Забава – значення і походження імені

Історія походження імені Забава

Ім’я Забава з’явилося вже понад дванадцять століть тому. Його корені сягають далеко в старослов’янські часи. У Древній Русі це було дуже популярне і поширене ім’я. Мабуть, у кожному селі можна було зустріти Забаву, та не одну. І це не дивно, адже в перекладі зі слов’янського це ім’я означає «втіха», «насолода». Іноді Забава переводять практично дослівно — «забава», «забавна», «весела». Батьки давали таке ім’я своїм дочкам, в надії, що ті будуть завжди посміхатися, радувати родину, а життя дівчат завжди буде схожа на свято. Особливу популярність воно мало до прийняття християнства, потім відбувся значний спад, але сьогодні ім’я Забава знову набуває популярності.

Значення та характеристика імені Забава

У ранньому віці Забава, під стать своєму імені, весела та життєрадісна, завжди посміхається і знаходиться в центрі уваги. Малятко є втіленням гордості своїх батьків, привітна з малознайомими і незнайомими людьми. Виступ на публіці в дитячому саду — це її шлях. Маленька Забава не боїться показати свої таланти, а також охоче бере на себе роль лідера. Інші діти охоче йдуть слідом за нею.

По мірі дорослішання Забава набуває особливу рису — постійний пошук інформації. Це дитина-чомучка, який втомить своїми питаннями навіть самого терплячого дорослого. Тяга до знань є одним з найголовніших плюсів малятка. І це зіграє їй на руку. У підлітковому віці Забава вже має добре розвинену пам’ять і широкий кругозір, чому не забуває блиснути. Дівчина взагалі охоче демонструє свої таланти: бере участь у різних конкурсах, відвідує гуртки та активно відстоює свою позицію. Завдяки бурхливого шкільного та суспільного життя Забава заводить багато подруг, а от про кохання поки не замислюється. До вибору майбутньої професії ставиться дуже уважно, боїться помилитися, бо розуміє, що не зможе все життя займатися нелюбою справою. Зазвичай Забава вибирає творчі професії, де вона зможе показати себе. Наприклад, актриса, телеведуча, художниця або письменник. Але із-за постійного знаходження в центрі уваги і почуття відповідальності з віком у жінки може виникнути синдром відмінниці. У такому разі Забава почне важко переживати навіть самі дрібні невдачі. Щоб добитися своїх цілей дівчина нерідко починає проявляти хитрість і спритність. Може ставати агресивної якщо не вдається досягти лідерства.

З віком Забава не втрачає своєї життєрадісності і оптимізму. Ці риси характеру постійно притягують до неї нових і вірних друзів. Завдяки своїм креативним втіленням жінка користується особливою увагою у протилежної статі, проте вибирає собі чоловіка тільки коли повністю впевнена в ньому. Жінка несе в собі багато тепла, яким їй просто необхідно ділитися, саме тому Забава мріє про власних дітей і часто замислюється про усиновлення.

Іменини:

Ім’я не вважається церковним, тому Забави не відзначають іменини

Зменшено-лагідний варіант

Забавушка, Забавка

Скорочений

Ава

За церковним

немає

Колір

Планета

  • Венера

Стихія

  • ефір

Камінь-талісман

жіночий рубін, хессонит, темно-червоний гранат

Метал

срібло

Рослини

береза, волошка

Тотемна тварина

кінь

Риси характеру

цілеспрямованість, лідерство, допитливість, оптимізм, агресивність, наполегливість, хитрість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Забава Путятична з казок про Добриню і Змія». Актриса Люцина Забава.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: