останнім часом з патріотичних міркувань ірландці часто дають дітям гаэльские імена, зберігаючи при цьому їх споконвічне написання. Ім’я Шон є другим за популярністю в Ірландії, першу позицію займає Конор.

Друга версія сягає корінням у східні мови. Так, в монгольському Чон — «вовк». У перській — «дух, душа», «життя, енергія», «лютий, смертельний». У киргизькому — «великий, величезний».

Ім’я Шон поширене не тільки в Ірландії, але і в США, де багато вихідців з островів. Певну популярність, завдяки акторам Голлівуду, має воно і в Україні.

Значення та характеристика імені Шон

Хлопчик Шон володіє талантом і різноманітними творчими задатками. Це яскравий, експресивний, активний і вперта дитина. Він постійно намагається проявити себе, виразити свою індивідуальність. Батьки повинні приділяти увагу розвитку талантів Шона, і не бояться його непостійність у захопленнях. Хлопчик всього на всього шукає себе. З ним ніколи не буває нудно, одноманітність Шону не відомо. А ось для близьких це справжнє випробування, важко уявити, який сюрприз приготував Шон в цей раз.

Шон легко заводить друзів. Він славиться гостинністю, завжди готовий надати допомогу, підтримати. Проте з віком Шон стає більш замкнутою. Він не буде ділитися особистими переживаннями з ким попало, для цього існує вузьке коло довірених осіб. Дуже важливо для Шона розуміння, повне прийняття його недоліків, і захоплення достоїнствами. Але зовні він залишається таким же мотором, вигадником, душею компанії.

Деяка внутрішня скутість не заважає Шону прагнути до популярності, він любить похвалу, захоплення йому приємно. При цьому він не особливо намагається домогтися популярності, його особистість притягує її сама по собі. Дуже часто Шон вибирає творчу, публічну професію: актор, музикант, шоу-мен. Він легко адаптується до навколишніх реалій, особливо там, де справа обіцяє хороший прибуток. Гроші Шон вміє рахувати і берегти, він щедрий, але не марнотратний.

Шону подобається легке спілкування, розваги, йому важко що-небудь планувати, рутинні турботи його пригнічують. У любові він непостійний, шукає чогось нового, чекає від партнера незвичайних вчинків. Обраниці Шона доведеться сильно постаратися, щоб заволодіти його увагою на довгі роки. Підійде йому смілива авантюристка, готова до експериментів і неординарних вчинків. До дітей Шон відноситься легко, для них він найкращий друг. Нотацій і повчань чекати від цього батька не слід, як і успіхів у вихованні.

Шон обожнює красиву, стильну одяг і дорогі аксесуари. Він багато часу проводить, вибираючи вбрання для виходу в люди, його костюм завжди гранично акуратний і продуманий до дрібниць.

Іменини:

2 січня, 9 березня

Зменшено-лагідний варіант

Шонні

Скорочений

Шон

За церковним

Джон

Колір

  • жовтий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

рубін, бірюза, сапфір

Метал

мідь, срібло

Рослини

чорна ялина, бузина

Тотемна тварина

сова

Риси характеру

активність, обдарованість, легковажність, замкнутість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Шон Олександр – американський гравець в регбі; Шон Майкл Елліотт – американський баскетболіст; Шон Бін – американський актор; Шон Коннері – американський актор, продюсер; Шон Пен – американський актор, кінорежисер; Шон Патрік О ‘ Меллі – американський кардинал Римо-католицької церкви; Шон Бэптист Брейді – ірландський кардинал.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: